REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.07.08 14:05 | aktualizacja: 2015.07.08 14:04

Zalew Bojary otwarty

Na terenie powiatu biłgorajskiego funkcjonuje kilka miejsc wykorzystywanych do kąpieli. Wszystkie zostały w czerwcu sprawdzone pod względem jakości wody. Okazało się, że jedynie zalew w Biłgoraju nie może zostać dopuszczony do użytku ze względu na zakwit sinic. Dziś już ten zakaz nie obowiązuje - woda jest zdatna do kąpieli.
Zalew Bojary otwarty

Każdego roku, na dwa tygodnie przed otwarcie sezonu wakacyjnego, biłgorajska Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna pobiera próbki wody z miejsc wykorzystywanych do kąpieli. Badane są zbiorniki w Biszczy, Józefowie, Frampolu i Biłgoraju. W trzech pierwszych zbiornikach woda okazała się zdatna do kąpieli.

Inaczej było w przypadku biłgorajskiego akwenu. Zalew Bojary nie został dopuszczony do kąpieli ze względu na wykwit sinic. Taka sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że w przypadku zachłyśnięcia się zakażoną wodą mogą pojawić się mdłości i wymioty, biegunka, bóle brzucha, wzdęcia, przykurcz mięśni i kolka.

Minęło kilka tygodni, woda została ponownie zbadana. Tym razem okazało się, że nie zagraża ona zdrowiu użytkowników obiektu.

Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju z dnia 8 lipca stwierdza, że woda w zalewie Bojary jest zdatna do kąpieli.

red.
red. dodany 8 lipca 2015
 
Odsłon: 11620

Czytaj podobne

tagi: zalew, sinice

Waszym zdaniem (13)

