REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.12.14 11:39

Jeszcze w tym tygodniu ukończona zostanie kolejna inwestycja

Prace remontowe na dwóch ulicach w Biłgoraju: ul. Armii Kraków oraz ul. Generała Sikorskiego dobiegły końca. Trwają jeszcze prace kosmetyczne i poprawki usterek. Ale jak zapewnia p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w tym tygodniu inwestycja zostanie odebrana.
Jeszcze w tym tygodniu ukończona zostanie kolejna inwestycja

Pod koniec lipca br. rozpoczął się remont dwóch ulic w Biłgoraju: ul. Sikorskiego i ul. Armii Kraków. Bilgorajska.pl pisała o tym w artykule pt. Rusza remont ul. Sikorskiego i Armii Kraków. Teraz inwestycja jest już prawie gotowa. Jeszcze w tym tygodniu dokonany zostanie odbiór techniczny zadania.

Przebudowa ul. Armii Kraków oraz ul. Gen. Sikorskiego wraz z mostem funkcjonalnie dopełnia dwie zrealizowane przez samorząd miejski inwestycje tj. przebudowę ul. Kościuszki oraz ul. Al. Jana Pawła II.

- Inwestycja została przygotowana pod względem techniczno-administracyjnym w roku 2014. Wniosek o dofinansowanie zadania złożony był przez Powiat na początku bieżącego roku. Dotację otrzymaliśmy w miesiącu czerwcu - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Maria Góralska, p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Całkowity koszt wynosi ok. 3mln. zł. z czego ok. 50% pochodzi z budżetu państwa. Pozostała kwota została sfinansowana z budżetów samorządów: miejskiego i powiatowego. Dotacja została wykorzystana w 100%, a mieszkańcy przed świętami mogą korzystać z ulicy bez utrudnień drogowych. Wykonawcą zadania jest firma SKANSKA S.A.

- Z realizacją nie było łatwo, ponieważ ulicą Gen. Sikorskiego odbywał się objazd związany z budową mostu za Kauflandem na Al. Jana Pawła II. Musieliśmy również skoordynować nasze prace w ul. Armii Kraków z przebudową elektroenergetycznej linii napowietrznej prowadzonej przez Rejon Energetyczny w Zamościu - mówi dyrektor ZDP i dodaje: - Mamy nadzieję, że na wiosnę znów ruszymy z robotami drogowymi na ul. Długiej, Boh. Monte Cassino, Komorowskiego, Prusa, i Bankowej. Czekamy na zatwierdzenie listy rankingowej, na której nasz wniosek jest na 3 miejscu. Powstaną kolejne nowe nawierzchnie, chodniki, oświetlenie, pasy dla rowerzystów.

red.
red. dodany 14 grudnia 2015
 
Odsłon: 4966

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (17)

~ Usterki
Oceniano 1 raz  +1
Krytykanci cieszcie się tym, co teraz macie. Zamiast wybrzydzać zgłaszajcie usterki...
~ ,,,
Oceniano 5 razy  +3
Hahaha, te słynne biłgorajskie nadzory.
Ulicę Wiejską też niby nadzorowali, a ja wygląda w okolicach studzienek każdy wie.
http://bilgo-raj.com.pl/img/6/2-lata-po-zakonczeniu-inwestycji-droga-jak-poligon-/
Ulicę Kościuszki też nadzorowali i po 2 laatch się zaczyna sypać:
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,10884,0,0,0,Ulica-nowa-a-studzienki-coraz-nizej.html
Ponitowskiego też nadzorowali i się zaczęła sypać:
http://bilgo-raj.com.pl/img/18/powrocili-lepia-dalej-poniatowskiego/
Zamojską też ktoś nadzorował i po roku trzeba było poprawiać.
http://bilgo-raj.com.pl/img/401/studzienki-na-zamojskiej-przed-rondem-z-lesna-wyrownuja-28082014/
~ Jarosław Kaczyński
Oceniano 3 razy  +1
Każda inwestycja jest objęta gwarancją a poza tym ktoś to na pewno nadzoruje i nie potrzeba tam pomocy pseudo fachowców od budowy dróg i mostów z Biłgoraja.
~ Andrzej Duda
Oceniano 7 razy  +5
Jeśli jest źle zrobione to dlaczego to tak zostawić?
To wszystko robione za pieniądze podatników.
~ Jarosław Kaczyński
Oceniano 7 razy  +1
Szeliga odpuść!!!
~ Jarosław Kaczyński
Oceniano 12 razy  +4
Idź jeden z drugim na ulicę Sikorskiego, weź suwmiarkę, poziomicę, kątownik i węsz, sprawdzaj i knuj!!! Tylko szybko, bo zima idzie.
~ fff
Oceniano 6 razy  0
Spokojnie, ma być to poprawione, niby w tym roku, ale to tez zależy od warunków pogodowych.
Może lepiej niech się nie spieszą, bo znowuj wyjdzie fuszerka.
Poza ty patrząd na stan malowania po tygodniu to do wiosy większość farby odpadnie i cała Sikorskiego będzie w ramach gwarancji jeszcze raz malowana. Już po 5 dniach farba odchdozi łatami na przejściach i na liniach. Jak zaczną sypać piaskiem i solą to do wiosny niewiele zostanie.
Niestety, ale grudzień to nie jest dobry moment na malowanie.
~ lll
Oceniano 3 razy  +3
Bo w sumie tak było.
Najpierw połyżyli na całości Moniuszki i Łąkowej byle jak, a potem fragmentami zdzierali (tam gdzie było aż tak źle że nadzór nie mógł przymknąć oka) i układali łaty.
~ Mac
Oceniano 10 razy  0
Kiedy zostanie poprawiony wjazd ze ścieżki rowerowej na pasy dla rowerów (od ronda w stronę centrum) . Sa wykonane niezgodnie z projektem.
~ LM
Oceniano 6 razy  0
A Moniuszki wygląda jakby była łatana odcinkami...
~ w papierach wszystko jest ok
Oceniano 3 razy  +1
więc nie ma co wysilać się
~ do: myśląca
Oceniano 12 razy  +4
Dziennikarzom nie chce sie zająć sprawą to trzeba ich wyręczyć:
/
Wniosek o udostępnienie informacji publicznej
Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112 poz. 1198 ze zm.) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji publicznej w zakresie:
Dotyczy inwestycji: „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych w Biłgoraju" - powtórny przetarg z dnia 10.04.2015:
1. Proszę o podanie terminu ukończenia inwestycji według umowy oraz podanie informacji o ewentualnych aneksach zmieniających ten termin (liczba aneksów i nowe terminy zakończenia inwestycji).
2. Proszę o podanie daty zakończenia odbioru inwestycji.
3. Proszę o informację, czy wykonawcy zostały naliczone kary umowne za nieterminowe ukończenie inwestycji, a jeśli tak to proszę o podanie wysokości naliczonych kar.
-----
Dotyczy inwestycji: Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów podmiejskich i miejskich do dróg wojewódzkich nr 835 i 858 poprzez przebudowę ulic: nr 2916L Moniuszki, nr 2986L Łąkowa:
1. Proszę o podanie terminu ukończenia inwestycji według umowy oraz podanie informacji o ewentualnych aneksach zmieniających ten termin (liczba aneksów i nowe terminy zakończenia inwestycji).
2. Proszę o podanie daty zakończenia odbioru inwestycji.
3. Proszę o informację, czy wykonawcy zostały naliczone kary umowne za nieterminowe ukończenie inwestycji, a jeśli tak to proszę o podanie wysokości naliczonych kar.
~ tak
Oceniano 2 razy  +2
W rzeczywistości wypity alkohol wcale nie ogrzewa, za to zwiększa ryzyko hipotermii.
~ lol
Oceniano 2 razy  0
Na ul. Kochanowskiego UM wykonał oświetlenie. W październiku. Ale zapomnieli włączyć prąd. Do tej pory oświetlenie nie działa. Ale latarnie piękne stoją...... Bareja miałby się od kogo uczyć.
~ bngfhyfh
Oceniano 8 razy  0
Przepraszam bardzo a kiedy będą opłatki w urzędach?Czy jak zwykle stare komuchy okażą się wzorowymi katolikami z których trzeba brać przykład?
~ ,
Oceniano 6 razy  0
Za solary też miały być kary dla wyknawcy, tak twierdził Dec w Kronice Tygodnia.
Ciekawe czy coś z tego wyszło?
~ myśląca
Oceniano 11 razy  +7
a co tam z karami finansowymi dla wykonawcy ul.Moniuszki i ul.Łąkowej za przekroczenie terminu umowy i zpie...enie roboty!?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w sobotę, godzina 16:04 Frampol
Tancerze z całej Polski zjechali do Frampola
W sobotni poranek 25 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TOP-ART 2023. W tanecznej rywalizacji wzięli udział tancerze z 43 szkół i klubów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym.
dzisiaj, 09:03 Biłgoraj
Sukces w ogólnopolskim konkursie
dzisiaj, 08:49 Biłgoraj
Marsz w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Policja zakończyła poszukiwania nastolatka
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Uczennica I LO im. ONZ laureatką Olimpiady Statystycznej
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w piątek, godzina 07:29 Biłgoraj
Nowa prezes UTW w Biłgoraju
w sobotę, godzina 14:08 Biłgoraj
Policja prosi o pomoc. Zaginął 42-latek
w czwartek, godzina 19:30 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w piątek, godzina 16:51 Biłgoraj
Apel o zamknięcie czworonogów
w środę, godzina 12:09 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
w niedzielę, godzina 15:58 Korytków Duży
Koncert wielkopostny
w czwartek, godzina 10:04 Ciosmy
Śmiertelny wypadek podczas wycinki drzew
w niedzielę, godzina 15:56 Obsza
Ślubne inspiracje w Obszy
W niedzielne popołudnie 26 marca w powiecie biłgorajskim odbyły się targi ślubne. Wydarzenie zorganizowano w Pensjonacie Roztocze w Obszy. Można było obejrzeć piękne stroje, poznać muzyków, czy zapoznać się z ofertą cukierników, czy firm florystycznych.
w środę, godzina 10:38 Wola Obszańska
Włamanie i kradzież w gminie Obsza
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
w piątek, godzina 21:04 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
w sobotę, godzina 08:09 Biłgoraj
Mistrzowie ortografii z powiatu biłgorajskiego
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w środę, godzina 14:53 Biłgoraj
Nowe kierownictwo Nadleśnictwa Biłgoraj
w piątek, godzina 10:55 Biłgoraj
Część Biłgoraja bez prądu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika