REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.07.16 08:05 | aktualizacja: 2015.07.15 17:21

Pobicie nastolatka - sprawa umorzona

Ponad dwa lata temu w jednym z lokali na terenie Biłgoraja doszło do pobicia nastolatka. Chłopak twierdził, że wśród osób, które używały wobec niego przemocy był były już radny Rady Miasta Biłgoraj. Przed sądem stanęło 8 osób. Znany jest już finał sprawy.
Pobicie nastolatka - sprawa umorzona

Zdarzenia rozegrały się pod koniec marca 2013r. W jednym z pubów w Biłgoraju grupa młodych ludzi - Mateusz i jego towarzysze - oglądała mecz piłki nożnej. Po zakończonych rozgrywkach jeden z panów źle się poczuł, pobiegł do toalety, zwymiotował na podłogę.

Na taki rozwój sytuacji zareagowała żona właściciela baru. Zaczęła krzyczeć. - Próbowaliśmy łagodzić sytuację. Uspokajaliśmy i przepraszaliśmy za to co się stało. Właścicielka wprowadzała bardzo agresywną atmosferę. Za chwilę na mnie i kuzyna posypały się ciosy. Biło i kopało nas pewnie pięciu, sześciu mężczyzn. Oberwałem jeszcze na ulicy. Na pewno bili mnie: właściciel baru, jego ojciec - radny, a także zatrudniony tam barman - relacjonował tuż po zdarzeniu Mateusz, który uznał, że nie była to bójka, a pobicie. Chłopak w końcu stracił przytomność. Wezwana została policja.

Okazało się, że Mateusz ma wstrząśnienie mózgu, stłuczenie głowy i barku, a także złamany palec prawej dłoni, spędził 5 dni w szpitalu.

O zdarzeniu bilgorajska.pl informowała w artykule pt. Nastolatek pobity przez radnego? Trwa śledztwo.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła biłgorajska komenda. Po jego zakończeniu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju zdecydowała o postawieniu zarzutów 8 osobom. Wśród oskarżonych znalazł się radny minionej już kadencji Rady Miasta. Siedem osób oskarżono o udział w pobiciu chłopaka, właścicielkę pubu o nakłanianie do pobicia.

Po trwającym 2 lata procesie, pod koniec czerwca br., sąd umorzył postępowanie wobec siedmiu osób. Ósma osoba - kobieta - została uniewinniona.

red.
red. dodany 16 lipca 2015
 
Odsłon: 5302

Czytaj podobne

tagi: pobicie, sąd

Waszym zdaniem (16)

Najwyżej oceniane komentarze
~ bhjk
Oceniano 19 razy  +19
Podajcie imię i nazwisko tego sędziego i uzasadnienie wyroku, już dawno minął czas ,żeby zrobić porządek z tymi świętymi nieomylnymi krowami
~ Biłgorajak
Oceniano 23 razy  +15
Też odnoszę takie wrażenie... Można bić do utraty przytomności i po "dłuuuugim i doooookładnym procesie" sprawcy pobicia zostają uniewinnieni?? To jest "biłgorajska sprawiedliwość". A teraz jeszcze oskarżą i ukarzą pobitego....
~ MARIA
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił wstrząśnienie mózgu stłuczenia złamany palec jak nic wysoki trybunale wpadł na drzwi .W sądzie nie masz co liczyć na sprawiedliwość.Temida jest ślepa.
Wszystkie komentarze
~ stary mieszkaniec
Oceniano 1 raz  +1
hahaha kocham ten kraj
~ jbbv
Oceniano 7 razy  +7
Podajcie również imiona i nazwiska ławników z tej sprawy i adwokata jakiego miał radny bo ten artykuł nie jest pełny , co kto mówił itd..
~ 258kj
Oceniano 9 razy  +9
Może ja wpierd.. e jakiemuś sędziemu i mi umorzą sprawę?Czy wy ludzie nie widzicie ,że nigdy sąd ni skarze urzędasa czy kogoś przy władzy , jak było z wójtem z Obszy?Jak z lekarką z Soli i teraz z radnym i niech nikt nie myśli ,że sądy nie są stronnicze i bata na nich nie ma, tylko chłopka roztropka skazują co szmalu i chodów nie ma
~ z boku
Oceniano 8 razy  0

