MÅ‚odziczki Szóstki w Ä‡wierćfinaÅ‚ach Mistrzostw Polski

2010-04-21 12:43

W BiÅ‚goraju rozegrano 1/8 FinaÅ‚u MiÄ™dzywojewódzkich Mistrzostw MÅ‚odziczek o Puchar Prezesa PZPS. Dwie wygrane zapewniÅ‚y Szóstce awans do 1/4 finaÅ‚u.

W biłgorajskim turnieju wystąpiły trzy zespoły. W pierwszym meczu Szóstka pokonała KS Bartoszyce 2:0 (25:13,25:22). W następnym Bartoszyce 2:0 wygrały z UKS Atena Warszawa, zaś w ostatnim Szóstka po emocjonującym spotkaniu wygrała z Ateną 2:1 (25:27,25:18,15:13), czym zapewniła sobie awans do dalszych gier.
Tydzień wcześniej rywalizowano o mistrzostwo województwa. Do biłgorajskich zawodów przystąpiło 18 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne, z tym, że osiem czołowych drużyn po trzech turniejach, grało o miejsca 1-8, a pozostałe o miejsca 9-18. Siatkarki Szóstki trafiły do grupy "B", w której wygrały wszystkie spotkania. Najpierw pokonały Tomasovię 2:0, następnie Atomic Zamość 2:0 i Salos Lublin 2:1. Jako zwycięzca grupy Szóstka w półfinale zmierzyła się z drugą drużyną grupy "A" - Szóstka I Biała Podlaska. W dwóch setach do 18 i 25 wygrały biłgorajanki i awansowały do finału. W drugim półfinale Remis TPS I Lublin 2:0 pokonał Tomasovię. W meczu o trzecie miejsce Szóstka Biała Podlaska pokonała Tomasovię 2:1 (21:25,25:22,16:14). Nie mniej dramatyczny był mecz finałowy. Po wygraniu pierwszego seta do 15 wydawało się, że biłgorajanki wygrają finałowe zawody. Niestety minimalna porażka do 22 w drugiej partii, doprowadziła do tie-breaku. Zacięta walka trwała do ostatniej piłki. Szczęście uśmiechnęło się do lublinianek z UKS Remis TPS I, które wygrały do 13.
Wśród wyróżnionych znalazła się zawodniczka Szóstki - Martyna Frączek (najlepsza rozgrywająca). Najlepszą atakującą została Natalia Gieroba (Remis TPS), najlepszą środkową - Monika Żuk (Szóstka Biała Podlaska), zaś w obronie najlepiej radziła sobie Katarzyna Żuk (Tomasovia I). W klasyfikacji końcowej zwyciężył UKS Remis TPS I Lublin, który wygrał wszystkie cztery turnieje. Drugie miejsce zajęła Szóstka Biłgoraj, a trzecie Tomasovia I.
Skład BKS Szóstka: Dominika Gąsior, Martyna Frączek, Paulina Brus, Dominika Leszczyńska, Klaudia Dworniczak, Katarzyna Kapuśniak, Magdalena Monastyrska, Sylwia Obszyńska, Martyna Przeworska, Joanna Skubisz, Agnieszka Wróbel, Agnieszka Kiełbasa. Trener Zbigniew Różański.
Część zawodniczek Szóstki reprezentowało Powiatowe Gimnazjum Nr 2 w Biłgoraju w finale wojewódzkim rozgrywek w ramach Gimnazjady. W zawodach rywalizowało sześć drużyn. Tutaj faworytami były zespoły ze szkół w Tomaszowie i Świdniku, które w losowaniu rozstawiono. Biłgorajanki znalazły się w grupie "B", gdzie od razu trafiły na faworytki z Tomaszowa, przegrywając 1:2. W drugim spotkaniu pokonały gimnazjalistki z Opola Lubelskiego 2:1. W ostatnim meczu Tomaszów 2:0 ograł Opole. Drugą grupę wygrał zespół ze Świdnika, który po 2:0 pokonał Gim. Nr 5 Biała Podlaska i Gim. Nr 16 Lublin. W ostatnim meczu Gim. Biała Podl. - Gim. Nr 16 2:0. W dwóch setach do 22 i 21 biłgorajanki pokonały rówieśniczki z Białej Podlaskiej, zaś w finale Tomaszów w dwóch setach wygrał ze Świdnikiem.
Skład Powiatowego Gim. Nr 2: Dominika Gąsior, Dominika Leszczyńska, Martyna Frączek, Karolina Tokarz, Magdalena Monastyrska, Paulina Brus, Sylwia Obszyńska, Magdalena Różańska, Dominika Kiełbasa, Agnieszka Wszoła, Beata Szponar, Klaudia Dworniczak. Opiekun - Zbigniew Różański.