Mistrzostwo i Puchar Åšwiata w karate zdobyte!

2014-10-31 11:32

Udany start w Genewie na Mistrzostwach Åšwiata w Karate Tradycyjnym oraz Pucharze Åšwiata Dzieci w Karate Tradycyjnym odnotowali biÅ‚gorajanie: Katarzyna Goch oraz Wiktor Wolanin.

Podczas trzydniowych zawodów rozgrywanych w dniach 24-26 października w Sport Hall Louis Bertrand w Genewie o medale we wszystkich kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 260 karateków z 23 państw: Brazylii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Słowenii, Rosji, Ukrainy, Urugwaju, Armenii, Kanady, Czech, Włoch, Izraela, Litwy, Japonii, Francji, Mołdawii, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Tunezji, Szwajcarii, Wenezueli i Polski.

Karatecy z Biłgoraja zdobyli w sumie 4 medale - 2 złote oraz 2 brązowe. Katarzyna Goch w konkurencji Fukugo (dwubój) została Mistrzynią Świata Kadetek, natomiast w konkurencji Kata (forma) zdobyła brązowy medal.

Wiktor Wolanin s tartując w Pucharze Świata stanął wraz z Zuzanną Turczyn z Zamościa na najwyższym stopniu podium w konkurencji En-bu (walka reżyserowana) zdobywając tym samym Puchar Świata. Wiktor dodatkowo startując w konkurencji Kata wywalczył, podobnie jak jego klubowa koleżanka, brązowy medal.

Zawodników do startu w zawodach przygotowywał sensei Piotr Wojtkowski (3 dan).