Dwa krążki Angeliki Mach

2010-06-29 18:32

Dwa medale zdobyła Angelika Mach podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywały się w dniach 26-28 czerwca na Stadionie Miejskim MOSiR w Białymstoku. Tym razem był to srebrny i brązowy krążek.

Po bardzo udanych ubiegłorocznych mistrzostwach w Słupsku, w których reprezentanci Znicza Biłgoraj zdobyli trzy medale (Angelika Mach - złoto na 5000m i brąz na 3000m, Jarosław Stec - złoto na 5000m) zadanie jakie czekało podopiecznych Mieczysława Jamroza nie należało do łatwych, gdyż trudniej jest tytuł obronić niż go zdobyć. W mistrzostwach nie wystartował Jarosław Stec. Tak więc honoru biłgorajskiego klubu broniły Angelika Mach i Paulina Nieścior. W sobotnim biegu na 3000m Angelika Mach powtórzyła swe osiągnięcie sprzed roku zdobywając brązowy medal w czasie 9:56,25s. Szóste miejsce zajęła Paulina Nieścior (10:05,20s). Zwyciężyła Aleksandra Gierat (GLKS Świdnica) 9:46,36s, przed Paulą Kopciewską (Podlasie Białystok) 9:47,49s.
Finał biegu na 5000m kobiet rozgrywany był w poniedziałek. Angelika bardzo chciała powtórzyć sukces sprzed roku, niestety złoto przegrała z zawodniczką gospodarzy Paulą Kopciewską (17:17,33s). Po srebro sięgnęła w czasie 17:34,31s. Złoto w ubiegłym roku zdobyła w czasie 17:24,21s. Trzecia była Marta Pachota (Płomień Sosnowiec) 17:37,72s, a na piątej pozycji bieg ukończyła Paulina Nieścior (17:49,48s).