REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.07.16 08:05 | aktualizacja: 2015.07.15 17:21

Pobicie nastolatka - sprawa umorzona

Ponad dwa lata temu w jednym z lokali na terenie Biłgoraja doszło do pobicia nastolatka. Chłopak twierdził, że wśród osób, które używały wobec niego przemocy był były już radny Rady Miasta Biłgoraj. Przed sądem stanęło 8 osób. Znany jest już finał sprawy.
Pobicie nastolatka - sprawa umorzona

Zdarzenia rozegrały się pod koniec marca 2013r. W jednym z pubów w Biłgoraju grupa młodych ludzi - Mateusz i jego towarzysze - oglądała mecz piłki nożnej. Po zakończonych rozgrywkach jeden z panów źle się poczuł, pobiegł do toalety, zwymiotował na podłogę.

Na taki rozwój sytuacji zareagowała żona właściciela baru. Zaczęła krzyczeć. - Próbowaliśmy łagodzić sytuację. Uspokajaliśmy i przepraszaliśmy za to co się stało. Właścicielka wprowadzała bardzo agresywną atmosferę. Za chwilę na mnie i kuzyna posypały się ciosy. Biło i kopało nas pewnie pięciu, sześciu mężczyzn. Oberwałem jeszcze na ulicy. Na pewno bili mnie: właściciel baru, jego ojciec - radny, a także zatrudniony tam barman - relacjonował tuż po zdarzeniu Mateusz, który uznał, że nie była to bójka, a pobicie. Chłopak w końcu stracił przytomność. Wezwana została policja.

Okazało się, że Mateusz ma wstrząśnienie mózgu, stłuczenie głowy i barku, a także złamany palec prawej dłoni, spędził 5 dni w szpitalu.

O zdarzeniu bilgorajska.pl informowała w artykule pt. Nastolatek pobity przez radnego? Trwa śledztwo.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła biłgorajska komenda. Po jego zakończeniu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju zdecydowała o postawieniu zarzutów 8 osobom. Wśród oskarżonych znalazł się radny minionej już kadencji Rady Miasta. Siedem osób oskarżono o udział w pobiciu chłopaka, właścicielkę pubu o nakłanianie do pobicia.

Po trwającym 2 lata procesie, pod koniec czerwca br., sąd umorzył postępowanie wobec siedmiu osób. Ósma osoba - kobieta - została uniewinniona.

red.
red. dodany 16 lipca 2015
 
Odsłon: 5178

Czytaj podobne

tagi: pobicie, sąd

Waszym zdaniem (16)

Najwyżej oceniane komentarze
~ bhjk
Oceniano 19 razy  +19
Podajcie imię i nazwisko tego sędziego i uzasadnienie wyroku, już dawno minął czas ,żeby zrobić porządek z tymi świętymi nieomylnymi krowami
~ Biłgorajak
Oceniano 23 razy  +15
Też odnoszę takie wrażenie... Można bić do utraty przytomności i po "dłuuuugim i doooookładnym procesie" sprawcy pobicia zostają uniewinnieni?? To jest "biłgorajska sprawiedliwość". A teraz jeszcze oskarżą i ukarzą pobitego....
~ MARIA
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił wstrząśnienie mózgu stłuczenia złamany palec jak nic wysoki trybunale wpadł na drzwi .W sądzie nie masz co liczyć na sprawiedliwość.Temida jest ślepa.
Wszystkie komentarze
~ stary mieszkaniec
Oceniano 1 raz  +1
hahaha kocham ten kraj
~ jbbv
Oceniano 7 razy  +7
Podajcie również imiona i nazwiska ławników z tej sprawy i adwokata jakiego miał radny bo ten artykuł nie jest pełny , co kto mówił itd..
~ 258kj
Oceniano 9 razy  +9
Może ja wpierd.. e jakiemuś sędziemu i mi umorzą sprawę?Czy wy ludzie nie widzicie ,że nigdy sąd ni skarze urzędasa czy kogoś przy władzy , jak było z wójtem z Obszy?Jak z lekarką z Soli i teraz z radnym i niech nikt nie myśli ,że sądy nie są stronnicze i bata na nich nie ma, tylko chłopka roztropka skazują co szmalu i chodów nie ma
~ z boku
Oceniano 8 razy  0

jak się napiłeś to wal do domu i nie rozrabiaj!
~ abc
Oceniano 7 razy  +7
Czyżbyś był jednym z bijacych chłopaka?????
~ biłgorajski żul
Oceniano 12 razy  +12
tak było i tak jest nadal! gdy oskarżony zwracał się na rozsprawie-Wasza Wysoka Sprawiedliwość!to śp.sędzia Świderski przerywał i tłumaczył że"tu nie ma Sprawiedliwości! tylko tu jest Sąd!
~ MARIA
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił wstrząśnienie mózgu stłuczenia złamany palec jak nic wysoki trybunale wpadł na drzwi .W sądzie nie masz co liczyć na sprawiedliwość.Temida jest ślepa.
~ bhjk
Oceniano 19 razy  +19
Podajcie imię i nazwisko tego sędziego i uzasadnienie wyroku, już dawno minął czas ,żeby zrobić porządek z tymi świętymi nieomylnymi krowami
~ cgfhth
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił i zwala na innych symulant, oto prawo sędziów w Bilgoraju
~ ghfhh
Oceniano 11 razy  +11
Gdyby tu chodziło o dziecko jakiegoś sędziego albo prokuratora też by morzyli?
~ anionm
Oceniano 12 razy  -8
Nie znajomości i nie układy tylko w końcu prawda wyszła na jaw;) znajomości jak widać nie pomogły "pokrzywdzonemu" na szczęście;) Tez jestem tego zdania zeby publicznie zostali przeproszeni;)
~ Mafia w Biłgoraju
Oceniano 18 razy  +10
Rosłan i Bara tak jak obiecali tak zrobili. Załatwili Kuszewskiemu umorzenie sprawy. Bo wie o ich przekrętach w urzędzie i mieszkaniu Rosłana w Zamościu. Ludzie dalej popierajcie sitwę a i na was przyjdzie kolej. Rosłan
~ Biłgorajak
Oceniano 23 razy  +15
Też odnoszę takie wrażenie... Można bić do utraty przytomności i po "dłuuuugim i doooookładnym procesie" sprawcy pobicia zostają uniewinnieni?? To jest "biłgorajska sprawiedliwość". A teraz jeszcze oskarżą i ukarzą pobitego....
~ Hahahahahahaa
Oceniano 5 razy  -3
Do gejówki bujac torbę bykom a nie do ludzi
~ Kenti
Oceniano 21 razy  -5
Brawo! Mam nadzieje, że osoby oskarżone będą się teraz domagać odszkodowania bądź zadośćuczynienia oraz publicznych przeprosin w lokalnych gazetach/mediach za poniesione straty moralne ze strony "pokrzywdzonego". Jak widać wujek na komendzie nie wystarczy, żeby robić z siebie chama i cwaniaka a później z płaczem biegać po sądach. Szkoda, że gazeta biłgorajska nie jest na tyle obiektywna, żeby wspomnieć, że nastolatek ten przed rzekomą utratą przytomności bawił się jeszcze kilka dobrych godzin w klubie exodus po całym zajściu.
~ 5
Oceniano 19 razy  +11
tak dzialaja znajomosci i uklady w tym "wielkim" miescie...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 14:52 Diecezja
Zmiany w parafiach
W poniedziałek 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 11:32 Powiat
Nowy pełnomocnik PiS w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 18:36 Biłgoraj
Spotkanie z wicemarszałek Sejmu
w niedzielę, godzina 17:07 Osuchy
78. rocznica największej bitwy partyzanckiej
Bitwa pod Osuchami była największą i najbardziej krwawą bitwą partyzancką II wojny światowej. W niedzielę 26 czerwca na cmentarzu partyzanckim zorganizowano uroczystości upamiętniające 78. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
dzisiaj, 09:28 Biłgoraj
Radni Rady Seniorów odebrali nominacje
we wtorek, godzina 09:19 Zawada
Motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów. Doprowadził do wypadku
21 czerwca 2022 Biłgoraj
Powiatowy Dzień Olimpijczyka
We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano Powiatowy Dzień Olimpijczyka. Uczniowie, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce, odebrali z rąk starosty Andrzeja Szarlipa, okolicznościowe dyplomy i karty podarunkowe.
w poniedziałek, godzina 11:33 Gromada
36-latka mając ponad 2,5 promila wiozła pasażerkę z 4 promilami
21 czerwca 2022 Gmina Biłgoraj
Pobrali się w 1971r. Dziś obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa
20 czerwca 2022 Biłgoraj
Ruch na ul. Nadstawnej będzie zamknięty
Już jutro rozpoczną się prace bitumiczne na ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Droga będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
w poniedziałek, godzina 17:33 Obsza
Przerwy w dostawie wody z powodu upałów
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Susza hydrologiczna na obszarze powiatu
dzisiaj, 20:09 Biłgoraj
Radni głosowali nad najważniejszą uchwałą w roku
W środowe popołudnie 29 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Biłgoraja. Podczas obrad radni dyskutowali nie tylko o udzieleniem absolutorium, ale także wotum zaufania dla burmistrza Janusza Rosłana. Przyjęto też sprawozdanie finansowe.
we wtorek, godzina 10:27 Olszanka
Sarna wbiegła pod motocykl
w czwartek, godzina 08:39 Biłgoraj
"Praktyczna pani" na sprzedaż
w piątek, godzina 16:59 Biłgoraj
Prawie 28 mln zł zadłużenia. Zarząd Powiatu dostał absolutorium?
W piątkowe popołudnie 24 czerwca, odbyła się najważniejsza w całym roku sesja Rady Powiatu Biłgorajskiego. Podczas obrad radni udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, głosowali też nad absolutorium, czyli przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok. Jakie decyzje podjęli?
w sobotę, godzina 23:02 Frampol
Festiwal Muzyki Tanecznej we Frampolu
19 czerwca 2022 Gromada
Zawody strażackie w Gromadzie [WYNIKI]
21 czerwca 2022 Tarnogród
Będą nowe obwodnice w województwie lubelskim, w tym obwodnica Tarnogrodu
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa, podpisali w poniedziałkowe przedpołudnie 20 czerwca umowy o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy trzech obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Jedną z nich jest obwodnica Tarnogrodu.
we wtorek, godzina 12:51 Powiat
Są wyniki badań wody w zalewach
w piątek, godzina 18:38 Biłgoraj
Sztandar dla szkoły i przedszkola
w niedzielę, godzina 09:18 Biłgoraj
Prawie 10 tys. hospitalizacji, ponad 4,5 tys. udzielonych porad w 2021 roku
Podczas piątkowych obrad Rady Powiatu w Biłgoraju radni wysłuchali sprawozdania z działalności szpitala powiatowego. W ubiegłym roku liczba hospitalizacji (wraz z ruchem międzyoddziałowym) wyniosła prawie 10 tys. Na którym oddziale było najwięcej pacjentów?
w sobotę, godzina 08:10 Powiat niżański
Pijany kierowca busa przewoził pasażerów, jeden z nich wezwał policję
w sobotę, godzina 20:59 Biłgoraj
Eleni zaśpiewała w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj