REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Porada eksperta
2015.12.12 10:45 | aktualizacja: 2015.12.12 10:44

Mów swobodnie po angielsku - krok po kroku

Język angielski jest przydatny nie tylko w nawiązywaniu kontaktów za granicą, jego znajomość to także umiejętność niezbędna na rynku pracy. Pomimo, że współczesne szkoły kładą olbrzymi nacisk na efektywną naukę języków obcych, poprzez skupianie się na aspektach gramatycznych, często zapomina się o wypracowaniu swobodnego sposobu prowadzenia konwersacji. Co zrobić, żeby płynnie mówić po angielsku?
Mów swobodnie po angielsku - krok po kroku

"Zanurz się" w języku.

Często zdarza się, że nauka języka obcego polega na zapamiętywaniu zasad gramatycznych, przyswajaniu czasów, wkuwaniu czasowników nieregularnych, wstawianiu końcówek. Oczywiście kwestie związane z poprawnością gramatyczną są niesłychanie istotne, warto jednak skupić się przede wszystkim na swobodzie porozumiewania się. Kiedy pokonamy barierę wstydu i zaczniemy mówić, nawet popełniając błędy, na pewno zostaniemy zrozumiani przez obcokrajowca. Żeby jednak przestać się bać, trzeba najpierw zadbać o odpowiednie "osłuchanie się" z językiem. Zacznijmy od oglądania przez internet filmów lub seriali po angielsku. Na początkowym etapie posiłkujmy się napisami w języku polskim. Dzięki temu połączymy przyjemne z pożytecznym, zaczniemy więcej rozumieć, rozpoznawać podstawowe zwroty i wyrażenia, prawidłowy akcent. Warto również słuchać piosenek po angielsku, wyszukiwać tłumaczenia tekstów, wchodzić na zagraniczne strony internetowe, czytać artykuły. To wszystko sprawi, że język angielski przestanie być dla nas obcy.

Wykorzystaj moc internetu.

Kiedy rozumienie języka mówionego przestanie sprawiać nam problemy, należy pójść o krok dalej i przełamać barierę przed porozumiewaniem się. Jeśli nie mamy w pobliżu nikogo, z kim moglibyśmy ćwiczyć swobodne mówienie po angielsku, warto wykorzystać do tego celu internet. Wbrew pozorom nawet gry online mogą okazać się pomocne w nauce języka, oczywiście jeśli w gronie graczy znajdują się osoby z innych krajów. Rodowici Anglicy czy gracze mieszkający na co dzień w Stanach Zjednoczonych na pewno będą stanowić dobrą inspirację do prawidłowej wymowy, dzięki nim poprawi się nasz zasób słów. Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że pozornie bezproduktywne granie w gry komputerowe może pomóc nam poznać język obcy. Częsta konwersacja z tzw. native speakerami, czyli osobami, dla których dany język jest rodzimym, na pewno przełoży się na poprawę umiejętności. Jeśli nie jesteśmy fanami gier, możemy rozmawiać z obcokrajowcami poprzez Skype'a lub inne komunikatory.

Wyjedź na obóz językowy.

Warto również zainwestować w profesjonalny obóz językowy, podczas którego będziemy przez 24 godziny na dobę przebywać w otoczeniu native speakerów, co sprawi, że porozumiewanie się po angielsku stanie się koniecznością. Pamiętajmy, że oglądanie filmów czy słuchanie angielskich piosenek, a nawet codzienna rozmowa na Skype z Anglikiem, to nie to samo, co codzienna praktyka. Kursy językowe są pod tym względem o wiele bardziej efektywne, a zastosowane techniki szkoleniowe pozwolą osiągnąć satysfakcjonujące wyniki o wiele szybciej. (źródło: http://angloville.pl/ )

Red.
Red. dodany 12 grudnia 2015
 
Odsłon: 4513

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

~ dominika160
  0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
w piątek, godzina 10:39 Biłgoraj
Policjant z biłgorajskiej jednostki wśród najlepszych
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
w piątek, godzina 09:08 Biłgoraj
Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w środę, godzina 08:01 Rogale
Aneta przegrała walkę z chorobą
w środę, godzina 13:57 Biłgoraj
Potrącenie na przejściu. Piesza trafiła do szpitala
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
we wtorek, godzina 16:50 Korczów-Majdan Nowy
Dwie kolizje w ciągu kilkudziesięciu minut
w środę, godzina 12:12 Biłgoraj
Wakat w starostwie
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
w piątek, godzina 08:16 Gmina Biłgoraj
Radni podzielili obowiązki
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika