Sukces zawodników Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolarzy

2010-07-06 18:03

Zawodnicy z Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolarzy - BSK Miód Kozacki doskonale zaprezentowali siebie i nasz region podczas prestiżowego wyścigu Skandia MTB Maraton, którego szósta już edycja odbyła się 3 lipca w uzdrowisku Nałęczów.

Na starcie maratonu rowerowego stanęło ponad 750 uczestników z całej Polski, jak również liczni reprezentacji ekip zagranicznych. Malownicza i wymagająca trasa prowadziła zawodników przez lasy, pola i łąki, a nawet wąwozy lessowe. Trzeba było zmagać się zarówno ze stromymi podjazdami (m. in. podjazd po "kocich łbach" w Kazimierzu Dolnym) jak również szybkimi technicznymi zjazdami, czy też pokonywaniem licznych strumyków w Kazimierskim Parku Krajobrazowym.

Reprezentanci BSK Miód Kozacki Biłgoraj wystartowali na dwóch dystansach: Medio (61km) oraz Mini (33km).

Dystans Medio wyśmienicie pojechał Artur Kozak (BSK Miód Kozacki), który zajmując w całym wyścigu drugie miejsce dał się pokonać jedynie Łukaszowi Osieckiemu (Mróz ActiveJet), z którym uciekał przez ponad 35 km. Z kolei Tadeusz Kozak po raz kolejny na tym samym dystansie w kategorii zawodników powyżej 49 roku życia zajął drugie miejsce, a tym samym umocnił się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. W tej samej kategorii wiekowej wysoko uplasował się Mirosław Futymski (7 miejsce).

Do udanych start w Skandia MTB Maraton zaliczyć mogą również pozostali zawodnicy.

Wysokie 10 miejsce w kategorii M3 (zawodnicy 30 - 40 lat) zajął Marek Pintal, w kategorii M2 (zawodnicy 18 - 30 lat) na 28 miejscu znalazł się Radosław Wasilewski a na 43 Piotr Futymski - wszyscy BSK Miód Kozacki.

Z bardzo dobrej strony pokazały się także "Miodowe" zawodniczki - Teodora Kozak na dystansie 33 km zajęła 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Anna Kozak 10 w kategorii zawodniczek do 30 roku życia.