Pełna wersja

Szczyt dla Blokersów

2010-06-10 10:50

W meczu na szczycie XVI kolejki Biłgorajskiej Ligi Osiedlowej przewodząca w tabeli Katedra-Piccolo uległa "depczącym im po piętach" Blokersom 1:3. Tym samym na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Blokersi mają trzy punkty przewagi i są na najlepszej drodze do zdobycia mistrzostwa.

Spotkanie Blokersów z Katedrą było hitem nie tylko tej kolejki, ale całej wiosennej rundy. Wszystko wskazuje na to, że wynik sobotniego meczu przesądził o mistrzostwie BLO. W ten sposób przerwana zostałaby dominacja Katedry w biłgorajskich rozgrywkach. W dwóch ostatnich kolejkach Blokersi zagrają ze Spartą i CH.Z.O, a Katedra zmierzy się z Fatboys Team i Załadunek Team.
Prawdziwy festiwal strzelecki urządziły sobie zespoły Celty i Załadunku. 26 bramek w jednym meczu to nie lada wyczyn. Wygrana Celty to dopiero ich drugi komplet punktów na wiosnę. Połowę mniej goli padło w meczu Fatboys Team z ostatnim w tabeli Dream Team.
Ostra rywalizacja trwa także o miano najlepszego strzelca ligi. Bartłomiej Maziarz zdobywając pięć goli wyprzedził o dwa trafienia Jarosława Hasiaka. Przy tej skuteczności jeszcze co najmniej dwóch zawodników ma szanse na koronę króla strzelców.
Najskuteczniejsi zawodnicy: Bartłomiej Maziarz - 38 bramek (Celta), Jarosław Hasiak - 36 (Katedra-Piccolo), Bednarz Piotr-33 (Blokersi), Mielnik Paweł-33 (Fatboys), Artur Deryło - 31 (SPARTA).
Wyniki XVI kolejki:
Blokersi - Katedra-Piccolo 3:1 (Piotr Bednarz 2, Szymon Marzec - Mirosław Obszański),
OKS SITARSKA - RWKS SPARTA 3:5 (Damian Piskorski, Jacek Żybura, Michał Mizak - Wojciech Cios, Andrzej Małek, Paweł Pieczonka, Mirosław Kuszka, Artur Deryło),
CH.Z.O - KOKS TEAM 1:4 (Paweł Góralski - Rafał Róg 3, Kornak),
FATBOYS TEAM - Dream Team 11:2 (Paweł Mielnik 4, Piotr Kozak 2, Dariusz Dyl, Dominik Mariusz, Piotr Gontarz, Tomasz Romańczuk, Dariusz Matwis - Kamil Kawalec 2),
Załadunek Team-Biłgoraj - CELTA 11:15 (Marek Deryło 5, Łukasz Ałabisz 3, Jacek Malec 2, Piotr Kmieć - Tomasz Powroźnik 5, Bartłomiej Maziarz 5, Arkadiusz Surowiecki 3, Rafał Stachera, Bartłomiej Rębacz),