Łada 1945 Biłgoraj pokonuje Orlęta Łuków

2013-09-15 14:54

Zawodnicy Łady 1945 Biłgoraj po bardzo dobrym spotkaniu pokonali na własnym boisku Orlęta Łuków 2:0.

Spotkanie biłgorajskiej drużyny ze spadkowiczem z trzeciej ligi zapowiadało się niezwykle ciekawie, a już pierwsze minuty tego pojedynku potwierdziły przypuszczenia kibiców. Gra była toczona w bardzo szybkim tempie, co w tej klasie rozgrywkowej nie zdarza się za często. Od początku optyczną przewagę uzyskali podopieczni Ireneusza Zarczuka. Efektem tego była przepiękna bramka, którą w 22 minucie strzelił Szymon Tatara. Trafienie obrońcy Łady jeszcze bardziej ożywiło boiskowe poczynania. W dalszym ciągu stroną atakująca byli gospodarze, ale goście z Łukowa również stwarzali zagrożenie, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Tuż przed przerwą sfaulowany w polu karnym został Bartłomiej Wołoszyn, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Piłkę z jedenastego metra pewnie w bramce umieścił Sebastian Skrzypek i na przerwę zawodnicy Łady schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Druga odsłona była jeszcze ciekawsza. Orlęta za wszelką cenę chcieli zdobyć kontaktową bramkę, ale świetnie tego dnia dysponowana była defensywa Łady. W 70 minucie Bartłomiej Hajduk został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką i spotkanie biłgorajanie musieli kończyć w osłabieniu. Mimo takiego obrotu sprawy gracze z Łukowa ani razu poważnie nie zagrozili bramce Tomasza Kozaka i zasłużone trzy punkty pozostają w Biłgoraju.

- Wszyscy cieszymy się ze zwycięstwa nad silnym rywalem. Nasza drużyna z meczu na mecz gra coraz lepiej i udowodniła to również dzisiaj. Budujące jest to, że grając przez 20 minut w osłabieniu w dalszym ciągu byliśmy stroną atakującą - powiedział po meczu Kierownik Łady 1945 Biłgoraj Robert Cybart.

Kolejne spotkania Łada 1945 rozegra za tydzień na wyjeździe ze Stalą Poniatowa.

Łada 1945 Biłgoraj - Orlęta Łuków 2:0 (2:0)