W Publicznym Gimnazjum w Tarnogrodzie uczniowie manifestowali swój sprzeciw wobec nienawiści dwa razy. Pierwsza odsłona miała miejsce 10 grudnia 2015r. w Dniu Praw Człowieka. Na początku została pokazana prezentacja multimedialna uświadamiająca uczniom, jakie prawa ma każdy człowiek. Następnie zebrana w sali gimnastycznej młodzież miała możliwość obejrzenia filmów o tematyce antydyskryminacyjnej, po każdym z nich opiekunka SU Monika Komosa przeprowadzała krótką rozmowę z uczniami na temat zaprezentowanych przykładów łamania praw człowieka. Uczniowie wspólnie zastanawiali się, dlaczego tak chętnie stosują mowę nienawiści i jakie są sposoby na jej zahamowanie.
Na zakończenie odbył się międzyklasowy konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych i drugich na plakat ilustrujący jedno z haseł: NIENAWIŚĆ. JESTEM PRZECIW! lub STOP MOWIE NIENAWIŚCI! Jury przyznało I miejsce klasie IIa, II miejsce - Ic, III miejsce - Ia. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.
28 stycznia 2016r. miała miejsce I DEBATA OKSFORDZKA W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W TARNOGRODZIE. Poprzedzał ją eksperyment polegający na tym, że po kilku uczniów z każdej klasy miało przez dwie godziny lekcyjne i trzy przerwy pozaklejane usta. Następnie zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się debata oksfordzka między uczniami klasy IIIa i IIIb, podczas której zastanawiano się, czy słowa są ważne w języku młodzieży. Na początku debaty uczestnicy eksperymentu podzielili się z zebranymi swoimi obserwacjami i refleksjami na temat traktowania ich przez uczniów.
W wyniku debaty młodzież uświadomiła sobie, że ważne jest, aby zastanawiać się nad tym, co mówimy, ponieważ słowa maja wielką moc. Debatę zorganizowały i moderowały opiekunki SU: Wioletta Książek i Monika Komosa.
~ unkas | Oceniano 1 raz +1
nuuu a taki Tarnogród był pro pisowski hehe a tu niespodzia
|
~ mca | Oceniano 8 razy +8
kiedy będą kary za nazwanie murzyna murzynem?Ż
|