Kolejny tytuł Karpińskiej

2010-06-29 18:37

W dniach 26/27 czerwca w PuÅ‚awach odbywaÅ‚y siÄ™ XVII Mistrzostwa Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów. Marzena KarpiÅ„ska poprawiÅ‚a swój dorobek medalowy zdobywajÄ…c kolejny tytuÅ‚ mistrzowski, tym razem w kategorii 53 kg. Po brÄ…z siÄ™gnęła druga reprezentantka Znicza Agata Fus, która startowaÅ‚a w najlżejszej kategorii.

W mistrzostwach wystartowały cztery reprezentantki Znicza Biłgoraj. Zdecydowanie najlepiej spisała się Marzena Karpińska - jedna z głównych faworytek do mistrzowskiego tytułu. Zawodniczka Znicza, występująca w kategorii 53 kg, zdeklasowała rywalki, podnosząc o 24 kg więcej od drugiej Katarzyny Feledyn. Nasza mistrzyni na początku miała małą wpadkę w rwaniu, nie zaliczając próby na 72 kg. Jednak kolejne podejścia do 72 i 75 kg były już udane. W podrzucie było odwrotnie. Dwa pierwsze podejścia do 88 i 92 kg zaliczone. Sztanga o wadze 95 kg okazała się za ciężka. Ostatecznie 167 kg w dwuboju dało jej złoty medal.
Wcześniej brązowy medal w kategorii 48 kg wywalczyła Agata Fus. Nasza zawodniczka zaliczyła wszystkie próby. Najpierw rwanie (52,54, 56), a następnie podrzut (64,67, 69), osiągając w dwuboju 125 kg. Dwie pozostałe zawodniczki Znicza rywalizowały w kategorii +75 kg. Czwarte miejsce wywalczyła Katarzyna Portka z wynikiem 185 kg (85+100), a Marta Droździel była szósta - 165 kg (75+90).
Tytuły mistrzowskie w poszczególnych kategoriach zdobyły: kat. 48 - Sylwia Lalik 133 (58+75) Unia Hrubieszów, kat. 53 - Marzena Karpińska, kat. 58 - Marieta Gotfryd 199 (94+105) Tytan Oława, kat. 63 - Katarzyna Ostapska 190 (84+106) AZS AWF Biała Podl, kat. 69 - Anna Leśniewska 200 (107+113) Mazovia Ciechanów, kat. 75 - Ewa Mizdal 210 (96+114) Unia Hrubieszów, kat. +75 - Agata Wróbel 215 (95+120) WLKS Siedlce.
Mistrzostwa w Puławach były jednocześnie zaliczane do rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Drugą rundę w Puławach wygrała Mazovia Ciechanów 891,5 pkt. Reprezentantki Znicza uplasowały się na piątym miejscu (840,3pkt). Po dwóch rundach w DMPK prowadzi Unia Hrubieszów 1773,9 pkt. Znicz zajmuje piątą pozycję (1668,4 pkt).