Igrzyska Powiatowe w tenisie stołowym

2013-10-20 12:34

W środę i czwartek 16-17 października odbyły się Igrzyska Powiatowe w tenisie stołowym indywidualnym. Zawody zostały rozegrane w hali sportowej Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu i wzięło w nich udział 96 zawodników z 20 szkól z terenu całego Powiatu Biłgorajskiego.

- Zawody mają już kilkudziesięcioletnią tradycję. Ze względu na odpowiednie warunki organizujemy je we Frampolu po raz trzeci z rzędu. Mamy dużą halę sportową i 10 stołów, co pozwala na sprawne przeprowadzenie zawodów. W ciągu dwóch dni zmierzyli się najlepsi zawodnicy ze wszystkich gmin. 16 uczniów będzie reprezentowało Powiat Biłgorajski na szczeblu rejonowym - mówi prowadzący zawody Zenon Tchórzewski, nauczyciel wychowania fizycznego w SZS.
Tenisowe zmagania rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: klasa IV i młodsi zawodnicy oraz klasy V i VI. Wyniki Igrzysk Powiatowych w tenisie stołowym indywidualnym przedstawiają się następująco:

4. Hubert Masełek - SP Szyszkow

Te osoby będą reprezentowały Powiat Biłgorajski na zawodach szczebla rejonowego, które odbędą się w dniach 21-22 października w Dzwoli. Dziesięciu uczniów Gimnazjum we Frampolu na zawodach międzygminnych wywalczyło awans do Gimnazjady Powiatowej w Tenisie Stołowym, która odbyła się w Tarnogrodzie 16 października. Wspaniale wypadły dziewczęta ze szkoły we Frampolu. Na 30 zawodniczek startujących w tej kategorii zajęły 4 pierwsze miejsca! Zawody wygrała Katarzyna Spólnik z klasy I b, wygrywając w finale z  Aleksandrą Furmanek z kl. III b, co było dużą niespodzianką turnieju. W meczu o III miejsce Magdalena Brodziak z kl. I b pokonała Izabelę Chwiejdę z kl. II b. W zawodach oprócz w/w dziewcząt brali udział: Paulina Chołota (I c), Karol Karwat (II b), Bartłomiej Kozak (I b), Adrian Birut (III b), Konrad Wnuk (III a) i Paweł Wójcik (III b), lecz zostali oni sklasyfikowani na miejscach poza pierwszą piątką Gimnazjady. Uczniowie zajmujący pięć pierwszych miejsc na zawodach awansowali do Gimnazjady Rejonowej.