REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.07.16 08:05 | aktualizacja: 2015.07.15 17:21

Pobicie nastolatka - sprawa umorzona

Ponad dwa lata temu w jednym z lokali na terenie Biłgoraja doszło do pobicia nastolatka. Chłopak twierdził, że wśród osób, które używały wobec niego przemocy był były już radny Rady Miasta Biłgoraj. Przed sądem stanęło 8 osób. Znany jest już finał sprawy.
Pobicie nastolatka - sprawa umorzona

Zdarzenia rozegrały się pod koniec marca 2013r. W jednym z pubów w Biłgoraju grupa młodych ludzi - Mateusz i jego towarzysze - oglądała mecz piłki nożnej. Po zakończonych rozgrywkach jeden z panów źle się poczuł, pobiegł do toalety, zwymiotował na podłogę.

Na taki rozwój sytuacji zareagowała żona właściciela baru. Zaczęła krzyczeć. - Próbowaliśmy łagodzić sytuację. Uspokajaliśmy i przepraszaliśmy za to co się stało. Właścicielka wprowadzała bardzo agresywną atmosferę. Za chwilę na mnie i kuzyna posypały się ciosy. Biło i kopało nas pewnie pięciu, sześciu mężczyzn. Oberwałem jeszcze na ulicy. Na pewno bili mnie: właściciel baru, jego ojciec - radny, a także zatrudniony tam barman - relacjonował tuż po zdarzeniu Mateusz, który uznał, że nie była to bójka, a pobicie. Chłopak w końcu stracił przytomność. Wezwana została policja.

Okazało się, że Mateusz ma wstrząśnienie mózgu, stłuczenie głowy i barku, a także złamany palec prawej dłoni, spędził 5 dni w szpitalu.

O zdarzeniu bilgorajska.pl informowała w artykule pt. Nastolatek pobity przez radnego? Trwa śledztwo.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła biłgorajska komenda. Po jego zakończeniu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju zdecydowała o postawieniu zarzutów 8 osobom. Wśród oskarżonych znalazł się radny minionej już kadencji Rady Miasta. Siedem osób oskarżono o udział w pobiciu chłopaka, właścicielkę pubu o nakłanianie do pobicia.

Po trwającym 2 lata procesie, pod koniec czerwca br., sąd umorzył postępowanie wobec siedmiu osób. Ósma osoba - kobieta - została uniewinniona.

red.
red. dodany 16 lipca 2015
 
Odsłon: 4839

Czytaj podobne

tagi: pobicie, sąd

Waszym zdaniem (16)

Najwyżej oceniane komentarze
~ bhjk
Oceniano 19 razy  +19
Podajcie imię i nazwisko tego sędziego i uzasadnienie wyroku, już dawno minął czas ,żeby zrobić porządek z tymi świętymi nieomylnymi krowami
~ Biłgorajak
Oceniano 23 razy  +15
Też odnoszę takie wrażenie... Można bić do utraty przytomności i po "dłuuuugim i doooookładnym procesie" sprawcy pobicia zostają uniewinnieni?? To jest "biłgorajska sprawiedliwość". A teraz jeszcze oskarżą i ukarzą pobitego....
~ MARIA
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił wstrząśnienie mózgu stłuczenia złamany palec jak nic wysoki trybunale wpadł na drzwi .W sądzie nie masz co liczyć na sprawiedliwość.Temida jest ślepa.
Wszystkie komentarze
~ stary mieszkaniec
Oceniano 1 raz  +1
hahaha kocham ten kraj
~ jbbv
Oceniano 7 razy  +7
Podajcie również imiona i nazwiska ławników z tej sprawy i adwokata jakiego miał radny bo ten artykuł nie jest pełny , co kto mówił itd..
~ 258kj
Oceniano 9 razy  +9
Może ja wpierd.. e jakiemuś sędziemu i mi umorzą sprawę?Czy wy ludzie nie widzicie ,że nigdy sąd ni skarze urzędasa czy kogoś przy władzy , jak było z wójtem z Obszy?Jak z lekarką z Soli i teraz z radnym i niech nikt nie myśli ,że sądy nie są stronnicze i bata na nich nie ma, tylko chłopka roztropka skazują co szmalu i chodów nie ma
~ z boku
Oceniano 8 razy  0

