REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.05.11 15:12

Inny nie znaczy gorszy

Już po raz X w Biłgoraju zorganizowano uroczystości mające zaznaczyć obecność osób niepełnosprawnych w naszym mieście. Ulicą Kościuszki przeszedł kolorowy marsz, a w siedzibie Zespołu Szkolno-Rewalidacyjnego odbył się festyn na wiejską nutę.
Inny nie znaczy gorszy

Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z całego powiatu, swój marsz rozpoczęli na Placu Wolności i idąc ulicą Kościuszki wołali do mieszkańców: Śmiejcie się z nami, a nie z nas!, Chcemy godnie żyć!, Każdy inny - wszyscy równi!, My także żyjemy w tym mieście!

Dalsze uroczystości zaplanowano na placu Medycznego Studium Zawodowego, w tym roku pod hasłem zabawy w wiejskim stylu. Niestety pogada popsuła szyki organizatorów i impreza musiała zostać przeniesiona do sali gimnastycznej. W święcie osób niepełnosprawnych udział wzięli starosta Marian Tokarski, zastępca starosty Jarosław Piskorski, Etatowy Członek Zarządu Jarosław Lipiec, burmistrz Janusz Rosłan, a także dyrektorzy placówek z terenu całego powiatu, zajmujących się osóbami niepełnosprawnymi.

Ideę dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych obchodzonego w całej Europie 5 maja, przybliżyła dyrektor Zespółu Szkolno - Rewalidacyjny Marzena Kopacz. - Obchody organizujemy już po raz 10, pochód jednak przeszedł przez miasto po raz 9. Dlatego na jubileuszowy tort zaprosimy Państwa w przyszłym roku. Organizując marsz chcemy zamanifestować, że osoby niepełnosprawne są wśród nas, żyją w naszym mieście, czy powiecie, choć może nie widać ich na co dzień, na tle pełnosprawnego społeczeństwa. Chcemy wyrazić sprzeciw wobec wszelkiej dyskryminacji wobec tych osób. Poprzez kolorowy, głośny przemarsz chcemy uświadomić społeczeństwu, że osoby niepełnosprawne są i mają takie same potrzeby jak inni ludzie. Chcą kochać i być kochanymi, spełniać swoje marzenia - mówiła do zebranych dyrektor Marzena Kopacz.

- Cieszy nas, że z rok na rok w święcie tym uczestniczy coraz więcej osób. To manifestacja dla tolerancji, a dla samorządu to deklaracja, że jesteśmy z nimi, że każdy ma prawo do godnego życia. Chcemy także, żeby to nie była tylko deklaracja, ale okazja do weryfikacji. Bilans tego co robi powiat jest pozytywny. Mamy się czym pochwalić. Wkrótce otwarta zostanie nowa szkoła, która spełni oczekiwania uczniów, jak i ich rodziców. Wychodzimy na przeciw potrzebom osób niepełnosprawnych - zaznaczył starosta Marian Tokarski.

Organizatorem Dnia Godności co roku jest jest Zespół Szkolno-Rewalidacyjny z Biłgoraja.

Red.
Red. dodany 11 maja 2016
 
Odsłon: 6782

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

~ janosik
Oceniano 3 razy  +3
Szanowna Redakcjo! W przemarszu uczestniczyli: podopieczni, rodzice i pracownicy takich instytucji jak - Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Biłgoraju, Przedszkole Integracyjne Bambini, Miejski Zespół Szkół, Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dla Dzieci Niepełnosprawnych w Biłgoraju.......a nie "uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z całego powiatu"!!!!! To ważne!!!!!
~ zxc
Oceniano 7 razy  +7
Ten marsz to jedna z niewielu rzeczy, dzięki którym jestem dumny z Biłgoraja.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
dzisiaj, 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
w piątek, godzina 22:40 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
dzisiaj, 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
dzisiaj, 08:16 Dereźnia Solska
Remiza zamieniła się w salę teatralną
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 16:03 Biłgoraj
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą słynnemu artyście z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
Są wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Kto i ile dostał?
Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Dotacje zostaną udzielone na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji związanych z: budową obiektu, dostosowaniem obiektu lub zakupem wyposażenia. Pieniądze trafią też do Biłgoraja.
we wtorek, godzina 11:58 Biłgoraj
Będą utrudnienia na ulicach Biłgoraja
w sobotę, godzina 17:20 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
Sanepid wydał komunikat dotyczący przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Okrągłe - Korczów (gmina Biłgoraj). Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
w środę, godzina 07:54 Biłgoraj
1,3 mln zł na przebudowę zabytkowego mostu w Biłgoraju
we wtorek, godzina 08:08 Biłgoraj
Wiemy, kto będzie liczyć głosy
w piątek, godzina 14:29 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w niedzielę, godzina 10:23 Biłgoraj
W rezerwacie Obary powstanie punkt widokowy?
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Uwaga mieszkańcy bloków! To próba oszustwa
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika