Pełna wersja

Efektowna inauguracja Łady

2013-08-11 19:47

Łada 1945 Biłgoraj w świetnym stylu powróciła na IV-ligowe boiska. Dzisiaj na trybunach stadionu przy ulicy Targowej 15 zjawiło się 800 osób, a podopieczni Ireneusza Zarczuka nie dali szans zawodnikom Roztocza Szczebrzeszyn pokonując swoich rywali 3:0.

Pierwsze minuty dzisiejszego pojedynku pokazały, że to Łada będzie stroną dominującą, a goście ze Szczebrzeszyna w swoich poczynaniach będą ograniczali się do kontrataków. Mimo optycznej przewagi podopieczni Ireneusza Zarczuka nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji. Najbliższy zdobycia bramki był w 27 minucie Marek Pyda, ale jego strzał zablokował obrońca Roztocza. Dopiero w 44 minucie po dośrodkowaniu Mirosława Poliwki piłkę do bramki skierował Grzegorz Mulawa i biłgorajska drużyna schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli zawodnicy Roztocza, ale na nasze szczęście defensywa Łady spisywała się bez zarzutów. W 65 minucie było już 2:0. Indywidualną akcją popisał się Bartłomiej Hajduk, który ze stoickim spokojem ograł golkipera ze Szczebrzeszyna i pewnym strzałem podwyższył wynik spotkania. Druga bramka wprowadziła trochę rozluźnienia w biało-niebieskich szeregach. Próbowała to wykorzystać ekipa Roztocza, ale dwukrotnie doświadczony Tomasz Albingier nie znalazł sposobu na pokonanie debiutującego w Ładzie 17-letniego Łukasza Szawary. Przysłowiową ''kropkę nad i'' postawił Marcin Watrak, który na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem ustalił wynik spotkania.

- Jestem bardzo zadowolony nie tylko z wyniku, ale również z przebiegu gry. Zawodnicy udźwignęli presję jaka na nich ciążyła. Byliśmy w przekroju całego spotkania zdecydowanie lepsi od swoich rywali. Po dzisiejszym spotkaniu nie popadam w wielki optymizm, ale sądzę że możemy z podniesionymi głowami spoglądać w przyszłość. Ilość widzów jaka dziś odwiedziła nasz stadion pokazuje, że w Biłgoraju jest wielkie zapotrzebowanie na piłkę nożną - powiedział nam po meczu Prezes Łady 1945 Dariusz Bednarz.

Kolejne spotkanie zawodnicy Łady rozegrają już w najbliższy czwartek. W wyjazdowym pojedynku przyjdzie się im zmierzyć z Unią Krzywda.

Łada 1945 Biłgoraj - Roztocze Szczebrzeszyn 3:0 (1:0)

Bramki: Grzegorz Mulawa 44', Bartłomiej Hajduk 65', Marcin Watrak 88'.

Żółte kartki: Sawczuk, Skrzypek, Obszyński.

Skład: Szawara - Poliwka, Kurzyna, Mulawa, Kuliński - Łokaj, Sawczuk - Hajduk (72' Michoński), Skrzypek, Bielak (60' Obszyński) - Pyda (85' Watrak).

Sędziował: Hubert Ripper