Dwa złota dla Znicza

2014-07-04 11:28

Dwa zÅ‚ote medale przywieźli lekkoatleci biÅ‚gorajskiego Znicza z rozegranych w dniach 28-30 czerwca br. w Toruniu Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce.

Obydwa medale zdobyła Weronika Pyzik, która została Mistrzynią Polski na dystansach: 2000 m z przeszkodami i 5000 m. W zawodach startowało jeszcze dwójka zawodników Znicza: Wojciech Kobel, który zajął dziesiąte miejsce z wynikiem 6,64 m w skoku w dal oraz Daniel Dolina z czasem 9:57,93 min. był trzynasty na 3000 m z przeszkodami.

Miejsca i osiągnięte wyniki dały Zniczowi 33 miejsce w klasyfikacji klubowej (na 173 sklasyfikowane). - J est to bardzo udany rok dla Weroniki; do srebrnego medalu zdobytego w marcu podczas Przełajowych Mistrzostw Polski, dołożyła w Toruniu jeszcze dwa złote krążki - zaznacza Mieczysła Jamroz.

Jak podkreśla trener uzyskane czasy (6:55.71 min. na 2000 m. prz. i 18:07.77 min. na 5000 m) nie są może satysfakcjonujące, ale na imprezie tej rangi rywalizuje się przede wszystkim o medale i punkty dla klubu i województwa. - Taktyka "biegu na zwycięstwo" wymusiła oszczędne bieganie, tym bardziej, że Weronika w ciągu dwóch dni startowała na dwóch długich, wyczerpujących dystansach a start na 5 km był jej debiutem i nie wiedzieliśmy na jaki wynik ją stać - dodaje trener Jamroz.