Biegacze na medal

2014-04-14 12:56

W sobotÄ™, 12 kwietnia 2014 r., w Ustrzykach Dolnych odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Polski MÅ‚odzików, Juniorów MÅ‚odszych i Juniorów w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. Po raz kolejny doskonale wypadÅ‚a Weronika Pyzik. Udany wystÄ™p zaliczyÅ‚ także MichaÅ‚ Jamroz.

Biegi ukończyła rekordowa liczba - 174 startujących z 30 klubów, w tym troje zawodników z Biłgoraja.

Kolejny medal mistrzowski zdobyła Weronika Pyzik, która zdecydowanie wygrała w biegu juniorek na dystansie 2,5 km (z ponad 40 sek. przewagą nad drugą na mecie Lidią Zając z Osowej Sieni).

Dobrze zaprezentował się też w biegu na 4 km. Michał Jamroz, zajmując 7 miejsce. Trzeci ze startujących Biłgorajan, Daniel Dolina został sklasyfikowany na miejscu 14. Należy wspomnieć, że biegi juniorów miały bardzo mocną obsadę - startowało w nich 6 medalistów ostatnich, Przełajowych Mistrzostw Polski z Międzyzdrojów.