REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.10.03 11:24 | aktualizacja: 2015.10.03 11:23

Nauczyciele dostaną wyższe nagrody

Rada Powiatu przyjęła uchwałę o podniesieniu wysokości nagród dla nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. To pierwsza regulacja od sześciu lat.
Nauczyciele dostaną wyższe nagrody

- W wyniku wniosków dyrektorów szkół, zarządu powiatu i związków zawodowych, zgłaszamy projekt uchwały o zmianie stawek finansowych przyznawanych w ramach nagrody starosty i nagród dla nauczycieli przyznawanych przez dyrektorów szkół prowadzonych przez powiat. Proponujemy, by wysokość nagród była większa o 300 złotych - mówił podczas sesji starosta Marian Tokarski i dodał, że ostatnia podwyżka wysokości nagród była sześć lat temu. Nagrody są przyznawane z ze specjalnego funduszu nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, według zapisów regulaminu określającego kryteria i tryb przyznawania nagród. Specjalny fundusz jest tworzony przez organy prowadzące szkoły i placówki oświatowe. Jego wysokość wynosi co najmniej 1% planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół. Nagroda ma charakter uznaniowy, a jej przyznanie zależy od uznania pracodawcy.

Wnioskowa na w projekcie uchwały propozycja zmian określała wysokość nagrody starosty w wysokości od 1 700 zł do 2 100 zł, natomiast wysokość nagrody dyrektora szkoły to kwota do 1 500 zł. Zmiany pozytywnie zaopiniowali członkowie komisji Rady Powiatu: Komisji edukacji, kultury, sportu, turystyki i promocji oraz Komisji finansów. Przy jednym głosie wstrzymującym Rada Powiatu przyjęła proponowane wysokości nagród.

Od 2009 roku wysokość nagród nie uległa zmianie, choć zwiększeniu uległy wynagrodzenia dla nauczycieli. Od 1 września 2015 r. minimalne stawki wynagrodzenia nauczycieli będą wynosiły (w zależności od stopnia awansu zawodowego) od 1 513 do 3 109 zł. Średnie wynagrodzenie wyniesie od 2 718 do 5 000 zł.

RED.
RED. dodany 3 października 2015
 
Odsłon: 7621

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (51)

Najwyżej oceniane komentarze
~ mieszakniec
Oceniano 32 razy  +32
DLACZEGO EMERYCI DALEJ PRACUJĄ W NASZYCH SZKOŁACH???????-DYREKTORZY EMERYCI??????
~ Arsen
Oceniano 42 razy  +22
Co za ***** stopień skretynienia to wina tylko i wyłącznie ich rodziców (z całym szacunkiem) oraz chorego państwa i rozporządzeń oświatowych! Drogi kolego WON od nauczycieli bo podejrzewam, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a przede wszystkim o czym ja piszę!!! Czy ktoś broni Ci być nauczycielem?
Wszystkie komentarze
~ toja
Oceniano 4 razy  +2
Do tego trzeba jeszcze dodać prawdę: jakim to pani profesorka jeździ samochodem, bo pod szkołami roi się od tojot, mazd itp. Mieszka się tez profesorom nieźle, a za ciężką harówkę po 4 godz. dziennie 2 miesiące wakacji, a forsy ciągle mało! Zyć nie umierać! Nigdy się tak belfrom nie powodziło jak teraz!
~ nie ma sprawiedliwości
Oceniano 8 razy  +6
Jedna prosta sprawa. Zlikwidować kartę nauczyciela. W czym nauczyciel jest lepszy od np kierowcy ciężarówki, który codziennie dostaje do rąk pojazd za kilkaset tysięcy zł a ładunek nieraz sięgający milionów??? Jeśli teraz nauczyciele będą krzyczeć, że tamten powinien był sie uczyć i zostać nauczyciele to w takim razie jak wam ciągle mało to zmieńcie na lepszą. Ale 40 godzin tygodniowo to katastrofa dla nauczyciela.
