Weekendowe starty lekkoatletów LKS "Znicz"

2015-03-30 12:13

NajważniejszÄ… imprezÄ… lekkoatletycznÄ… minionego weekendu byÅ‚y 41 Mistrzostwa Åšwiata w Biegach na PrzeÅ‚aj, które odbyÅ‚y siÄ™ Guiyang (Chiny). Najlepiej z 4-osobowej reprezentacji naszego kraju spisaÅ‚a siÄ™ BiÅ‚gorajanka, Weronika Pyzik zajmujÄ…c 85 miejsce w biegu juniorek na dystansie 6 km.

Weronika Pyzik zajęła 85 miejsce w biegu juniorek na dystansie 6 km (87 była Magdalena Dias, natomiast wna 8 km juniorów

Patryk Błaszczyk zajął miejsce 101, a Damian Sator nie ukończył biegu). Zawody te tradycyjnie już zdominowali Afrykanie - reprezentanci Etiopii i Kenii zagarnęli wszystkie miejsca medalowe na Mistrzostwach, zarówno w kategoriach juniorskich, jak i wśród
seniorów. - Na odległe lokaty naszych reprezentantów złożyło się kilka czynników, przede wszystkim brak aklimatyzacji niezbędnej po długiej podróży i gwałtownej zmianie strefy czasowej oraz wysokość na jakiej rozgrywane były zawody (ponad 1200 m npm). Weronika w
dodatku już od kilku tygodni zmaga się z problemami zdrowotnymi: przeziębieniem i kontuzją stawu skokowego (co wykluczyło ją m.in. ze startu w, rozegranych tydzień temu, Przełajowych Mistrzostwach Polski
- podkreśla trener Mieczysław Jamroz.

Najmłodsi reprezentanci Znicza startowali w Supraślu, gdzie w sobotę 28 marca 2015 r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych.
Zawodnicy walczyli o medale i punkty Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Znakomicie spisała się Aleksandra Pyda - faworytka biegu na 1500 m nie zawiodła i zajmując pierwsze miejsce powtórzyła podobne osiągnięcie sprzed roku (w 2014 r., w Białej Podlaskiej również wygrała ale na dystansie 2500 m). Do udanych należy zaliczyć też starty Kamili Skałeckiej na 1500 m i Bernadety Krukowskiej na 2500 m. Obydwie, debiutując w zawodach tej rangi zajęły wysokie, siódme lokaty.