REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2016.02.12 08:45 | aktualizacja: 2016.02.11 12:00

Policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Dziś rusza policyjna akcja pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W całym kraju podczas prowadzonych działań funkcjonariusze będą reagowali nie tylko na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale będą dyscyplinowali także kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Wzmożone działania policji ukierunkowane będą przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym.
Policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Jesień jak i zima to te pory roku kiedy wzrasta liczba zdarzeń z udziałem tej kategorii uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze, zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi, jak również niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych - w tym brak elementów odblaskowych sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Podczas akcji policjanci będą reagowali nie tylko na niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych, takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, omijanie innych pojazdów, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, jeżdżenie wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych, ale również będą zwracali uwagę, czy także piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Działania potrwają do godz. 22.00

Ogólnopolska akcja ma przypomnieć niechronionym uczestnikom ruchu, by nie lekceważyli własnego bezpieczeństwa. Piesi i rowerzyści w przeciwieństwie do kierujących pojazdami pozbawieni są jakiekolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd w wielu przypadkach nie mają żadnych szans na przeżycie. Aby uniknąć tragicznych zdarzeń zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i pamiętajmy także o noszeniu odblasków, dzięki którym jesteśmy widoczni dla kierujących. Nawet najmniejszy element odblaskowy może uratować życie.

KWP
KWP dodany 12 lutego 2016
 
Odsłon: 3625

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (20)

~ piotr
Oceniano 1 raz  +1
Poruszam się autem, rowerem, piechotą mniej więcej w równych proporcjach. Więc mnie nie pouczaj, bo nie wiesz jak się zachowuję. Nie mam pretensji, że piesi czasem wchodzą mi przed maskę, gdy jest sznur aut, bo innego wyjścia nie mają. Nie będą przecież czekać do końca świata, żeby przejść przez jezdnię. Ale smarki pod elektrykiem, to odrębny rozdział. Kaptur na łep, ręce w kieszeni i włażą pod koła od razu. Wcale nie rozglądając się, nie zwalniając, wchodząc wprost pod koła. A to się nazywa wtargnięcie na jezdnię !!! smark ma się rozejrzeć w prawo i w lewo i ocenić czy można przejść. A wyłażenie wprost pod koła, jak święta krowa, pomimo że nikt więcej nie jedzie jest oznaką braku rozumu, które trzeba tępić. A dlaczego ? A dlatego, że ja wiem że muszę tam uważać wyjątkowo bo to zagłębie debili, ale już ktoś przejeżdżający przez biłgoraj z innego miasta, może tego nie wiedzieć i rozjedzie idiotę. Narobi sobie problemów z nie swojej winy. Tylko z winy bezmózgowego smarka, który wyłazi wprost pod jadący JEDEN samochód. Poczułeś różnicę wreszcie ??!!!
PS nie odnoś się do moich zdolności za kierownicą, ponieważ kompletnie nie masz do tego kompetencji, co łatwo wywnioskować z twoich głupich wpisów.
~ seba
Oceniano 2 razy  +2
Bystry jak woda w klozecie, ale takie g... jak ty zawsze spłucze.Pozdrawiam.
~ piechotką
Oceniano 2 razy  -2
Mnie nic nie musisz. Oddaj prawo jazdy swojemu instruktorowi jazdy albo egzaminatorowi z WORDu, i powiedz mu, że na nie po prostu nie zasługujesz, że któryś z nich popełnił błąd pozwalając tobie na poruszanie się po drogach publicznych. Pierwszy Cię nie douczył a drugi nie odpowiednio przeegzaminował.
A przy okazji jak się korzysta z przejścia? Czy przed wejściem należy uklęknąć? Przeżegnać się? Ukłonić się w pół jaśnie panu w samochodzie? A może krokiem tanecznym?
~ piechotką
Oceniano 2 razy  -2
Dlaczego? Wyjaśnij.
A może bardziejsze byłoby - "Nie korzystaj z telefonu gdy prowadzisz samochód, albo nie gap się w telefon, nie baw się radiem, albo komputerkiem samochodowym gdy zbliżasz się do przejścia dla pieszych, zwolnij i rozglądaj się, wyszukuj pieszych w okolicach aby w razie czego móc zatrzymać bezpiecznie samochód".
~ piechotką na rowerze
Oceniano 2 razy  -2
Gratuluję dedukcji panie Sherlocku. To prawda zmieniam hasła jak rękawiczki. Ja ci już dawno mówiłem, że jesteś bystry jak woda w klozecie. Powinieneś jakiś szybki kurs zrobić i do milicji na detektywa.
~ seba
Oceniano 1 raz  +1
Zmieniłeś hasło z narowerze na piechotkę,często zmieniasz te hasła ale i tak cię rozpoznam, idź pedałować. Pozdrawiam
~ piechotką
Oceniano 3 razy  -3
Najbardziej ukarać pana seba, za całokształt.
~ piechotką
Oceniano 1 raz  -1
Przede wszystkim jestem człowiekiem. Bywam pieszym, rowerzystą, kierowcą. Kolejność nie przypadkowa.
No i co to znaczy dla wszystkich? Czy Ty to ci wszyscy?
~ haha
Oceniano 1 raz  +1
tobie mam oddać ?
smarki mają korzystać z przejść zgodnie z przepisami, a jak nie wracajcie na swoją wieś, tam przejść nie macie... :))))
~ jerry
  0
do piechotka=jesli naprawde jestes pieszym to lepiej dla wszystkich niech tak zostanie.
~ Ja
Oceniano 3 razy  +3
powinni zrobic akcje niekozystaj z telefonu na pasach rozgladaj sie.
~ aza
Oceniano 2 razy  +2
"zielona strzałka" omal mnie nie pozbawiła życie-ja na pasach a jakiś kretyn skręca..otarłam się o samochód..
~ seba
Oceniano 9 razy  +7
Najbardziej karać tych co jeżdżą rowerami po chodnikach. Pozdrawiam
~ piechotką
Oceniano 2 razy  0
~ piechotką
Oceniano 5 razy  -3
Naucz się jeździć "kierowniku". Jeżdżenie samochodem to nie tylko wciskanie gazu i operowanie wajchą.
Kierowanie pojazdem mechanicznym takim jak samochód wymaga kilku zasad i specyficznej wiedzy:
- o przepisach
- o samym pojeździe
oraz zdolności:
- opanowania pojazdu
- przewidywania
- obserwacji i postrzegania.
Dlatego ktoś kto skręcając w prawo w drogę którą przecina ścieżka rowerowa, czy ogólnie zbliżając się do przejścia, czy skrzyżowania nie jest w stanie przewidzieć że pojawi się tam rowerzysta czy pieszy czy inny pojazd nigdy nie powinien prowadzić pojazdu...
Smarkacze mu przeszkadzają pierwszy raz tą trasę pokonujesz, i co masz problem z dostosowaniem się do warunków, oddaj prawo jazdy.
~ piechotką
Oceniano 8 razy  +4
Nazwa akcji jest nie adekwatna do sposobu prowadzenia tej akcji. Prawidłowa nazwa wnioskując z postępowania policji powinna być: "Zasadzki i łapanki niechronionych". Jak gestapo w czasie 2WŚ, albo za najlepszych czasów komuny.
To, że taka akcja jest upokarzająca dla pieszych, pokazuje w żenujący podejście policji do spraw bezpieczeństwa. Prowadzenie w ten sposób akcji jest antyludzkie. Zamiast chronić policja nakłada mandaty. Ukaranie pieszego za przejście przez pustą jezdnię, gdy obok cały chodnik zastawiony szrotami, policja nazywa dbaniem o bezpieczeństwo niechronionych"? To naturalne, że człowiek omija samochody na chodniku i skraca sobie drogę często zmuszony do łamania przepisów. Panowie policjanci miasto jest dla ludzi.
Ja tylko jestem ciekaw statystyk czynności jakie wykonali policjanci po takiej akcji i domagam się jej upublicznienia. Ile mandatów nałożono na kierowców popełniających wykroczenia: zastawione chodniki, przejścia dla pieszych, łamanie ograniczeń prędkości, wyprzedzanie "na żyletkę", a ile wystawionych mandatów pieszemu przechodzącemu w tzw "niedozwolonym miejscu". Dopiero porównując te wartości i statystyki będziemy mieli jasność jak policja chroni "niechronionych". Czy policja dba o bezpieczeństwo czy tylko czy robi sobie kpinę z obywateli.
Zamiast się cieszyć i promować ruch pieszy i zezwalać na większą swobodę pieszym w tak w zaczopowanym samochodami miasteczku, kara się człowieka za to, że używa nóg do poruszania się? To wszystko pokazuję jak daleko w tyle mentalnie jesteśmy za krajami zachodnimi w kwestii bezpieczeństwa na drogach. Gdzie dajmy na to w takich Niemczech, kraju dwa razy większym od Polski na drogach ginie trzy razy mniej pieszych niż w Polsce.
W związku z tym czekam na statystki i pytam kiedy akcja: "Zastawione chodniki", "Stop pirat", "Zielona strzałka", "Niebezpieczny manewr wyprzedzania rowerzysty", "Przejeżdżanie po piętach na przejściu dla pieszych"
~ aza
Oceniano 2 razy  +2
niechronieni to są piesi na przejściach koło biedronki (Kościuszki), gdy już we wczesnych godzinach wieczornych wyłączają sygnalizację świetlną..
~ pol
Oceniano 5 razy  +5
http://bilgo-raj.com.pl/
PANOWIE DO DZIEŁA OJCZYZNA WZYWA !!!
http://bilgo-raj.com.pl/
~ nmhj
Oceniano 7 razy  +7
I po co te wstawki o policji?Ktoś widział kiedyś patrol pieszy? Ciągle ta sama płyta od lat a kiedy jakiś inspektor pracy zajmie się mobbingiem w zakładach pracy?
~ kierowca
Oceniano 11 razy  +9
Smarki pod elektrykiem nauczycie korzystać z przejścia ?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
dzisiaj, 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
dzisiaj, 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w piątek, godzina 19:43 Biszcza
Dziewięć zastępów straży walczyło z pożarem zboża
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
we wtorek, godzina 19:47 Tokary
Ciągnik przygniótł mężczyznę [AKTUALIZACJA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika