Dobry start najmłodszych

2010-06-10 10:51

W trzeciej, ostatniej przed wakacjami rundzie zawodów pÅ‚ywackich o Laur Lubelskiego KozioÅ‚ka w Lublinie wystartowaÅ‚o prawie 220 zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego, w tym 37 - osobowa reprezentacja z rejonu biÅ‚gorajskiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi reprezentanci. Młodzi adepci pływania pojechali do Lublina zdobywać doświadczenie na zawodach tej rangi. Niespodziewanie Kacper Szewc i Krzysztof Antosz zajęli bardzo wysokie czwarte miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Kacper udanie startował stylem klasycznym osiągając czas 26.24 sekundy, natomiast Krzysio 21.56 stylem dowolnym, obaj na dystansie 25 metrów.
Udanie wystartował Damian Zarzycki na 50 metrów stylem klasycznym. Styl ten "nie leży" Damianowi, ale mimo to znacznie poprawiając swoją "życiówkę"(46,94) zajął trzecie miejsce. W tej samej konkurencji udanie startowali Marcelina Struk (7 miejsce) i Janek Wołoszyn (8 lokata).
Wśród kategorii starszego rocznika miejsca w pierwszej dziesiątce na 100 metrów stylem zmiennym zajęli: Natalia Mizak, Patrycja Kościk, Kinga Zdziobło, Maciej Paszko, Adrian Misiarz oraz Kacper Sawa.