Wiktor Wolanin I na MikoÅ‚ajkowym Turnieju Dzieci w Karate w Lublinie

2013-12-16 10:07

Blisko 600 zawodników wystartowaÅ‚o w XXII MikoÅ‚ajkowym Turnieju Dzieci w Karate Tradycyjnym. Wiktor Wolanin z BiÅ‚goraja zajÄ…Å‚ na nim I miejsce.

15 grudnia w hali widowiskowo-sportowej Globus w Lublinie został rozegrany XXII Mikołajkowy Turniej Dzieci w Karate Tradycyjnym, w którym uczestniczyło blisko 600 zawodników z klubów karate tradycyjnego województw lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Po raz kolejny udany start odnotował mieszkaniec Biłgoraja Wiktor Wolanin, który w swojej kategorii wiekowej 8-9 lat w kat. 6-1 kyu zajął I miejsce w konkurencji kata.

Gościem specjalnym Turnieju był Święty Mikołaj, który każdemu karatece wręczył paczkę, a w którego wcielił się Daniel Iwanek. Sędziował również konkurencje sprawnościowe dla najmłodszych uczestników turnieju, którzy walczyli o medal Świętego Mikołaja.

Udany start minionego weekendu potwierdza dobrą formę Wiktora, który trenuje pod okiem swojego mistrza Piotra Wojtkowskiego (3 dan). W tym roku Wiktor wywalczył już m.in. srebro na III Pucharze Europy Dzieci w  Peterborough w  Wielkiej Brytanii, Puchar Lubelszczyzny oraz III m-ce na Pucharze Polski Dzieci.