~ Ja
Oceniano 7 razy  +5
Nauczyciele w ramach resocjalizacji powinni zostać zesłani do łagrów na pięć lat. Przynajmniej połowa z nich na początek. Tokarska były nauczyciel w szkole rolniczej w Różancu. Maryjan jej mąż- tak samo. Janusz Rosłan bakałarz od niemieckiego. Szeliga tak samo, a jakie moralne prowadzenie. Najpierw zdradził PIS, potem żonę. Następnie został zdradzony przez Ziobrę i Kempę. Wokół tych ludzi śmierdzi zdradą , łapówkarstwem i mafijną solidarnością jeśli chodzi o kasę i przywileje. Tokarska zdradziła wyborców -w tym ogłupionych chłopów -podwyższając im wiek emerytalny bo tak głosować jej kazał niemiecki volksdeutch Donald T. Przez swoje posłowanie doprowadziła do katastrofy rolników. Im teraz nic nie opłaca się hodować bo łażą nasłane przez PSL-owskich kacyków z agencji rolnych siepacze i sprawdzają ile krowa ma okien w oborze a jak im się naświetlenie nie zgadza to każą chłopa pozbawieniem dotacji, na które to dotację ograbiają polskiego podatnika Mleka nie wytwarzają bo boją się kar za nadprodukcję. Chcą doprowadzić polskiego chłopa do ugorowania ziemi i do wyjazdu z kraju, wtedy niemieckie baory wezmą ziemie za grosze. No chyba, że chłopi odsuną ich od władzy w tych wyborach. Wtedy łatwiej ich będzie skoszarować w barakach. Zapewne jednym z pierwszych kwaterowiczów będzie poseł Bury, następni w kolejce to Pawlak, Kalinowski no i Kłopotek.
~ aga
Oceniano 9 razy  -1
ja tam za swoje 2300 jeszcze lepiej, latam co weekend na Hawaje, w wakacje Majorka, Egipt itp., mam dwie służace w domu jedną do sprzątania jedną do gotowania, w szkole nie robię nic, właściwie to się nudzę, dzieci uczą ich rodzice i znajomi, więc nie mam co robić, o.................. i mam nadzieję na nagrodę 14 pażdziernika
~ ABC
Oceniano 6 razy  +4
to nie do mnie kieruj słowo Twoje tylko do wpisu powyżej! Jest 08:37 a, ja dalej mam wolne :)
~ nie da się...
  0
No widzisz jest 7.25 powinienem być w polu :) nie wyszło Ci :)
~ Nauczyciel
Oceniano 6 razy  +4
A Ty Rodzicu zacznij od siebie! Czego uczysz swoje dzieci? Szacunku? Najpierw sam go okaż, a potem oceniaj. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora bo nie masz pojęcia o czym mówisz.
nauczycielka
Oceniano 11 razy  +1
Witam Państwa!
Uwielbiam wszelkie teksty o nagrodach, podwyżkach, trzynastkach, czternastkach ... No cóż, to w końcu bezpośrednio mnie dotyczy. Dzięki Bogu i naszemu systemowi szkolnictwa zarabiam tyle, że dwumiesięczne wakacje mogę spędzić na Seszelach, przerwę świąteczną na Majorce, w ferie zimowe zazwyczaj szusuję na nartach w szwajcarskich Alpach, a w długie weekendy (których w szkole nie brakuje) latam do Paryża. Dodatkowo, przez 18 godzin w tygodniu mogę sobie bezkarnie szydzić z innych.
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli. Już niebawem nasze święto, więc znowu będzie głośno na forach i nie tylko;)
~ ABC
Oceniano 6 razy  +4
Możemy zamykać dyskusję, wszystko wyjaśnione. Niech każdy robi tak jak uważa i tak jak potrafi. Ja od dzisiaj z wielką ochotą rozpocznę czytanie Szwajcarskich lokalnych stron Internetowych, a pomysł z małpuję od kolegi magistra który z ochotą czyta nasze Polskie lokalne strony bo przecież ma tam wszystko co mu bliskie i z nudów wertuje zagraniczne portale. Oj tęsknimy na tym wygnaniu, ale dobrze, że jesień przepiękna i świeże powietrze, bo tyle Ci pozostało :)
~ -
Oceniano 5 razy  +3
Tylko żonie nie wspominaj, że nie jesteś tam sam bo nie będziesz miał do czego przyjechać. Podziwiaj Szwajcarską jesień i tęsknij na rodziną... ale nie przecież ty Szwajcar i jesteś u siebie. Wypowiedzi krótkie bo paluszki bolą od roboty. Idź chłopie spać bo jutro trza w polce jechać. Ma gostek problem, a taki z niego Helveta jak z koziej d... trąbka.
~ a
Oceniano 2 razy  -2
A skąd ta wiedza, czyżby sąsiadka nauczycielką była i kłuje w oczy, że wraca po 5 godzinach do domu? Szkoda,że nie widzicie tony papierów: kartkówek, sprawdzianów, zeszytów znoszonych do domów i sprawdzanych po nocach. I żeby było jasne, nie narzekam, tylko stwierdzam fakty - A pracę swoją kocham i cieszę się, że ją mam!
~ nie da się...
  0
Wow pochwaliłeś się :) Panie interesie!Nikt tu nie wspomniał o tym że żyję tu Sam :)I dalej twierdze od Mojej rodziny waraaa!!!A Szwajcarska jesień jest przepiękna !!
~ Jan
Oceniano 8 razy  +8
To nie są nagrody dla nauczycieli za pracę. To jest zapłata na konto ich przychylnego stosunku do PSL-u i ich prowodyra. No i żeby głosowali na babcię posłankę z Biszczy. Może ta forsa pozwoli im zapomnieć kto podwyższył wiek emerytalny do 67 lat. Za darmo nie dostają !!! Maniek Klecha też dostał medal ,, Zasłużony" Zapewne on się zasłużył w zbieraniu podpisów na listę poparcia PSL-u, bo ja jego zasług innych nie widzę. Dyrektoruje w szkole nie jako woluntariusz tylko rocznie zgarnia do kabzy ponad 80 tyś. Więc za co ten medal wręczany osobiście przez Mariana z Biszczy?
~ ABC
Oceniano 6 razy  +4
Ja również po godzinach pracy śmigam rowerkiem po naszych Polskich drogach, szczególnie tych Roztoczańskich, czasami zajrzę do firmy którą prowadzę, czasami tylko zadzwonię - i Panie kolego da się tylko trzeba odrobiny chęci! Podkreślę na koniec, że największym atutem jest to, że jesteśmy wszyscy razem - dzieci, żona i ja! Pozdrawiam serdecznie Panie Szwajcarze! Żadna praca nie hańbi, a pewny jestem, że pracujesz poniżej swoich kwalifikacji! Ot i w tym główny problem wyżycia się emocjonalnego! Pozdrawiam już ostatni raz bo szkoda mi czasu!
~ nmghjj
Oceniano 9 razy  +5
Ja się pytam jakim prawem dyrektorzy szkół biorą pieniądze za tzw ubezpieczenie dzieci , skoro minister edukacji mówiła że jest to bezprawne i niezgodne z prawem , to znaczy że dyrektorzy to przestępcy i oszuści .Ja płacę podatki i wszelkie składki więc czego ja muszę dodatkowo dzieci ubezpieczać ?Kto tu jest krętaczem , minister czy dyrektor?
~ nie da się...
Oceniano 4 razy  -4
Po godzinach :)po godzinach to Ja śmigam na rowerku :) Panie losie :) i wącham Szwajcarską jesień :)A o Moje dzieci się nie martw :) Mają sie znakomicie!!
~ ABC
Oceniano 8 razy  +6
:) Ha ha ha!!! Gwarantuję Ci frustracie jeden, że mam tyle co Ty nie wyjeżdżając z kraju. Trochę inteligencji, ciężkiej pracy i wszystko można. Po godzinach etatowych można dorobić i wszystko jest tak jak trzeba. Jestem z rodziną i to jest najważniejsze. Pracuję umysłowo, w komfortowych warunkach, a przede wszystkim z fajną, dobrą i inteligentną młodzieżą. Jedziesz po nauczycielach jak po pastuchach, a gdzie Ty Panie Ojcze, czy przypadkiem nie wychowujesz kolejnej EUROSIEROTY? Mogę podać Ci kilka przykładów patologii społecznej którą ja osobiście poznałem będą wychowawcą młodzieży. Czytając Twoje wpisy (powyższe lub ~ il do ~ N-l) można tylko jedno stwierdzić - pora na leczenie kolego magistrze! Bo żale wyładowuj w innej formie niż lania lamentów o swój los i życie. To nie nauczyciele wypędzili Cię z kraju tylko chore państwo. Pozdrawiam.
~ abc
Oceniano 3 razy  +1
Porównujesz dlatego, że jesteś fizyczny z BRW - a mogłeś być nauczycielem i "opływać w luksusie". Jakoś nikt nie zazdrościł Ci zarobków w BRW kilkanaście lat temu. Rusz głową i zmień swoje życie a nie żyj obwinianiem za swoją biedę cały otaczający świat.
~ maxxxxx
Oceniano 9 razy  +5
jak by nauczyciele dobrze uczyli to i korki były by niepotrzebne-proste!!!!
~ ola
Oceniano 17 razy  +3
no szał 45 min x 18 to wychodzi jakieś 8 godzin i 10 minut pracy w tygodniu... no tragedia po prostu. dla odzyskania zdrowia psychicznego proponuję kopalnie ;-)
~ ola
Oceniano 7 razy  +1
każde zdanie w moim wpisie jest prawdziwe i dobrze o tym wiesz.
~ ela
Oceniano 4 razy  +4
Owszem, zwykłych nauczycieli wypychają na emeryturę natychmiast, niemal w momencie nabycia uprawnień, a dyrektorzy: pan Klecha, pani Obszańska, czy osoby w jakiś sposób powiązane z polityką np. pani Oleszczak - będą chyba siedzieć w szkole do setki...
~ nie da się...
Oceniano 9 razy  -7
Chciałbyś mieć tyle co Ja !!!A od Mojej rodziny waraaaaaaa!!!
~ maks
Oceniano 14 razy  -10
To że twoja matka tylko rozłożyła nogi i nie umiała później wychować ciebie to nie moja wina. A i twój ojciec na pewno żałuje że w pokrzywy nie strzepał...
~ abc
Oceniano 5 razy  +1
Jakie 40%?
4000 brutto to 2853,96 netto, więc składki i podatki wynoszą ok 28%.
~ ABC
Oceniano 12 razy  +8
Skąd tyle jadu w Twoich wypowiedziach? Albo masz żal do państwa, że musiałeś wyjechać do Szwajcarii, albo ktoś z pedagogów Cię w życiu skrzywdził, nie wiem... Jak można pisać o czymś o czym się nie ma zielonego pojęcia?! Bazuje Pan na czym? No opiniach na forach? Na swojej przemęczonej żonie która pracuje w niepełnym wymiarze godzin w szkole? Na starszych siostrach które były bardziej zaradne i nie musiały wyjeżdżać z kraju? Niem wiem, i szczerze mnie to nie obchodzi. A ponadto kończę pisanie bezsensownych wątków z kimś kto nie pracuje i nie wie jak jest w szkole, a przede wszystkim osoby która na pytanie dlaczego nie lubi nauczycieli odpowie - BO NIE!!! Tyle w temacie! Pozdrawiam Cię kolego magistrze, żyj tak jak potrafisz, ciesz się życiem i tym co masz, a nas nauczycieli zostaw w spokoju!!! PS. pisownia Ci, Tobie, Twoich - jest z wyrazami szacunku bo napisałem to z DUŻEJ LITERY!!!
~ nie da się...
Oceniano 8 razy  -4
Cieszę się :) Najpierw piszesz Pan potem Ci, zdecyduj się Panie! Po co się tyle uczyć :) daj Pan spokój. Jestem anty nauczyciele i nic się w tym kierunku nie zmieni! Nierobasy i wiecznie zmęczeni! W domu się nie układa to do pracy to przyniosę i się wyżyję. Takie mam zdanie!!!
~ ABC
Oceniano 9 razy  +5
Witam Pana. Ukończyłem studia wyższe i zdobyłem tytuł mgr, ponadto ukończyłem dwa studia podyplomowe... kursów, szkoleń, warsztatów koło 100! Pracuję w szkole bo chciałem pracować w szkole, przystąpiłem do konkursu i zostałem wybrany jako ten najlepszy, bez grosza pieniędzy czy innych form kumoterstwa. A na koniec napiszę Ci, że jako uczeń czy później student też pracowałem w tartaku. Był to bardzo pouczający dla mnie czas. Pozdrawiam!
~ wkrótce obudzimy się z "ręką w nocniku"
Oceniano 16 razy  +4
Komentarze na tym forum są świadectwem tego, że w Polsce niszczy i podważa się wszelkie autorytety i cały system wartości. Jeśli Szanowna Pani Minister MEN podsyca nienawiść rodziców do pracowników oświaty, to nie bądźmy zaskoczeni tragicznym wydarzeniem w Rakowiskach pod Białą Podlaską ?!
~ rodzic
Oceniano 19 razy  -1
Nauczyciele sami powinni się się douczać zanim innych zaczną a i lekcje wychowania też by im się przydały , bo sami wychowani nie są , widziałem wiele razy jak po pracy klną tzw nauczycielki , więc innych nie wychowujcie i zajmijcie się tym za co macie wypłaty bo na wasze miejsca są inni i wielu też jest z dyplomami co harują w fabrykach za marne grosze ale nie mają chodów i układów żeby dostać się do szkoły , doceńcie to bo aniołami nie jesteście nie jeden uczeń jest bardziej wychowany jak wy
~ nie da się...
Oceniano 6 razy  -2
No widzisz!Chciałbyś mieć takiego magistra nawet z kropką!!!
~ il
Oceniano 31 razy  -17
Za to co napisałaś powinnaś zostać zwolniona z pracy!!!Od patologii to Ty gwiazdo nie jesteś!!!Masz dzieci? chodzą do szkoły zdarzy się im przeklnąć?? nie umyć rączek po przyjściu z dworu? też powiesz że są patologią?!?!Zachowuj się, nawet w internecie! Nie wybielisz się macie za dobrze!! Większość nauczycieli to cholerycy i banda pijaków!!!
~ N-l
Oceniano 23 razy  +9
A ja zapraszam na lekcje. Przyjdźcie "kochani zawistni" i poobserwujcie jak wygląda 45 min razy 18 nauczyciela. Przyjdźcie i zobaczcie jak się Wasze "pociechy" ( Wasze, bo wnoszę, że w większości nienawistnych głosów są "rodzice") zachowują podczas lekcji. Minimum dobrego wychowania ( które, powiedzmy to głośno POWINNI wynieść z domu, a którego wymaga się, aby nauczono w szkole), to dla większości wyższa szkoła jazdy. Przyjdźcie i zobaczcie jak się pracuje z młodzieżą patologiczną, gdy sucha się "kurew", "pierdoleń" na każdej lekcji, przerwie. Przyjdźcie i popatrzcie na dzieci, które są głodne, śmierdzące, zaniedbane- gdzie pedagog,psycholog,wychowawca i dyrektor stara się pomóc ile można a i tak słyszy: wolne święta,soboty, płatne 13-stki itp, itd.
~ obiektywnie
Oceniano 14 razy  +2
te nagrody jak i zarobki sa ubruttowione na reke sa 40 % nizsze niech redakcja podaje kwoty netto nie dziwie sie ze ludzie sie denerwuja jak czytaja 4000 czy 1500 nagrody
~ ABC
Oceniano 16 razy  +8
Jesteś cienkim magistrem jak nie wiesz, że po mgr nie pisze się kropki...
~ aaaaa
Oceniano 22 razy  +10
Hm........ Racja!! Rodzice nie płaćcie za korepetycje!! Sami zacznijcie uczyć swoje dzieci, odrabiajcie z nimi lekcje. Może bliżej poznacie własne dzieci i ich podejście do wielu spraw.. Relacje z rówieśnikami.. Zobaczycie z bliska jak się zachowują.. Przecież to takie proste, lekkie i przyjemne, że może sami zaczniecie charytatywnie chodzić do szkoły i uczyć:)
marek 111
Oceniano 3 razy  +3
Elita... to słowo nie ma w tym kraju już żadnego znaczenia...odsyłam emerytów na zasłużoną emeryturę..bo jakoś im samym ciężko
~ a
Oceniano 6 razy  +2
a czy gdziekolwiek, ktokolwiek odda swój etat - POMYŚL ZANIM NAPISZESZ!
~ a
Oceniano 16 razy  0
co brałaś?
~ BKHGU
Oceniano 19 razy  -7
A KIEDY SKARBÓWKA ZAINTERESUJE SIĘ OKRADANIEM PAŃSTWA PRZEZ NAUCZYCIELI PRZECIEŻ ZA KORKI NIE PŁACĄ PODATKU CZYLI OKRADAJĄ KRAJ, a od wychowywania są rodzice wy od nauki i niech tak zostanie , swoich zasad dzieciom nie wpajajcie , bo to nie komuna, niech każdy zna swoje miejsce
~ bar93xxx
Oceniano 22 razy  -10
ciekawe k u r w a za co dostaną nagrody???!!?!!?!?!
~ z oświadczeń majątkowych:
Oceniano 15 razy  +9
Jarosław Bondyra jest nauczycielem w RCEZ. Z tytułu wynagrodzenia za pracę w 2014 roku otrzymał 51 094 zł
.
Radny Marian Klecha - dyrektor ZSO w Biłgoraju, Ze stosunku pracy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał w 2014 roku blisko 88,5 tys. zł
.
Radny Paweł Kudzia pracuje jako nauczyciel, tytułu umowy o prace uzyskał 51,3 tys. zł
.
Mirosław Lipiński jest nauczycielem w jedne z biłgorajskich szkół podstawowych, Z tytułu zatrudnienia radny uzyskał ponad 79 tys. zł
.
Andrzej Łęcki, W 2014 roku uzyskał 54,6 tys. zł dochodu ze stosunku pracy
.
Radna Renata Socha jest dyrektorem i nauczycielem w MDK, Z tytułu zatrudnienia uzyskała 67 963 zł
.
~ rodzic
Oceniano 11 razy  -1
w jakiej szkole nauczyciel chce oddać swój etat?-chętni się znajdą na jego miejsce!
~ mieszakniec
Oceniano 32 razy  +32
DLACZEGO EMERYCI DALEJ PRACUJĄ W NASZYCH SZKOŁACH???????-DYREKTORZY EMERYCI??????
~ nie da się...
Oceniano 16 razy  -2
Zapraszam do tartaku na 10h jeden dzień!!!I też jestem mgr. ale bez znajomości!
~ ola
Oceniano 35 razy  -5
może na początek warto zacząć od tego że nauczyciel pracuje na etacie 18 godzin tygodniowo - to o ponad połowę mniej niż zwykły śmiertelnik, ale to nie koniec przywieli tych trutni - zawsze wolne weekendy, święta, wakacje, ferie, jakiś bzdurny dzień nauczyciela też jest wolny. a niby dlaczego??? wymieniając dalej pensja tych "profesorów" - jak każą do siebie mówić jest taka o jakiej można pomarzyć - na start 2000 zł trzeba przyznać że trochę dużo jak dla mądrali po licencjacie, 13ki, to jedyna grupa zawodowa w Polsce która co roku ma zagwarantowane podwyżki, no i najważniejsze - BRAK JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SWOJĄ PRACĘ. czy uczeń umie czy nie umie co to ich obchodzi. jak ma być w tym kraju dobrze jak dla porównania pielęgniarka pracuje 40 godzin tygodniowo, nosi na swoich barkach ogromną odpowiedzialność i zarabia najniższą krajową. a pod swoją opieką ma czasem tyle osób że spokojnie można by utworzyć z tego i dwie klasy.
~ szpital
Oceniano 5 razy  +3
A w szpitalu kiedy załatwicie nagrody dla niższego personelu. Jak Wam nie wstyd.
~ anty
Oceniano 26 razy  -4
Jakie nagrody... wystarczy im to co już mają. Nie dość że i tak mają dużo przywilejów np 13tki premię dni wolne płatne. Zarobki jak na realia naszego województwa i tak mają spore w porównaniu do zarobków np z pracowników fizycznych BRW.
~ Arsen
Oceniano 42 razy  +22
Co za ***** stopień skretynienia to wina tylko i wyłącznie ich rodziców (z całym szacunkiem) oraz chorego państwa i rozporządzeń oświatowych! Drogi kolego WON od nauczycieli bo podejrzewam, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a przede wszystkim o czym ja piszę!!! Czy ktoś broni Ci być nauczycielem?
~ maks
Oceniano 30 razy  -6
Nauczyciele nie zasługują na nagrody. I na takie zarobki jak mają. Stopień skretynienia młodzieży to także efekt ich pracy a raczej nieróbstwa.
~ anna
Oceniano 25 razy  +9
Jakie średnie 5000 zl? piszecie prawdę ile na ręke a nie takie bzdury i zaraz się zacznie że nauczyciele to nieroby itd. Dla wszystkich zazdrośnikow- zapraszam na lekcje do gimnazjum tak z 6 pod rząd ;)powodzenia
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
w niedzielę, godzina 19:15 Wola Obszańska
Zabawa na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w niedzielę, godzina 18:31 Biłgoraj
Piknik parafialny w Biłgoraju
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w niedzielę, godzina 09:12 Biłgoraj
Miejska ciepłownia wkracza w przyszłość
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
14 lipca 2024 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika