Powiatowe zawody w koszykówce

2015-03-06 16:00

W rozegranych w dniach 4-5 marca 2015 roku zawodach powiatowych w koszykówce dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie LO im. ONZ. Dziewczęta wygrały wszystkie trzy mecze.

Szczególną determinację wykazały w decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu z ZSBiO. Przegrywając po pierwszej połowie 0:9, a po trzech kwartach 9:11, wygrały całe spotkanie 17:15, uzyskując po raz kolejny awans do zawodów rejonowych.

Chłopcy grali 5 marca systemem pucharowym. Rozstawione zostały drużyny mistrza z ubiegłego roku RCEZ i wicemistrza powiatu LO im.ONZ. Po pokonaniu ZSZiO i ZSBiO oba zespoły spotkały się w finale. Uczniowie naszej szkoły nie pozostawili złudzeń, komu w tym roku należy się miano najlepszej drużyny koszykarskiej. Ubiegłoroczną przegraną trzeba traktować jak "wypadek przy pracy". LO im. ONZ znowu dominuje na koszykarskich parkietach. Zwycięskie drużyny grały w następujących składach: dziewczęta; Garbacka Michalina, Myszak Joanna, Obszyńska Sylwia, Sawa Agata, Beda Agnieszka, Odrzywolska Klaudia, Kołodziejczyk Izabela, Cios Anna, Łokaj Agata, Grabias Aleksandra, Swatowska Magdalena, Podymna Kornelia. Chłopcy ; Korgul Filip, Zdzioch Jakub, Dudek Mikołaj, Skubis Paweł, Gaj Paweł, Sławkowski Jarosław, Pyc Kamil, Pikuta Mateusz, Gontarz Bartłomiej, Koszałka Patryk.