Pełna wersja

Mistrzostwa w Street Workout [WYNIKI]

2014-08-03 17:53

W niedzielÄ™ 3 sierpnia 2014r. w ramach pikniku rodzinnego "Trzeźwo - zdrowo - na sportowo" nad zalewem Bojary w BiÅ‚goraju odbyÅ‚y siÄ™ I Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Street Workout o Puchar Dyrektora OSiR.

Podczas rewitalizacji biłgorajskiego zalewu Bojary wykonany został wykonany specjalny park do ćwiczeń atletycznych street workout. Oficjalne otwarcie nastąpiło rok temu, o czym bilgorajska.pl informowała w artykule pt. Park street workout gotowy.

Dziś, w niedzielę, 3 sierpnia, na terenie obiektu zorganizowane zostały I Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Street Workout o Puchar Dyrektora OSiR.

*Handstand (stanie na rękach).

Chętnych do udziału w zawodach nie brakowało, u dział w nich wzięło blisko 30 zawodników zgłosiło się także pięć pań. Na najlepszych czekały nagrody.

Pierwsze miejsce w podciąganiu na drążku zdobył aktualny mistrz Polski w tej konkurencji Mateusz Grabowiec z Radzynia Podlaskiego, który pokazał klasę i prawdziwą wytrzymałość. II miejsce zajął Jakub Nawrot z Lublina, który walczył do samego końca, jednak zabrakło mu paru powtórzeń, żeby wspiąć się na najwyższy stopień podium. III miejsce zajął nasz zawodnik z Biłgoraja, który mimo wysokiej temperatury, jaka panowała na zawodach, nie odpuszczał i pokazał wolę walki.

Jeżeli chodzi o konkurencję "dipy" pierwsze miejsce po niesamowitej dogrywce zajął Michał Wołodko, reprezentant Street Workout Radzyń Podlaski. Na II i III miejscu podium stanęli zawodnicy Olimpii Ditness Club Lublin. Tak naprawdę konkurencja burpees pokazała prawdziwy charakter zawodników, którzy w ciągu 5 minut musieli pokazać, na co ich stać nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Konkurencję tę wygrał Mateusz Welc z ekipy Street Workout Biłgoraj.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Karaś z Poznania z wynikiem 38 pompek i 300 przysiadów . W konkurencji drużynowej brało udział 7 ekip z różnych miast. Zwyciężyła drużyna z Biłgoraja. Drugi był Hrubieszów, trzecia Sól.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia.