REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.07.16 08:05 | aktualizacja: 2015.07.15 17:21

Pobicie nastolatka - sprawa umorzona

Ponad dwa lata temu w jednym z lokali na terenie Biłgoraja doszło do pobicia nastolatka. Chłopak twierdził, że wśród osób, które używały wobec niego przemocy był były już radny Rady Miasta Biłgoraj. Przed sądem stanęło 8 osób. Znany jest już finał sprawy.
Pobicie nastolatka - sprawa umorzona

Zdarzenia rozegrały się pod koniec marca 2013r. W jednym z pubów w Biłgoraju grupa młodych ludzi - Mateusz i jego towarzysze - oglądała mecz piłki nożnej. Po zakończonych rozgrywkach jeden z panów źle się poczuł, pobiegł do toalety, zwymiotował na podłogę.

Na taki rozwój sytuacji zareagowała żona właściciela baru. Zaczęła krzyczeć. - Próbowaliśmy łagodzić sytuację. Uspokajaliśmy i przepraszaliśmy za to co się stało. Właścicielka wprowadzała bardzo agresywną atmosferę. Za chwilę na mnie i kuzyna posypały się ciosy. Biło i kopało nas pewnie pięciu, sześciu mężczyzn. Oberwałem jeszcze na ulicy. Na pewno bili mnie: właściciel baru, jego ojciec - radny, a także zatrudniony tam barman - relacjonował tuż po zdarzeniu Mateusz, który uznał, że nie była to bójka, a pobicie. Chłopak w końcu stracił przytomność. Wezwana została policja.

Okazało się, że Mateusz ma wstrząśnienie mózgu, stłuczenie głowy i barku, a także złamany palec prawej dłoni, spędził 5 dni w szpitalu.

O zdarzeniu bilgorajska.pl informowała w artykule pt. Nastolatek pobity przez radnego? Trwa śledztwo.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła biłgorajska komenda. Po jego zakończeniu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju zdecydowała o postawieniu zarzutów 8 osobom. Wśród oskarżonych znalazł się radny minionej już kadencji Rady Miasta. Siedem osób oskarżono o udział w pobiciu chłopaka, właścicielkę pubu o nakłanianie do pobicia.

Po trwającym 2 lata procesie, pod koniec czerwca br., sąd umorzył postępowanie wobec siedmiu osób. Ósma osoba - kobieta - została uniewinniona.

red.
red. dodany 16 lipca 2015
 
Odsłon: 4989

Czytaj podobne

tagi: pobicie, sąd

Waszym zdaniem (16)

Najwyżej oceniane komentarze
~ bhjk
Oceniano 19 razy  +19
Podajcie imię i nazwisko tego sędziego i uzasadnienie wyroku, już dawno minął czas ,żeby zrobić porządek z tymi świętymi nieomylnymi krowami
~ Biłgorajak
Oceniano 23 razy  +15
Też odnoszę takie wrażenie... Można bić do utraty przytomności i po "dłuuuugim i doooookładnym procesie" sprawcy pobicia zostają uniewinnieni?? To jest "biłgorajska sprawiedliwość". A teraz jeszcze oskarżą i ukarzą pobitego....
~ MARIA
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił wstrząśnienie mózgu stłuczenia złamany palec jak nic wysoki trybunale wpadł na drzwi .W sądzie nie masz co liczyć na sprawiedliwość.Temida jest ślepa.
Wszystkie komentarze
~ stary mieszkaniec
Oceniano 1 raz  +1
hahaha kocham ten kraj
~ jbbv
Oceniano 7 razy  +7
Podajcie również imiona i nazwiska ławników z tej sprawy i adwokata jakiego miał radny bo ten artykuł nie jest pełny , co kto mówił itd..
~ 258kj
Oceniano 9 razy  +9
Może ja wpierd.. e jakiemuś sędziemu i mi umorzą sprawę?Czy wy ludzie nie widzicie ,że nigdy sąd ni skarze urzędasa czy kogoś przy władzy , jak było z wójtem z Obszy?Jak z lekarką z Soli i teraz z radnym i niech nikt nie myśli ,że sądy nie są stronnicze i bata na nich nie ma, tylko chłopka roztropka skazują co szmalu i chodów nie ma
~ z boku
Oceniano 8 razy  0