jak się napiłeś to wal do domu i nie rozrabiaj!
~ abc
Oceniano 7 razy  +7
Czyżbyś był jednym z bijacych chłopaka?????
~ biłgorajski żul
Oceniano 12 razy  +12
tak było i tak jest nadal! gdy oskarżony zwracał się na rozsprawie-Wasza Wysoka Sprawiedliwość!to śp.sędzia Świderski przerywał i tłumaczył że"tu nie ma Sprawiedliwości! tylko tu jest Sąd!
~ MARIA
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił wstrząśnienie mózgu stłuczenia złamany palec jak nic wysoki trybunale wpadł na drzwi .W sądzie nie masz co liczyć na sprawiedliwość.Temida jest ślepa.
~ bhjk
Oceniano 19 razy  +19
Podajcie imię i nazwisko tego sędziego i uzasadnienie wyroku, już dawno minął czas ,żeby zrobić porządek z tymi świętymi nieomylnymi krowami
~ cgfhth
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił i zwala na innych symulant, oto prawo sędziów w Bilgoraju
~ ghfhh
Oceniano 11 razy  +11
Gdyby tu chodziło o dziecko jakiegoś sędziego albo prokuratora też by morzyli?
~ anionm
Oceniano 12 razy  -8
Nie znajomości i nie układy tylko w końcu prawda wyszła na jaw;) znajomości jak widać nie pomogły "pokrzywdzonemu" na szczęście;) Tez jestem tego zdania zeby publicznie zostali przeproszeni;)
~ Mafia w Biłgoraju
Oceniano 18 razy  +10
Rosłan i Bara tak jak obiecali tak zrobili. Załatwili Kuszewskiemu umorzenie sprawy. Bo wie o ich przekrętach w urzędzie i mieszkaniu Rosłana w Zamościu. Ludzie dalej popierajcie sitwę a i na was przyjdzie kolej. Rosłan
~ Biłgorajak
Oceniano 23 razy  +15
Też odnoszę takie wrażenie... Można bić do utraty przytomności i po "dłuuuugim i doooookładnym procesie" sprawcy pobicia zostają uniewinnieni?? To jest "biłgorajska sprawiedliwość". A teraz jeszcze oskarżą i ukarzą pobitego....
~ Hahahahahahaa
Oceniano 5 razy  -3
Do gejówki bujac torbę bykom a nie do ludzi
~ Kenti
Oceniano 21 razy  -5
Brawo! Mam nadzieje, że osoby oskarżone będą się teraz domagać odszkodowania bądź zadośćuczynienia oraz publicznych przeprosin w lokalnych gazetach/mediach za poniesione straty moralne ze strony "pokrzywdzonego". Jak widać wujek na komendzie nie wystarczy, żeby robić z siebie chama i cwaniaka a później z płaczem biegać po sądach. Szkoda, że gazeta biłgorajska nie jest na tyle obiektywna, żeby wspomnieć, że nastolatek ten przed rzekomą utratą przytomności bawił się jeszcze kilka dobrych godzin w klubie exodus po całym zajściu.
~ 5
Oceniano 19 razy  +11
tak dzialaja znajomosci i uklady w tym "wielkim" miescie...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
29 stycznia 2023 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 10:26 Powiat
Zakończyli jazdę w rowie
w niedzielę, godzina 14:19 Powiat
Zaplanowano przerwy w dostawie prądu
w niedzielę, godzina 00:02 Biłgoraj
Bal maturalny uczniów ZSZiO [NOWE ZDJĘCIA]
Tegoroczne studniówki uczniów biłgorajskich szkół zakończone. Jako jedni z ostatnich, w sobotę 4 lutego, na balu maturalnym bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Ich studniówka odbyła się w hotelu Janów w Borownicy.
w niedzielę, godzina 09:05 Turobin
Gmina sprzedaje strażackiego stara
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
29 stycznia 2023 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
dzisiaj, 10:49 Biłgoraj
"Portret bez barier" jedzie do Kazimierza Dolnego
dzisiaj, 07:38 Biłgoraj
Ponad 300 tys. zł rozdane
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w niedzielę, godzina 19:17 Biłgoraj
Suczka porzucona na mrozie. Sprawa ma zostać zgłoszona policji
w niedzielę, godzina 09:47 Biłgoraj
Mistrz Polski z "Budowlanki"
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w sobotę, godzina 10:17 Żelebsko
Powstanie droga Żelebsko-Trzęsiny
w sobotę, godzina 22:55 Biłgoraj
"Sklep z facetami" w Biłgoraju
dzisiaj, 10:28 Biłgoraj
Bryła lodu spadła z dachu auta
Do tego nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę 5 lutego, na alei Jana Pawła II w Biłgoraju, w okolicach wiaduktu. Kierujący autem, z którego spadła bryła lodu uciekł, został zatrzymany we Frampolu.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
w sobotę, godzina 22:22 Biłgoraj
"Katolik" na studniówce
Uroczystym balem studniówkowym uczniowie ostatnich klas Katolickiego Liceum im. Jana Pawła II rozpoczęli odliczanie do egzaminów maturalnych. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 4 lutego w Restauracji Kresovia pod Biłgorajem.
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sylwia wyruszyła na konkurs Miss Charm
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika