Kolejny tytuł Karpińskiej

2010-06-10 10:50

Marzena KarpiÅ„ska dorzuciÅ‚a kolejny medal do swej kolekcji. Tym razem na MÅ‚odzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 nie miaÅ‚a sobie równych, zwyciężajÄ…c w kategorii do 53 kg.

Do rywalizacji na pomoście w Hrubieszowie o tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski stanęło 27 zawodniczek i 86 zawodników z 40 klubów. Wśród nich dwoje reprezentantów LKS Znicz Biłgoraj - Marzena Karpińska i Mirosław Bulak. Jak można było przypuszczać faworytka nie zawiodła. Zdominowała kategorię do 53 kg z wynikiem 155 kg (70+85), dźwigając 0 16 kg więcej od drugiej Sylwii Lalik (Unia Hrubieszów) - 139 kg (58+81). Zawodniczka Znicza w rwaniu zaliczyła 68 i 70 kg, paląc podejście do 73 kg. W podrzucie miała dwie udane próby po 80 i 85 kg. Z trzeciego podejścia zrezygnowała.
Startujący w kategorii 94 kg Mirosław Bulak miał tylko dwa udane podejścia. Wyrwał 125 kg, nie zaliczając prób na 130 kg. W podrzucie dopiero trzecie podejście do 155 kg było udane. Z wynikiem 280 kg w dwuboju zajął 10 miejsce. W Mistrzostwach startowało także dwóch wychowanków Znicza, a obecnie reprezentujących barwy AZS AWF Biała Podlaska. W kategorii +105 kg Damian Kusiak z wynikiem 348 kg (155+193) zajął drugie miejsce, zaś Kamil Kulpa był o dwa kilogramy gorszy - 346 (153+193). W klasyfikacji wg punktacji Sinclaira Karpińska była trzecia - 233,7 pkt. Zwyciężyła Ewa Mizdal (Unia Hrubieszów) - 248,8pkt. W klasyfikacji drużynowej najlepszy był AZS AWF Biała Podlaska 187 pkt. Wśród województw zdecydowanie wygrało lubelskie - 345 pkt.