Najwyżej oceniane komentarze
~ bajoro otworzyli !!!
Oceniano 15 razy  +15
pisze " NIE KARMIĆ KACZEK " powinno pisać " NIE ZANĘCAĆ RYB " rybacy więcej szkodzą zalewowi jak kaczki , niech jadą nad Nielisz
Wszystkie komentarze
~ forum
Oceniano 2 razy  +2
Kilka pytań dotyczących funkcjonowania zalewu Bojary i sumiennego wypełniania obowiązków przez pracowników:
- zgodnie z regulaminem zbiornika Bojary:
obowiązuje: "całkowity zakaz połowu ryb na zbiorniku w czasie jego otwarcia od godz. 9.00 do 19.00"
Zbiornik jest otwarty dla celów rekreacynych w okresie wakacji, w tym roku chyba od 29.06 do 31.08.
Dlaczego więc w godzinach otwarcia zbiornika wędkarze nagminnie łamią ten przepis i to często w okolicach molo. Czy pracownicy OSIR coś z tym robią?
- zgodnie z regulaminem zalewu w okresie wakacyjnym obiekty OSIR nad zalewem (wypożyczalnia, zjeżdżalnia) powinny byc czynne codziennie w godzinach 10-18. Tak samo kąpielisko owinno być strzeżone przez ratowników w godzinach 10-18.
W związku z tym pytanie:
dlaczego w dniu dzisiejszym (gdy woda jest zdatna do kąpieli) zalew został opuszczony przez pracowników i ratowników tuż po godzinie 17-tej?
Czy w OSIR nad zalewem jest prowadzona jakakolwiek kontrola czasu pracy pracowników? Czy sami mogą decydować, o której zakończyć pracę danego dnia?
~ Józef
Oceniano 3 razy  -1
Z Twoim wykRZtałceniem też nie jest najlepiej.
~ xexe
Oceniano 2 razy  +2
W tym OSiR to chyba jacyś analfabeci pracują/pracowali.
Fragment Regulamiu korzystania ze zbiornika wodnego Zalew Bojary:
http://i.imgur.com/C17YieM.png
Źródło:
http://osir.lbl.pl/regulaminy
~ abc
Oceniano 2 razy  +2
Teoretycznie.
W praktyce jak jest, każdy wie. Przynoszą ze sobą te wiadra paszy, lepią kule i rzucają tam gdzie chcą łowić. A jak byś takiemu zwrócił uwagę to od razu z mordą wyskakuje i zaczyna grozić, że ma kolegów i Cię znajdzie.
Inne przepisy też są "martwe".
Przypominam wędkarzom, że zgodnie z regulaminem zbiornika wodnego Bojary, w sezonie letnim, kiedy zalew jest otwarty dla wypoczywających obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ połowu ryb w godzinach 9.00-19.00.
~ Marek
  0
Wędkarzom na biłgorajskim zalewie nie wolno nęcić ryb!
~ ja
Oceniano 4 razy  +2
No niestety takich mamy wykrztalconych projektantow,tyle lat nauki a zwykly chlop lepiej by zaprojektowal.To jeden z krajow gdzie liczy sie papierek ,anie wiedza.
~ htv67v
Oceniano 8 razy  +8
Tam nigdy nie będzie porządku jak przez okres wakacyjny nie zrobi się zakazu łowienia ryb dla wędkarzy , zawsze jakiś świństw tam nawrzucają ,Powinien burmistrz się postarać o pieniądze żeby połączyć zalew z tym drugim bajorem jak się jedzie na Rapy Dylańskie ,to by była atrakcja i kajakiem mona by było popływać a tak to zwykła kałuża ,nigdy tu turystyki nie będzie , gór nie mamy,zabytków też nie , więc do czego maja tu ludzie jechać?W Zwierzyńcu przynajmniej lody
~ opinia
Oceniano 3 razy  +3
kiła mogiła
~ ...
Oceniano 9 razy  +7
Ten zalew to szambo na brzegu nieraz leżą ludzkie odchody woda syf
~ bajoro otworzyli !!!
Oceniano 15 razy  +15
pisze " NIE KARMIĆ KACZEK " powinno pisać " NIE ZANĘCAĆ RYB " rybacy więcej szkodzą zalewowi jak kaczki , niech jadą nad Nielisz
~ Gelo
Oceniano 12 razy  +10
Rosłan każe kąpać się ludziom w zalewie z sinicami. Zobaczycie ile będzie zachorowań. Rosłan poleciał z Marylą na Majorkę i śmieje się z nas.
~ A-ve jaaaaa
Oceniano 13 razy  +9
Zalew bubel stadion bubel ,kto to odbiera ,jak nie sinica to zegar zle ustawiony , a i Dyurektor osiru nie jest 100% chyba komputer wylosowal ,albo mamusia ustalila z Burmistrzem zasady przyjmowania ,na to stanowisko bez ogloszenia konkursu , dziwne troche poniewqaz na referenta ,bylo i kazdy wie jak wyszlo :0 wpadka goni wpadke!!!! jak sie wczoraj chwalil jeden z pracownikow osiru , odplyw zle ,zainstalowany.
~ as
Oceniano 4 razy  +4
Ja pitole tylko się cieszyć!! Ale jestem Polakiem, i nie chce mi się jechać :)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
dzisiaj, 07:48 Biłgoraj
Recytują najlepiej w powiecie
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
we wtorek, godzina 12:53 Biłgoraj
Tak zmieni się skwer
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w poniedziałek, godzina 07:53 Biłgoraj
Pożegnanie radnych
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
10 kwietnia 2024 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
w poniedziałek, godzina 22:08 Biłgoraj
Spotkanie otwarte z Wojciechem Gleniem
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
we wtorek, godzina 08:16 Obsza
Oni będą reprezentować powiat
w niedzielę, godzina 18:05 Bidaczów Stary
31 strażaków gasiło pożar wiaty
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w niedzielę, godzina 10:56 Biłgoraj
Wraca sezon na garażówki. Miejskie targowisko przy ulicy Jagiełły będzie tętnić życiem
w sobotę, godzina 16:32 Biłgoraj
Miłośnicy klasyków rozpoczynają sezon [NOWE ZDJĘCIA]
9 kwietnia 2024 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
we wtorek, godzina 21:06 Biłgoraj
49 uczestników, 105 godzin warsztatów i 13 inicjatyw obywatelskich
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika