REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.09.15 12:46 | aktualizacja: 2015.09.16 11:06

Utrudnienia w ruchu na ul. Moniuszki

Coraz więcej ulic w Biłgoraju jest wyłączanych z ruchu. Remonty trwają na Al. Jana Pawła II, czy ul. Sikorskiego. Od piątku zamknięty będzie także odcinek ul. Moniuszki. Utrudnienia w ruchu potrwają do połowy października.
Utrudnienia w ruchu na ul. Moniuszki

Remont ul. Moniuszki w Biłgoraju wykonywany jest w ramach zadania pn. "Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów miejskich i podmiejskich do dróg wojewódzkich nr 835 i 858 poprzez przebudowę ulic: Moniuszki, Leśna, Łąkowa, Przemysłowa i Żurawinowa".

Prace rozpoczęto wiosną, muszą zakończyć się przed upływem bieżącego roku kalendarzowego. Zanim to jednak nastąpi na mieszkańców Biłgoraja czekają kolejne utrudnienia w ruchu.

Jak informuje wykonawca inwestycji w związku z prowadzeniem prac drogowych związanych z przebudową ulicy Moniuszki w Biłgoraju ruch na ulicy zostanie zamknięty od dnia 18.09.2015 r. do 15.10.2015 r.

Zakaz nie będzie dotyczył mieszkańców ul. Moniuszki oraz zaopatrzenia, będzie on obejmował odcinek od ronda na obwodnicy północnej (przy torach kolejowych) do rynku, w obu kierunkach. Odcinek drogi zostanie zamknięty na podstawie decyzji nr 79/2015 wydanej przez starostę z dnia 08.09.2015 r.

Inwestycja realizowana jest przez Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe ATOS z siedzibą w Biłgoraju, (kwota 3 167 811 zł), oraz przez konsorcjum firm, którego liderem jest PBI Infrastruktura S.A. z siedzibą w Kraśniku, a partnerem firma PBI WMB Sp. z o. o. z siedzibą w Sandomierzu (kwota 1 445 636 zł).

Całkowita wartość zadania to 4 310 000 zł, z tego dofinansowanie z budżetu państwa w ramach NPPDL to kwota 2 137 077 zł.

red.
red. dodany 15 września 2015
 
Odsłon: 7055

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (35)

~ wuwu
Oceniano 1 raz  +1
..twojego starego że cię zrobił
~ ciska
Oceniano 3 razy  +1
kogo ty bronisz przygłupie? jeździłeś ostatnio po biłgorajcu? takich korków jak są codziennie nie ma nawet w warszawie! dziękujmy UM że chooje remontują wszystko na raz. Przypominam że burmistrz ma 2 minuty drogi piechotą z domu na ul. widok do urzędu. i ona ma w chooju że całe miasto zakorkowane. najeażniejsze że przed następnymi wyborami starym ci pom z bloków pokaże jaki on biłgorajski Bob budowniczy dróg.
~ bystrzak
Oceniano 1 raz  +1
do Pracownika BRW-z kopiowałeś komentarz zamieszczony pod artykułem w Onetcie z przed kilku dni i rżniesz głupa,ty masz problem ale z nadgarstkiem jak "jedziesz na koniu"
~ maga
Oceniano 3 razy  +1
w UM pracują (? raczej udają) przygłupy. Można remontować i zamknąć pół miasta ale nie całe. obecnie zeby dojechać np. do majstra trzeba przepie rdolić całe miasto. ale co to obchodzi ch uja co mieszka od pracy 3 minuty piechotą?
~ miomZDANIEM
Oceniano 4 razy  0
Powiem tak włodarze miasta dali d..py nie robiąc ścieżki rowerowej na ul. Kościuszki tylko te dziwne zielone plamy.
Byłem i widziałem: w Amsterdamie rower rowerem pogania. Ścieżka rowerowa jest tam na każdej ulicy. Ja chcąc jechać rowerem ul. Kościuszki blokuje samochody bo nie mają miejsca mnie wyprzedzić na tych wysepkach, które są co 50 m. A wystarczy usnąć te pasy zieleni z tymi drzewkami i zrobić w tym miejscu ścieżki rowerowe. Włodarze miasta pomyślcie i zróbcie to.
~ wuwu
Oceniano 7 razy  +5
Ach typowe biłgorajskie piekiełko:
Nie ma dróg - źle
Robią drogi - źle
Są drogi? Ale nie są takie jak powinny, ja wiem jakie powinny być! Źle!
~ XXI
Oceniano 3 razy  +1
Jak to nie istnieje?
Nie wiem czy wiesz, ale znaki drogowe dotyczą też rowerzystów.
Tak więc jeśli wjedziesz an Moniuszki rowerem to łamiesz przepisy dokładnie tak samo jak kierowcy aut.
Co do korków to spróbuj przejechać rowerem Kościuszki w kierunku ronda w Puszczy jak jest zakorkowana, jedyna opcja to zjechać na chodnik i tak omijać korek, ale to też jest łamanie przepisów.
~ romasz
  0
Kto tam teraz przejmuje sie zakazami czy znakami .Jest kilka ulic w mieście że zostawiają auta i w d**ie mają znaki ida na zakupy i tyle
~ na_rower
  0
A może jest właśnie okazja nauczyć się jeździć rowerem? Problem wyłączonych z ruchu ulic nie istnieje kiedy jedziesz rowerem. Podróżując rowerem nie stoi się w żadnych korkach, nie trzeba szukać miejsca na parkingu, trochę się poruszamy dla zdrowia i nie trujemy innych. Same korzyści. Polecam!
~ mieszkaniec
Oceniano 6 razy  +2
Czy dzisiaj coś robią na Moniuszki i Łąkowej, czy jak dotychczas robota ATOSOWI się tak pali że sama wygasa.
~ janek
Oceniano 6 razy  -2
do pracownika BRW .Masz kolego poważny problem ale powiem ci jak na niego zaradzić .Wez sie umów z dziewczyną oferują swoje usługi za 150 zł/h fakt mało zarabiacie teraz w firmie ale odżałuj .Tak ci zrobi dobrze że na długo zapamiętasz nie będziesz chciał swojej "zmęczonej " prosić
~ w...
Oceniano 4 razy  +4
Ciekaw jestem, czy prywatny inwestor pozwoliłby na coś takiego. "Albo robisz pan teraz no ewentualnie poczekam trochę,ale już jak zaczniesz to ma być szybko i bez przestojów" Są przecież inni wykonawcy. A tu problem polega na tym, że nałapane robót w prywatnych podwórkach i ma być zrobione. "A tamto poczeka jakoś się załatwi"
~ w...
Oceniano 4 razy  +4
Wracaj do Polski.
~ w...
  0
A co pisze pod znakiem? Zawsze można powiedzieć, że do sklepu jedziesz.
~ ktoś
Oceniano 2 razy  +2
znak zakazu jest a i tak jeżdżą ci co wiedzą że mogą przejechać, czyli niby to mieszkańcy, czyli wszyscy. bo kto im zabroni dojechać do punktu docelowego jak nie ma innej możliwości. był tam na moniuszki jakiś wypadek i tak się tym podniecili że to przez nich ż zamknęli drogę biznesmenowi moniuszkowskiemu coś wybiło szybę w samochodzie {może koparka} i chyba zaczęli się bać że powodują wypadki więc zamknęli ,niby to będzie bardzo bezpiecznie ktoś postawiony się przestraszył prosta sprawa
~ loloo
Oceniano 2 razy  0
mieszkam na moniuszki i widzę co się dzieje jest tam może w sumie 10 pracowników raz nie robią bo gorąco, raz nie robią bo deszcz pada czego tu się spodziewać to nawet nie jest ich wina jest ich po prostu za mało
~ aga
Oceniano 2 razy  0
nie układają kostki na wjazdy
bo nie mają czarnej od miesiąca!
~ Pracownik BRW
Oceniano 5 razy  +3
No to niech ktoś mi doradzi. Jestem 5 lat po ślubie, wcześniej z moją żoną byliśmy 2 lata. Wszystko było ładnie i pięknie. Ale od jakiegoś czasu nasze współżycie nie istnieje. Podobno zmęczenie i stres ma na nią taki wpływ. Ale ja też pracuję i też się stresuję, dotykają mnie te same problemy i zagadnienia. Parę miesięcy temu zacząłem mieć dość i skusiłem się na filmy dla dorosłych jako że żona nigdy nie miała ochoty. Ona to odkryła i zrobiła awanturę, ale po poważnej rozmowie wszystko sobie wyjaśniliśmy i było ok. Ale tylko przez jakiś czas. Dzisiaj znowu jest tak, jak wcześniej, czyli seks raz na dwa miesiące. Ja temu zaradzić? Ja już straciłem jakąkolwiek nadzieję na to, że będzie pod tym względem lepiej. Nie dość, że kochamy się sporadycznie, to najlepiej po ciemku pod kołdrą i "szybko, bo jestem zmęczona". Niech mnie ktoś teraz przekona, że to nie jest krok w kierunku zdrady? Spotykam codziennie różne kobiety i każda z nich staje się automatycznie potencjalnym obiektem seksualnym. I jak to z Wami jest drogie panie, czy naprawdę zdrada to przede wszystkim wina facetów?
~ moje 3 grosze
Oceniano 6 razy  +4
Inwestycja dotyczy remontu 5 ulic: Moniuszki, Łąkowa, Przemysłowa, Leśna, Żurawinowa.
Zadanie podzielono na 2 części:
Moniuszki, Łąkowa - przetarg wygrał ATOS.
Przemysłowa, Leśna, Żurawinowa - wygrało PBI.
Plac budowy obu wykonawcom został przekazany prawdopodobnie w okolicach połowy kwietnia.
Termin całkowitego zakończenia prac to 15 październik 2015.
Na dzień dzisiejszy część inwestycji realizowana przez PBI, czyli ulice: Przemysłowa, Leśna, Żurawinowa są praktycznie ukończone.
Natomiast część realizowana przez ATOS jest ledwo "rozgrzebana".
Pewnie dopiero niedawno się zorientowali, że jest nieciekawie patrząc na nadchodzący termin zakończenia inwestycji i dlatego ta decyzja o zamknięciu Moniuszki, bo stwierdzili, że dzięki temu może trochę uda się przyspieszyć prace.
Dziwne w ogóle, że taka firma może wygrać przetarg na przebudowę ulic (takie niestety mamy przepisy), jeśli chyba nie posiada nawet wytwórni mas bitumicznych i sprzętu do rozkładania asfaltu i bez podwykonawców jest kompletna lipa w tym temacie.
Jeszcze gdyby Moniuszki była przebudowywana z całkowitą wymianą podbudowy (jak Łąkowa) to można by usprawiedliwić zamknięcie ulicy, ale przecież przebudowa Moniuszki sprowadza się do sfrezowania asfaltu i położenia nowego dywanika oraz budowy chodników.
W ostatnich latach takie same prace robiono na Włosiankarskiej, Zielonej, Polnej i tam nikt nie wymyślał zamykania ulicy na miesiąc z tego powodu.
Miejmy nadzieję, że UM będzie trzymał rękę na pulsie i jak nie wyrobią się w terminie to dostaną kary umowne, może wtedy zastanowią się nad braniem zleceń których nie są w stanie wykonać w terminie.
~ abc
Oceniano 6 razy  +4
O co Ty człowieku chcesz walczyć?
Przez ostatnie 20 lat mieliście drogę dziurawą jak kartoflisko, miejscami bez chodników, a jak teraz Wam budują nową drogę z chodnikami po obu stronach, nowym oświetleniem, to chcesz w podziękowaniu strajk urządzać i blokować drogi jak Lepper?
Co do zamkniętej Moniuszki, to zakaz wjazdu nie dotyczy mieszkańców i klientów okolicznych firm.
~ bbb
Oceniano 3 razy  +1
To chyba przez najbliższy czas będzie ulubiona miejscówka policji.
Z obu stron Moniuszki znaki zakaz wjazdu, a ruch jak na autostradzie.
Drakkar
Oceniano 3 razy  +1
1.Wyremontuj głowną arterię miasta za grube miliony podatników,zapomnij o ściezkach rowerowych.
2.Remontuj buduj obwodnice cały ruch puść na świeżo wyremontowaną Kościuszki.
3.Remontuj Kościuszki za lat 5 bo rozjeżdzona płać odszkodowania za uszkodzone domy.
4.Remontuj wszystko na raz bez wzgledu na skutki.
4.Obwodnice które wyprowadzą ruch z takich miast jak Biłgoraj,Frampol,Tarnogród i.t.p
~ Zoro
Oceniano 13 razy  -1
Proponuje mieszkancom ul.Moniuszki sie zjednoczyc z mieszkancami ulic przynaleznych typu: Łąkowa, Pękalskiego i boczne tego osiedla oraz Nowa i tym podobne wszystkim sklepom i zakładom pracy przy ulicy Łąkowej, Moniuszki i tp. wyjdzmy wszyscy na obwodnice na rondo przy torach i zablokujmy tę drogę chodzmy na przejścia w koło niech Pan włodarz i jego świta zobaczy nie sami tu mieszkają Wyjdzmy na ulice innej rady niema kiedyś mieszkańcy ul.Nadstawnej chcieli wyjsc i odrazu im aswalcik położyli więc i Wy cos wywalczcie nieda sie słowem to zróbcie to manifestac
~ zxc
Oceniano 4 razy  +2
Co mnie obchodzi czy firma ma inne zlecenia. Ma to zlecenie i ma je wykonać w najkrótszym możliwym terminie.
~ lcc
Oceniano 5 razy  +3
Faktycznie ta robota słabo im idzie.
Można porównać z Armii Kraków, gdzie robi konkretna firma - Skanska, rzucili dużą ilość pracowników i sprzętu i postępy widać.
~ Adam
Oceniano 8 razy  +6
Robota jest po to aby była robota a zamyka się aby było zamknięte a nie aby robić szybko bo ludzie muszą dojechać kogo to obchodzi ?Zamknięte nie mają sprzętu za dużo i wszystko wyjaśnione.hahahaha
~ Gal anonim
Oceniano 11 razy  -9
Widzę że zaj*biście się znasz na robocie... po pierwsze 40 osób nic nie zmieni skoro i tak tyle sprzętu tam nie mają, po drugie firma ma jeszcze inne zlecenia, po trzecie przy tylu ludziach byłby tylko tłok i jeszcze wolniejsza praca, a po czwarte to praca wolno idzie bo płacą im za miesiąc a nie za "metr"
~ gość
Oceniano 5 razy  +3
Bo w południe z Atosu ogłosili fajrant
~ z Moniuszki
Oceniano 9 razy  +7
Co z tego że ulica zamknięta, jak robotników z ATOSU można policzyć na palcach jednej ręki, to samo na Łąkowej. (pewnie jaka płaca taka praca). Tam potrzeba minimum ze 40 osób i sprzętu to może by robota szła. W takim tempie to może jesień przyszłego roku.
~ jajebie
Oceniano 4 razy  +2
Przeciez juz jest zamkniete
co za patologia w tym miescie, ani sie przedostać na drugą strone miasta, korki w chvj, tiry jedżą kościuszki, zawsze rozpoczynają a nigdy nie moga skonczyc w terminie kuhwaa.
https://i.imgur.com/p78SGNH.jpg
Tyle w temacie
~ Mieszkaniec
Oceniano 10 razy  +2
Biłgoraj to porażka, ile można robić rondo na Jana Pawła (tu przy lidlu) pamiętam jak jeszcze w czerwcu zamknęli i do tej pory jest gówno tam zrobione, w dodatku na ulicę polną jest wylany asfalt ale nie można jeździć bo uwaga STOI ZNAK !!! Brawo dla nadzorcy!!! Ten remont na Jana Pawła trwa dłużej niż zrobienie całego skrzyżowania w Warszawie wraz z torowiskiem...
~ :)
Oceniano 3 razy  +1
PRAWDA
~ Kasia
Oceniano 5 razy  +3
Prawda. Ulica zamknięta , a żadnych prac tam nie widać.
~ jh
  0
Przeciez widac na zdjeciu.
~ Ewa
Oceniano 4 razy  +2
W Biłgoraju jak w Raju.Dzisiaj jest 15.09...i na ulicy Moniuszki już stoją znaki zakazu.Prawda to? Bo ja tam nie byłam.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
dzisiaj, 10:02 Tarnogród
2 stanowiska dyrektorskie do obsadzenia
dzisiaj, 08:52 Powiat
Niebezpieczna pogoda w powiecie
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:25 Biłgoraj
Mieszkanka powiatu biłgorajskiego poszkodowana w wypadku karetki
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
dzisiaj, 10:05 Kraj
Ostatni dzwonek na rozliczenie składki zdrowotnej
dzisiaj, 08:27 Karate
Karatecy na podium
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
w sobotę, godzina 18:57 Biłgoraj
Biłgorajska odsłona Nocy Muzeów [NOWE ZDJĘCIA]
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika