Runda rewanżowa w III lidze

2015-01-21 13:21

W niedzielne popołudnie, 18 stycznia, w hali LO im. ONZ w Biłgoraju rozegrany został mecz koszykówki. Zmierzyły się drużyny MKS Basket oraz KS AZS-AWF Biała Podlaska.

Od zwycięstwa rozpoczęli zmagania drugiej rundy zawodnicy "Basket" LO ONZ. Zrewanżowali się akademikom z Białej Podlaskiej za porażkę sprzed trzech miesięcy. Pierwsza części meczu miała dwa oblicza. Dominacja w I kwarcie naszych koszykarzy, którzy rozpoczęli spotkanie w kładzie Swacha, Inglod, Surmacz, Łukasik, Toczyński nie podlegała dyskusji wynik 20:10. W drugiej kwarcie spotkania, bardzo dynamicznej i chaotycznej na parkiecie ze strony Basketu pojawili się zmiennicy, którym nie udało się utrzymać wypracowanej przewagi. Akademicy wygrali tę część spotkania 19:28.

Zapowiadały się emocje w drugiej połowie meczu. Tak też było, bowiem zespół z Białej Podlaskiej nie zamierzał składać broni. Sześć minut przed końcem meczu to właśnie goście wyszli na prowadzenie 60:59. Jednak zawodnicy "Basket" LO ONZ opanowali nerwy i końcówka spotkania należała do gospodarzy 23:5 w ostatnich minutach dało gospodarzom pewne zwycięstwo.

BASKET LO ONZ Biłgoraj : KS AZS AWF Biała Podlaska 82:65 (20:10, 19:28,18:16, 25:11)

Krawiec 17, Swacha 12, Pawlos 2, Inglod 18, Surmacz 9, Łukasik 12, Nieścior 5, Toczyński 3, Kuźma 4, Ludwik, Korgul.

Przed naszym zespołem teraz wyjazdowe spotkania w Stalowej Woli, Przemyślu i Jarosławiu Kolejne spotkanie w hali LO ONZ 8.03.2015 ze Startem Lublin.