Pełna wersja

Zwycięstwo Basketu LO ONZ w drugiej kolejce rozgrywek o II ligę

2013-10-16 09:29

Po porażce na inaugurację nowego sezonu z drużyną z Przemyśla w ubiegłym tygodniu 65: 84 (10: 26; 21: 20; 22:20; 12:18), w niedzielę biłgorajski zespół odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad zespołem "Sokoła" Łańcut 102:84 (23:24,26:36,24:16,29:8).

Wspólne rozgrywki lubelsko-podkarpackie w sezonie 2013/14 zgromadziły na starcie aż 12 zespołów. Pierwszy mecz z drużyną Przemyśla nie był udany. Silna drużyna gości, w której wystąpili zawodnicy z dorobkiem pierwszoligowym a nawet ekstraklasy, bezlitośnie odsłoniła mankamenty naszego zespołu. Brak zgrania i duża ilość własnych błędów oraz słaba gra w obronie pozwoliła odnieść gościom łatwe zwycięstwo. Dziesięć minut dobrej gry to za mało na tak dobry zespół. Jednocześnie momentami dobra gra takich zawodników jak Krawiec, Norton, Toczyński napawała optymizmem przed kolejnym meczem.

Drużyna z Łańcuta to zaplecze II ligowego zespołu. Nasz zespół na mecz udał się bez trenera R.Sawy, którego względy zdrowotne zatrzymały w domu. Jego funkcję przejął w tym spotkaniu S.Surmacz zasiadając na ławce, jako trener a nie, jako zawodnik. Mecz w Łańcucie rozpoczął się znakomicie dla Basketu. Po pierwszych trzech minutach zespół prowadził 10:2. Czas wzięty przez trenera gospodarzy zdekoncentrował zawodników z Biłgoraja, a inicjatywę na boisku przejęła drużyna "Sokoła". Efektem tego było prowadzenie po dwóch kwartach 60: 49 drużyny z Łańcuta. Po przerwie nasi zawodnicy grali dużo spokojniej w ataku, skuteczniej w obronie oraz zaczęli wykorzystywać swoją przewagę wzrostu i siły. Gra zaczęła się układać a wynik z minuty na minutę stawał się korzystny dla drużyny z Biłgoraja. Ostatecznie MKS "Baket" LO ONZ Biłgoraj odniósł pierwsze zwycięstwo w walce o drugą ligę.

Zawodnicy Basketu LO ONZ zapraszają kibiców koszykówki na kolejne spotkanie 20 października o godzinie 16:00 hala OSiR z zespołem MET-BUT Stalowa Wola - zwycięzcą rozgrywek z ubiegłego sezonu.