jak się napiłeś to wal do domu i nie rozrabiaj!
~ abc
Oceniano 7 razy  +7
Czyżbyś był jednym z bijacych chłopaka?????
~ biłgorajski żul
Oceniano 12 razy  +12
tak było i tak jest nadal! gdy oskarżony zwracał się na rozsprawie-Wasza Wysoka Sprawiedliwość!to śp.sędzia Świderski przerywał i tłumaczył że"tu nie ma Sprawiedliwości! tylko tu jest Sąd!
~ MARIA
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił wstrząśnienie mózgu stłuczenia złamany palec jak nic wysoki trybunale wpadł na drzwi .W sądzie nie masz co liczyć na sprawiedliwość.Temida jest ślepa.
~ bhjk
Oceniano 19 razy  +19
Podajcie imię i nazwisko tego sędziego i uzasadnienie wyroku, już dawno minął czas ,żeby zrobić porządek z tymi świętymi nieomylnymi krowami
~ cgfhth
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił i zwala na innych symulant, oto prawo sędziów w Bilgoraju
~ ghfhh
Oceniano 11 razy  +11
Gdyby tu chodziło o dziecko jakiegoś sędziego albo prokuratora też by morzyli?
~ anionm
Oceniano 12 razy  -8
Nie znajomości i nie układy tylko w końcu prawda wyszła na jaw;) znajomości jak widać nie pomogły "pokrzywdzonemu" na szczęście;) Tez jestem tego zdania zeby publicznie zostali przeproszeni;)
~ Mafia w Biłgoraju
Oceniano 18 razy  +10
Rosłan i Bara tak jak obiecali tak zrobili. Załatwili Kuszewskiemu umorzenie sprawy. Bo wie o ich przekrętach w urzędzie i mieszkaniu Rosłana w Zamościu. Ludzie dalej popierajcie sitwę a i na was przyjdzie kolej. Rosłan
~ Biłgorajak
Oceniano 23 razy  +15
Też odnoszę takie wrażenie... Można bić do utraty przytomności i po "dłuuuugim i doooookładnym procesie" sprawcy pobicia zostają uniewinnieni?? To jest "biłgorajska sprawiedliwość". A teraz jeszcze oskarżą i ukarzą pobitego....
~ Hahahahahahaa
Oceniano 5 razy  -3
Do gejówki bujac torbę bykom a nie do ludzi
~ Kenti
Oceniano 21 razy  -5
Brawo! Mam nadzieje, że osoby oskarżone będą się teraz domagać odszkodowania bądź zadośćuczynienia oraz publicznych przeprosin w lokalnych gazetach/mediach za poniesione straty moralne ze strony "pokrzywdzonego". Jak widać wujek na komendzie nie wystarczy, żeby robić z siebie chama i cwaniaka a później z płaczem biegać po sądach. Szkoda, że gazeta biłgorajska nie jest na tyle obiektywna, żeby wspomnieć, że nastolatek ten przed rzekomą utratą przytomności bawił się jeszcze kilka dobrych godzin w klubie exodus po całym zajściu.
~ 5
Oceniano 19 razy  +11
tak dzialaja znajomosci i uklady w tym "wielkim" miescie...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 17:15 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 09:06 Łukowa
Wypadek w gminie Łukowa. 4 osoby trafiły do szpitali
w niedzielę, godzina 11:13 Biłgoraj
Już podjęto działania w kierunku przebudowy autodromu
20 listopada 2021 Biłgoraj
Kontrole straży miejskiej w Biłgoraju. Wykryto nieprawidłowości
W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja prowadzone były kontrole dotyczące odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegają zasad. Właścicieli nieruchomości zobowiązano do usunięcia nieprawidłowości.
w poniedziałek, godzina 12:59 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna na szarym końcu pod względem zakażeń
w niedzielę, godzina 07:17 Gmina Biłgoraj
Spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste powietrze"
17 listopada 2021 Biłgoraj
Nadleśnictwo odpowiada na artykuł pt. "Co dzieje się w lesie?"
Tydzień temu opublikowaliśmy artykuł pt. https://bilgorajska.pl/aktualnosc,25196,0,0,0,Co-dzieje-sie-w-lesieOE.html. Przedstawiliśmy obawy grupy działającej pod nazwą "Biłgoraj broni swojego lasu". Dziś, zgodnie z zapowiedzią prezentujemy stanowisko Nadleśnictwa Biłgoraj w tej kwestii.
w poniedziałek, godzina 13:08 Biłgoraj
Co mieszkańcy Biłgoraja myślą na temat świątecznych ozdób?
w piątek, godzina 10:12 Gmina Biłgoraj
Pensja wójta w górę
21 listopada 2021 Biszcza
47-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy
Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu pieszemu usłyszał 47-latek z powiatu pruszkowskiego, który w minioną środę w Biszczy oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy, który dostał się pod koła kierowanego przez niego volkswagena, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ był w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
w czwartek, godzina 14:01 Ruda Zagrody
Ogromne straty po pożarze w gminie Biłgoraj
18 listopada 2021 Zwierzyniec
Wypadek na trasie 858. Nie żyje mieszkanka gminy Tereszpol
16 listopada 2021 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2021
W sobotni wieczór 13 listopada odbył się kolejny Wieczór Darczyńcy, tym razem wydarzenie miało formę hybrydową. Udało się zebrać 20 tys. zł.
w sobotę, godzina 10:20 Józefów
Wyższe opłaty za śmieci
w sobotę, godzina 08:30 Biłgoraj
Zostało jeszcze 1,5 tony azbestu do usunięcia
w sobotę, godzina 10:07 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzki Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w niedzielę, godzina 09:43 Józefów
Do 100 tys. zł pozostało niewiele
w niedzielę, godzina 11:12 Lubelszczyzna
Blisko 29 proc. testów na COVID-19 z pozytywnym wynikiem
w poniedziałek, godzina 17:59 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenność kraju. - Warunkiem suwerenności narodu jest niepodległość państwa - mówił minister.
w środę, godzina 09:12 Lubelszczyzna
Nowe nieoznakowane radiowozy na drogach Lubelszczyzny
w czwartek, godzina 13:00 Biłgoraj
Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty za posiadanie narkotyków
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj