Łada deklasuje na wyjeździe!

2013-09-23 11:22

Łada 1945 Biłgoraj kontynuuje zwycięską passę. Tym razem o sile drużyny prowadzonej przez Ireneusza Zarczuka przekonała się ostatnia w tabeli Stal Poniatowa.

Od pierwszych minut pojedynku w Poniatowej przewaga biłgorajskiej drużyny nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji. Gospodarze, których szkoleniowcem jest doświadczony Sławomir Kozłowski dzielnie bronili się tylko do 22 minuty. Wtedy najprzytomniej w polu karnym zachował się Marcin Watrak i Łada wyszła na prowadzenie. Napór zawodników z Biłgoraja ciągle trwał i jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Szymon Wołoszyn dzięki czemu biało-niebiescy na przerwę schodzili prowadząc 3:0. Po zmianie stron przewaga Łady z każdym minutą rosła. Piłkarze miejscowej Stali całkowicie opadli z sił, a skrzętnie wykorzystali to gracze Ireneusza Zarczuka. W 51 minucie precyzyjnym uderzeniem głową popisał się Bartłomiej Wołoszyn, w piętnaście minut później hat-tricka skompletował jego młodszy brat Szymon. W końcówce spotkania szóstką bramkę strzelił najmłodszy w zespole Dawid Konopka, a festiwal strzelecki zakończył w 89 minucie Mirosław Bielak, który silnym strzałem z bliskiej odległości nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

Dzięki temu zwycięstwu Łada 1945 awansowała na 6 miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień do Biłgoraja przyjedzie drugi w tabeli Hetman Żółkiewka, a w międzyczasie w najbliższą środę biłgorajska drużyna zagra w ramach Okręgowego Pucharu Polski również na własnym boisku z Roztoczem Szczebrzeszyn. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Stal Poniatowa - Łada 1945 Biłgoraj 0:7 (0:3)