Szachowo w powiecie

2015-01-21 10:17

W tym roku XV Szachowe Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty BiÅ‚gorajskiego cieszyÅ‚y siÄ™ rekordowÄ… frekwencjÄ…. Aż 69 zawodników stanęło do walki o miano najlepszego szachisty w powiecie.

W seniorach najlepszy był Hubert Mucha z BCK w Biłgoraju. W kategorii dzieci do lat 12 niepokonany okazał się Bartłomiej Litwin z Tereszpola Kukiełki. Sędzią turnieju był Artur Kimak. Szachistom kibicowali członkowie Zarządu Powiatu w Biłgoraju: Jarosław Lipiec oraz Dariusz Wolanin, który ufundował dodatkową nagrodę pieniężną dla zwycięzcy turnieju. Szkołę reprezentował dyrektor Jerzy Buczko.

Turniej rozegrano w dwóch grupach: A  - turniej główny, gdzie grano tempem 15 min dla zawodnika na dystansie 9 rund z podziałem na kategorie: open oraz do lat 14 i 18 dziewcząt i chłopców. W tej kategorii startowało 31 szachistów.

Grupa B - do lat 12 i młodsi, z rozgraniczeniem dziewcząt i chłopców. Grano również tempem 15, ale na dystansie 7 rund. W tej grupie startowało 38 zawodników.

Oba turnieje zostały zdecydowanie zdominowane przez młodzież. To bardzo cieszy, i nastraja optymistycznie na myśl o przyszłych zawodach.

Mistrzem Powiatu został jak najbardziej zasłużenie niespełna 15-letni Hubert Mucha, a obrońca tytułu z poprzedniego roku Dariusz Wróbel zajął IV miejsce. Zwycięzcy otrzymali statuetki, pozostali zawodnicy - medale, pamiątkowe dyplomy oraz kubki. Turniej upłynął w miłej i sportowej atmosferze.

Zawody odbyły się w niedzielę, 18 stycznia w RCEZ w Biłgoraju. Organizacją zajęło się Starostwo Powiatowe i BCK. Salę w szkole przygotowała pani Zofia Marek, wychowawczyni.