REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.07.08 14:05 | aktualizacja: 2015.07.08 14:04

Zalew Bojary otwarty

Na terenie powiatu biłgorajskiego funkcjonuje kilka miejsc wykorzystywanych do kąpieli. Wszystkie zostały w czerwcu sprawdzone pod względem jakości wody. Okazało się, że jedynie zalew w Biłgoraju nie może zostać dopuszczony do użytku ze względu na zakwit sinic. Dziś już ten zakaz nie obowiązuje - woda jest zdatna do kąpieli.
Zalew Bojary otwarty

Każdego roku, na dwa tygodnie przed otwarcie sezonu wakacyjnego, biłgorajska Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna pobiera próbki wody z miejsc wykorzystywanych do kąpieli. Badane są zbiorniki w Biszczy, Józefowie, Frampolu i Biłgoraju. W trzech pierwszych zbiornikach woda okazała się zdatna do kąpieli.

Inaczej było w przypadku biłgorajskiego akwenu. Zalew Bojary nie został dopuszczony do kąpieli ze względu na wykwit sinic. Taka sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że w przypadku zachłyśnięcia się zakażoną wodą mogą pojawić się mdłości i wymioty, biegunka, bóle brzucha, wzdęcia, przykurcz mięśni i kolka.

Minęło kilka tygodni, woda została ponownie zbadana. Tym razem okazało się, że nie zagraża ona zdrowiu użytkowników obiektu.

Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju z dnia 8 lipca stwierdza, że woda w zalewie Bojary jest zdatna do kąpieli.

red.
red. dodany 8 lipca 2015
 
Odsłon: 10605

Czytaj podobne

tagi: zalew, sinice

Waszym zdaniem (13)

Najwyżej oceniane komentarze
~ bajoro otworzyli !!!
Oceniano 15 razy  +15
pisze " NIE KARMIĆ KACZEK " powinno pisać " NIE ZANĘCAĆ RYB " rybacy więcej szkodzą zalewowi jak kaczki , niech jadą nad Nielisz
Wszystkie komentarze
~ forum
Oceniano 2 razy  +2
Kilka pytań dotyczących funkcjonowania zalewu Bojary i sumiennego wypełniania obowiązków przez pracowników:
- zgodnie z regulaminem zbiornika Bojary:
obowiązuje: "całkowity zakaz połowu ryb na zbiorniku w czasie jego otwarcia od godz. 9.00 do 19.00"
Zbiornik jest otwarty dla celów rekreacynych w okresie wakacji, w tym roku chyba od 29.06 do 31.08.
Dlaczego więc w godzinach otwarcia zbiornika wędkarze nagminnie łamią ten przepis i to często w okolicach molo. Czy pracownicy OSIR coś z tym robią?
- zgodnie z regulaminem zalewu w okresie wakacyjnym obiekty OSIR nad zalewem (wypożyczalnia, zjeżdżalnia) powinny byc czynne codziennie w godzinach 10-18. Tak samo kąpielisko owinno być strzeżone przez ratowników w godzinach 10-18.
W związku z tym pytanie:
dlaczego w dniu dzisiejszym (gdy woda jest zdatna do kąpieli) zalew został opuszczony przez pracowników i ratowników tuż po godzinie 17-tej?
Czy w OSIR nad zalewem jest prowadzona jakakolwiek kontrola czasu pracy pracowników? Czy sami mogą decydować, o której zakończyć pracę danego dnia?
~ Józef
Oceniano 3 razy  -1
Z Twoim wykRZtałceniem też nie jest najlepiej.
~ xexe
Oceniano 2 razy  +2
W tym OSiR to chyba jacyś analfabeci pracują/pracowali.
Fragment Regulamiu korzystania ze zbiornika wodnego Zalew Bojary:
http://i.imgur.com/C17YieM.png
Źródło:
http://osir.lbl.pl/regulaminy
~ abc
Oceniano 2 razy  +2
Teoretycznie.
W praktyce jak jest, każdy wie. Przynoszą ze sobą te wiadra paszy, lepią kule i rzucają tam gdzie chcą łowić. A jak byś takiemu zwrócił uwagę to od razu z mordą wyskakuje i zaczyna grozić, że ma kolegów i Cię znajdzie.
Inne przepisy też są "martwe".
Przypominam wędkarzom, że zgodnie z regulaminem zbiornika wodnego Bojary, w sezonie letnim, kiedy zalew jest otwarty dla wypoczywających obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ połowu ryb w godzinach 9.00-19.00.
~ Marek
  0
Wędkarzom na biłgorajskim zalewie nie wolno nęcić ryb!
~ ja
Oceniano 4 razy  +2
No niestety takich mamy wykrztalconych projektantow,tyle lat nauki a zwykly chlop lepiej by zaprojektowal.To jeden z krajow gdzie liczy sie papierek ,anie wiedza.
~ htv67v
Oceniano 8 razy  +8
Tam nigdy nie będzie porządku jak przez okres wakacyjny nie zrobi się zakazu łowienia ryb dla wędkarzy , zawsze jakiś świństw tam nawrzucają ,Powinien burmistrz się postarać o pieniądze żeby połączyć zalew z tym drugim bajorem jak się jedzie na Rapy Dylańskie ,to by była atrakcja i kajakiem mona by było popływać a tak to zwykła kałuża ,nigdy tu turystyki nie będzie , gór nie mamy,zabytków też nie , więc do czego maja tu ludzie jechać?W Zwierzyńcu przynajmniej lody
~ opinia
Oceniano 3 razy  +3
kiła mogiła
~ ...
Oceniano 9 razy  +7
Ten zalew to szambo na brzegu nieraz leżą ludzkie odchody woda syf
~ bajoro otworzyli !!!
Oceniano 15 razy  +15
pisze " NIE KARMIĆ KACZEK " powinno pisać " NIE ZANĘCAĆ RYB " rybacy więcej szkodzą zalewowi jak kaczki , niech jadą nad Nielisz
~ Gelo
Oceniano 12 razy  +10
Rosłan każe kąpać się ludziom w zalewie z sinicami. Zobaczycie ile będzie zachorowań. Rosłan poleciał z Marylą na Majorkę i śmieje się z nas.
~ A-ve jaaaaa
Oceniano 13 razy  +9
Zalew bubel stadion bubel ,kto to odbiera ,jak nie sinica to zegar zle ustawiony , a i Dyurektor osiru nie jest 100% chyba komputer wylosowal ,albo mamusia ustalila z Burmistrzem zasady przyjmowania ,na to stanowisko bez ogloszenia konkursu , dziwne troche poniewqaz na referenta ,bylo i kazdy wie jak wyszlo :0 wpadka goni wpadke!!!! jak sie wczoraj chwalil jeden z pracownikow osiru , odplyw zle ,zainstalowany.
~ as
Oceniano 4 razy  +4
Ja pitole tylko się cieszyć!! Ale jestem Polakiem, i nie chce mi się jechać :)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
dzisiaj, 07:10 Majdan Stary
Jubileuszowa akcja poboru krwi w Majdanie Starym
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
w poniedziałek, godzina 09:12 Biłgoraj
Przebudowa trasy 858. W czwartek spotkanie informacyjne
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
we wtorek, godzina 07:45 Biłgoraj
Kolejna okazja, by otrzymać sadzonkę
w niedzielę, godzina 11:49 Pisklaki
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji sprzątania Tanwi
w piątek, godzina 11:48 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
we wtorek, godzina 09:11 Biłgoraj
Dzień Otwarty w KLO
w poniedziałek, godzina 09:33 Biłgoraj
Wyższe opłaty za egzaminy na prawo jazdy
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w poniedziałek, godzina 20:15 Biłgoraj
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?
w sobotę, godzina 11:00 Ciosmy
Mężczyzna poszkodowany podczas wycinki drzew
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
w niedzielę, godzina 08:17 Biłgoraj
Uczennica ZSZiO druga w kraju w konkursie języka angielskiego
10 marca 2023 Biłgoraj
Co dalej z petycją w obronie lasów biłgorajskich?
Mieszkańcy Biłgoraja nadal walczą o ograniczenie wycinki lasów w okolicach miasta. Podkreślają, że w Planie Urządzania Lasu na lata 2020 - 2029 zaplanowano wykonanie rębni zupełnych na powierzchni 1640 ha, czyli w ciągu obecnej dziesięciolatki zaplanowano do wycięcia o 72 ha powierzchni więcej, niż w ciągu poprzednich 20 lat.
10 marca 2023 Biłgoraj
Poznaliśmy laureatów Biłgorajskich Sit Przedsiębiorczości
w niedzielę, godzina 11:06 Gmina Biłgoraj
Poszukiwania seniorki zakończone
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika