Biłgorajanin mistrzem Polski

2014-08-28 10:06

Szymon Paluch, po zaciętym boju pokonał 59 konkurentów i został Mistrzem Polski Street Workout podczas odbywających się w miniony weekend w Rzeszowie zawodów Street Workout.

W miniony weekend nasza ekipa w liczbie ok. 20 osób uczestniczyła w II Oficjalnych Mistrzostwach Polski Street Workout. W sobotę 23 sierpnia br. odbywały się zawody w konkurencji Freestyle, w których ze świetnej strony pokazał się Szymon Paluch. Po zacięty m boju pokonał 59 konkurentów i został Mistrzem Polski, podobnie jak przed rokiem nasz inny reprezentant Mateusz Marszalec. Poziom tego dnia był niesamowity i śmiało można stwierdzić, że najwyższy ze wszystkich zawodów jakie odbywały się do tej pory w Polsce. Walka była wyrównana do samego końca, czego dowodem mogą być potyczki finałowe, gdzie sędziowie mieli ciężki orzech do zgryzienia w wyborze zwycięzcy. Warto również wspomnieć, że 3 miejsce w tejże konkurencji zajął nasz przyjaciel ze Street Workout Lublin Jakub Nawrot. W niedzielę zawodnicy przystąpili do ćwiczeń siłowo-wytrzymałościowych. W tym dniu udział wzięło 29 zawodników, w tym 6 zawodników z Biłgoraja. Do finałowej 8 dostało się naszych dwóch reprezentantów: Mateusz Mazurek oraz Łukasz Milczuk, którzy wykazali się w utrzymaniu front levera, human fladze oraz dipach z połową ciężaru ciała. Mateusz uplasował się na 3 miejscu natomiast Łukasz został wicemistrzem Polski. W kolejnym etapie uczestnicy mieli za zadanie wykonać 50 pull upów i 100 pompek w jak najkrótszym czasie. Mimo fatalnych warunków atmosferycznych nasi "czempioni" dali radę i dostali się do finałowej potyczki. Jakub Nawrot po sobotnim freestyle'u oraz niedzielnych potyczkach był na wyczerpaniu i zrezygnował z walki z Mateuszem na rzecz właśnie 3 miejsca. W finale zmierzyli się Mateusz Heinze oraz Łukasz, w którym niestety lepszy w setach na drążku okazał się zawodnik Street Workout Opole. Tym samym zakończyły się II Mistrzostwa Polski, można powiedzieć z pełnym sukcesem dla nas. To były wspaniałe 2 dni, których pewnie nie zapomnimy do końca życia…!!! Za rok będzie jeszcze lepiej z takimi talentami które posiadamy w naszej ekipie!

Film: Błękitna.tv