jak się napiłeś to wal do domu i nie rozrabiaj!
~ abc
Oceniano 7 razy  +7
Czyżbyś był jednym z bijacych chłopaka?????
~ biłgorajski żul
Oceniano 12 razy  +12
tak było i tak jest nadal! gdy oskarżony zwracał się na rozsprawie-Wasza Wysoka Sprawiedliwość!to śp.sędzia Świderski przerywał i tłumaczył że"tu nie ma Sprawiedliwości! tylko tu jest Sąd!
~ MARIA
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił wstrząśnienie mózgu stłuczenia złamany palec jak nic wysoki trybunale wpadł na drzwi .W sądzie nie masz co liczyć na sprawiedliwość.Temida jest ślepa.
~ bhjk
Oceniano 19 razy  +19
Podajcie imię i nazwisko tego sędziego i uzasadnienie wyroku, już dawno minął czas ,żeby zrobić porządek z tymi świętymi nieomylnymi krowami
~ cgfhth
Oceniano 13 razy  +13
Sam się pobił i zwala na innych symulant, oto prawo sędziów w Bilgoraju
~ ghfhh
Oceniano 11 razy  +11
Gdyby tu chodziło o dziecko jakiegoś sędziego albo prokuratora też by morzyli?
~ anionm
Oceniano 12 razy  -8
Nie znajomości i nie układy tylko w końcu prawda wyszła na jaw;) znajomości jak widać nie pomogły "pokrzywdzonemu" na szczęście;) Tez jestem tego zdania zeby publicznie zostali przeproszeni;)
~ Mafia w Biłgoraju
Oceniano 18 razy  +10
Rosłan i Bara tak jak obiecali tak zrobili. Załatwili Kuszewskiemu umorzenie sprawy. Bo wie o ich przekrętach w urzędzie i mieszkaniu Rosłana w Zamościu. Ludzie dalej popierajcie sitwę a i na was przyjdzie kolej. Rosłan
~ Biłgorajak
Oceniano 23 razy  +15
Też odnoszę takie wrażenie... Można bić do utraty przytomności i po "dłuuuugim i doooookładnym procesie" sprawcy pobicia zostają uniewinnieni?? To jest "biłgorajska sprawiedliwość". A teraz jeszcze oskarżą i ukarzą pobitego....
~ Hahahahahahaa
Oceniano 5 razy  -3
Do gejówki bujac torbę bykom a nie do ludzi
~ Kenti
Oceniano 21 razy  -5
Brawo! Mam nadzieje, że osoby oskarżone będą się teraz domagać odszkodowania bądź zadośćuczynienia oraz publicznych przeprosin w lokalnych gazetach/mediach za poniesione straty moralne ze strony "pokrzywdzonego". Jak widać wujek na komendzie nie wystarczy, żeby robić z siebie chama i cwaniaka a później z płaczem biegać po sądach. Szkoda, że gazeta biłgorajska nie jest na tyle obiektywna, żeby wspomnieć, że nastolatek ten przed rzekomą utratą przytomności bawił się jeszcze kilka dobrych godzin w klubie exodus po całym zajściu.
~ 5
Oceniano 19 razy  +11
tak dzialaja znajomosci i uklady w tym "wielkim" miescie...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 19:25 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
dzisiaj, 23:12 Biłgoraj
Zakończył się Chillout Festiwal
dzisiaj, 14:51 Biłgoraj
Tour de Lubelskie w Biłgoraju
11 lipca 2021 Biłgoraj
Siedemnasta biłgorajska garażówka
W niedzielę 11 lipca na miejskim targowisku przy ulicy Jagiełły zorganizowano wyprzedaż garażową. To już siedemnasta edycja wydarzenia, które z miesiąca na miesiąc cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno sprzedających, jak i kupujących.
dzisiaj, 18:27 Biłgoraj
Lato na Żurawinowym Szlaku po raz 14.
dzisiaj, 20:33 Biłgoraj
Track Day dla Kubusia
w piątek, godzina 10:53 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
dzisiaj, 13:30 Korytków Mały
57-latek wjechał samochodem do stawu. Nie udało się go uratować
w sobotę, godzina 08:01 Gmina Tereszpol
Tablice informacyjne w lasach tereszpolskich
12 lipca 2021 Szarajówka
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Szarajówce
W Szarajówce, w gminie Łukowa zorganizowane zostały wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 12 lipca. W ten sposób uczczono pamięć mieszkańców wsi, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją patriotyczną postawę. W Szarajówce żywcem spalono 58 osób.
dzisiaj, 10:41 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w piątek, godzina 14:40 Biłgoraj
Szarpali się z policjantami. Dwóch mieszkańców Biłgoraja usłyszało zarzuty
w sobotę, godzina 23:41 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Zaginiony odnaleziony
w sobotę, godzina 11:21 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znowu w czołówce pod względem liczby nowych zakażeń
15 lipca 2021 Biłgoraj
Święto honorowych dawców krwi
W czwartkowe przedpołudnie 15 lipca rozpoczęły się obchody święta krwiodawców. Uroczystość zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Odznaczenia otrzymało kilkanaście osób.
w czwartek, godzina 13:18 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 07:15 Lubelszczyzna
1400 żołnierzy 2 LBOT na ćwiczeniach bojowych i kryzysowych
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w sobotę, godzina 08:41 Łukowa
ZGK w Łukowej apeluje do mieszkańców o niewyrzucanie śmieci do toalety
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Biłgorajskie Targi Ślubne już we wtorek
w środę, godzina 08:41 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
16 lipca 2021 Biłgoraj
"Dzień i noc" - premiera filmu o kobietach Roztocza
w sobotę, godzina 09:05 Powiat
Uważajmy na oszustów podszywających się pod rachmistrzów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj