REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.07.08 14:05 | aktualizacja: 2015.07.08 14:04

Zalew Bojary otwarty

Na terenie powiatu biłgorajskiego funkcjonuje kilka miejsc wykorzystywanych do kąpieli. Wszystkie zostały w czerwcu sprawdzone pod względem jakości wody. Okazało się, że jedynie zalew w Biłgoraju nie może zostać dopuszczony do użytku ze względu na zakwit sinic. Dziś już ten zakaz nie obowiązuje - woda jest zdatna do kąpieli.
Zalew Bojary otwarty

Każdego roku, na dwa tygodnie przed otwarcie sezonu wakacyjnego, biłgorajska Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna pobiera próbki wody z miejsc wykorzystywanych do kąpieli. Badane są zbiorniki w Biszczy, Józefowie, Frampolu i Biłgoraju. W trzech pierwszych zbiornikach woda okazała się zdatna do kąpieli.

Inaczej było w przypadku biłgorajskiego akwenu. Zalew Bojary nie został dopuszczony do kąpieli ze względu na wykwit sinic. Taka sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że w przypadku zachłyśnięcia się zakażoną wodą mogą pojawić się mdłości i wymioty, biegunka, bóle brzucha, wzdęcia, przykurcz mięśni i kolka.

Minęło kilka tygodni, woda została ponownie zbadana. Tym razem okazało się, że nie zagraża ona zdrowiu użytkowników obiektu.

Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju z dnia 8 lipca stwierdza, że woda w zalewie Bojary jest zdatna do kąpieli.

red.
red. dodany 8 lipca 2015
 
Odsłon: 10294

Czytaj podobne

tagi: zalew, sinice

Waszym zdaniem (13)

Najwyżej oceniane komentarze
~ bajoro otworzyli !!!
Oceniano 15 razy  +15
pisze " NIE KARMIĆ KACZEK " powinno pisać " NIE ZANĘCAĆ RYB " rybacy więcej szkodzą zalewowi jak kaczki , niech jadą nad Nielisz
Wszystkie komentarze
~ forum
Oceniano 2 razy  +2
Kilka pytań dotyczących funkcjonowania zalewu Bojary i sumiennego wypełniania obowiązków przez pracowników:
- zgodnie z regulaminem zbiornika Bojary:
obowiązuje: "całkowity zakaz połowu ryb na zbiorniku w czasie jego otwarcia od godz. 9.00 do 19.00"
Zbiornik jest otwarty dla celów rekreacynych w okresie wakacji, w tym roku chyba od 29.06 do 31.08.
Dlaczego więc w godzinach otwarcia zbiornika wędkarze nagminnie łamią ten przepis i to często w okolicach molo. Czy pracownicy OSIR coś z tym robią?
- zgodnie z regulaminem zalewu w okresie wakacyjnym obiekty OSIR nad zalewem (wypożyczalnia, zjeżdżalnia) powinny byc czynne codziennie w godzinach 10-18. Tak samo kąpielisko owinno być strzeżone przez ratowników w godzinach 10-18.
W związku z tym pytanie:
dlaczego w dniu dzisiejszym (gdy woda jest zdatna do kąpieli) zalew został opuszczony przez pracowników i ratowników tuż po godzinie 17-tej?
Czy w OSIR nad zalewem jest prowadzona jakakolwiek kontrola czasu pracy pracowników? Czy sami mogą decydować, o której zakończyć pracę danego dnia?
~ Józef
Oceniano 3 razy  -1
Z Twoim wykRZtałceniem też nie jest najlepiej.
~ xexe
Oceniano 2 razy  +2
W tym OSiR to chyba jacyś analfabeci pracują/pracowali.
Fragment Regulamiu korzystania ze zbiornika wodnego Zalew Bojary:
http://i.imgur.com/C17YieM.png
Źródło:
http://osir.lbl.pl/regulaminy
~ abc
Oceniano 2 razy  +2
Teoretycznie.
W praktyce jak jest, każdy wie. Przynoszą ze sobą te wiadra paszy, lepią kule i rzucają tam gdzie chcą łowić. A jak byś takiemu zwrócił uwagę to od razu z mordą wyskakuje i zaczyna grozić, że ma kolegów i Cię znajdzie.
Inne przepisy też są "martwe".
Przypominam wędkarzom, że zgodnie z regulaminem zbiornika wodnego Bojary, w sezonie letnim, kiedy zalew jest otwarty dla wypoczywających obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ połowu ryb w godzinach 9.00-19.00.
~ Marek
  0
Wędkarzom na biłgorajskim zalewie nie wolno nęcić ryb!
~ ja
Oceniano 4 razy  +2
No niestety takich mamy wykrztalconych projektantow,tyle lat nauki a zwykly chlop lepiej by zaprojektowal.To jeden z krajow gdzie liczy sie papierek ,anie wiedza.
~ htv67v
Oceniano 8 razy  +8
Tam nigdy nie będzie porządku jak przez okres wakacyjny nie zrobi się zakazu łowienia ryb dla wędkarzy , zawsze jakiś świństw tam nawrzucają ,Powinien burmistrz się postarać o pieniądze żeby połączyć zalew z tym drugim bajorem jak się jedzie na Rapy Dylańskie ,to by była atrakcja i kajakiem mona by było popływać a tak to zwykła kałuża ,nigdy tu turystyki nie będzie , gór nie mamy,zabytków też nie , więc do czego maja tu ludzie jechać?W Zwierzyńcu przynajmniej lody
~ opinia
Oceniano 3 razy  +3
kiła mogiła
~ ...
Oceniano 9 razy  +7
Ten zalew to szambo na brzegu nieraz leżą ludzkie odchody woda syf
~ bajoro otworzyli !!!
Oceniano 15 razy  +15
pisze " NIE KARMIĆ KACZEK " powinno pisać " NIE ZANĘCAĆ RYB " rybacy więcej szkodzą zalewowi jak kaczki , niech jadą nad Nielisz
~ Gelo
Oceniano 12 razy  +10
Rosłan każe kąpać się ludziom w zalewie z sinicami. Zobaczycie ile będzie zachorowań. Rosłan poleciał z Marylą na Majorkę i śmieje się z nas.
~ A-ve jaaaaa
Oceniano 13 razy  +9
Zalew bubel stadion bubel ,kto to odbiera ,jak nie sinica to zegar zle ustawiony , a i Dyurektor osiru nie jest 100% chyba komputer wylosowal ,albo mamusia ustalila z Burmistrzem zasady przyjmowania ,na to stanowisko bez ogloszenia konkursu , dziwne troche poniewqaz na referenta ,bylo i kazdy wie jak wyszlo :0 wpadka goni wpadke!!!! jak sie wczoraj chwalil jeden z pracownikow osiru , odplyw zle ,zainstalowany.
~ as
Oceniano 4 razy  +4
Ja pitole tylko się cieszyć!! Ale jestem Polakiem, i nie chce mi się jechać :)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
11 listopada 2022 Dereźnia
Patriotyczna biesiada w Dereźni [WYNIKI]
To już tradycja, że 11 listopada społeczność gminy Biłgoraj spotyka się podczas Jesiennej Biesiady Kulturalnej. Gospodarzem tegorocznej, XXV edycji wydarzenia była Dereźnia.
dzisiaj, 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
"Andrzejki" na drogach Lubelszczyzny
13 listopada 2022 Stary Bidaczów
25-lecie OSP Stary Bidaczów z udziałem wicepremiera
W niedzielę 13 listopada OSP Stary Bidaczów świętowała 25-lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do przekazania druhom nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego oraz zaprzysiężenia nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W uroczystych obchodach uczestniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
w czwartek, godzina 08:39 Długi Kąt
Zderzenie autobusu z ciężarówką
w niedzielę, godzina 10:59 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w czwartek, godzina 11:30 Lubelszczyzna
Komunikat drogowy na godz. 11. Najgorsza sytuacja m.in. w okolicach Biłgoraja
w środę, godzina 08:02 Biłgoraj
Przerwa w dostawie ciepła
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
dzisiaj, 08:14 Gmina Biłgoraj
Lali wosk w narodowym instytucie
14 listopada 2022 Hedwiżyn
Zderzenie dwóch aut w Hedwiżynie. Kierowca miał 1,5 promila [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W czwartkowe popołudnie 24 listopada, w siedzibie KP PSP w Biłgoraju zorganizowano spotkanie honorowych dawców krwi. Były podziękowania i odznaczenia dla najbardziej aktywnych. Organizatorem wydarzenia był biłgorajski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
w piątek, godzina 11:28 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 09:27 Księżpol
Od-Nowa ma już 5 lat. Huczny jubileusz w gminie Księżpol
w czwartek, godzina 11:17 Biłgoraj
Jest już nowy komendant straży pożarnej w Biłgoraju
Po wielu miesiącach przetasowań poznaliśmy w końcu nazwisko osoby, która pokieruje Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Dziś nowy szef odebrał nominację od komendanta wojewódzkiego.
w środę, godzina 15:36 Biłgoraj
Spadnie nawet 15 cm śniegu
w niedzielę, godzina 08:45 Kraj
Tańszy prąd pod warunkiem złożenia oświadczenia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika