Mistrzostwa Polski 16-latków w pływaniu

2014-03-17 12:20

W ubiegły weekend od 14 do 16 marca 2014 w Gorzowie Wielkopolskim na 25-metrowym basenie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu . Zgłosiło się do nich 328 zawodniczek i zawodników ze 103 klubów z całej Polski. W zawodach tych nie zabrakło naszych najstarszych reprezentantów klubu RWKS Sparta.

Udanie zaprezentowała się Patrycja Kościk startująca przede wszystkim w swoim ulubionym stylu grzbietowym. Dwukrotnie, poprawiając swoje życiówki, wywalczyła sobie miejsce w finałach i zdobyła w nich dobre 7 miejsca.

Adrian Misiarz startujący w 5 konkurencjach, także bijąc swoje rekordy życiowe, trzykrotnie na dystansach stylem klasycznym (50m, 100m i 200m) kwalifikował się do finału A oraz raz do finału B (50m motylkiem). Zajął ostatecznie świetne dwa 7 i jedno 8 miejsce w finałach.

Pięć wywalczonych finałów to nowy rekord w ledwie 10-cio letniej historii klubu.

Za 4 miesiące na tej samej pływalni, jednak wydłużonej o kolejne 25 metrów, ponownie wystartują nasi reprezentanci z nadzieją o wywalczenie medali.

Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów odbywają się corocznie tylko dwa razy w roku: w marcu (zimowe) na krótkim basenie oraz w lipcu (letnie) na pływalni 50-cio metrowej.