REKLAMA
Pełna wersja
OBSZA
2016.06.01 08:15 | aktualizacja: 2016.05.30 20:32

Strażackie orkiestry dęte zagrały w Obszy

W słoneczną niedzielę, 29 maja, Obsza po raz pierwszy gościła u siebie strażackie orkiestry dęte na Powiatowym Przeglądzie tychże zespołów. Była to już 16. edycja tej imprezy organizowanej przez Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Biłgoraju we współpracy z gminami, które są gospodarzami przeglądu w danym roku.
Strażackie orkiestry dęte zagrały w Obszy

W Obszy zaprezentowało się 5 orkiestr: z Biszczy, Goraja, Łukowej, Obszy i Potoka Górnego. Najpierw były prezentacje gry marszowej, później wszystkie orkiestry odegrały wspólnie marsza, a połączonym zespołom dyrygował Kapelmistrz orkiestry z Obszy, pan Wojciech Baszkiewicz. Następnie orkiestry zaprezentowały na scenie repertuar estradowy.

Po przeglądzie muzyka orkiestrowa brzmiała dalej, gdyż Orkiestra Dęta z Obszy obchodziła jubileusz 10-lecia swojej działalności. Mimo iż jest to chyba najmłodszy tego typu zespół w całym powiecie, dzięki wsparciu samorządu na czele z Wójtem Andrzejem Plackiem, Banku Spółdzielczego w Obszy, ciężkiej pracy muzyków i kapelmistrza udało się w Obszy stworzyć solidną grupę występującą głównie na terenie gminy i powiatu, ale należy pamiętać też o tym, że obszańska orkiestra występowała także na imprezach o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także kilkakrotnie zapraszana była za granice naszego kraju.

Kolejnym punktem programu był ponadgodzinny program dla dzieci, podczas którego najmłodsi mogli dobrze się bawić oraz nauczyć zasad dobrego wychowania i utrzymywania porządku.

Około godz. 19:00 prawie półtoragodzinny koncert zagrał zespół Chrząszcze, który zaprezentował świetnie zaaranżowane i wykonane przeboje gwiazd rock'n'rolla lat 60-tych.

Michał Giza
Michał Giza dodany 1 czerwca 2016
 
Odsłon: 5157

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

~ stano
  0
O tu przybył członek,donosiciel,ten puszysty ,wieloryb mniejszy,do strażaków ochotników ale ich dowartościował,z kolonii koło Teodorówki dotarł,ciekawe czy wrócił do domu,czy mógł znależć drzwi w samochodzie.To pierwszy PSL-owiec,ale ostatnio zdradził i Platforma Obywatelska cieszy się Nim.Ale talent i zacność w PO.Tam zosia samosia ma uciechy z takiego chłopiska.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 11:35 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
dzisiaj, 11:22 Tarnogród
Nastolatka z powiatu w Parlamencie Młodych
w poniedziałek, godzina 11:15 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w środę, godzina 08:50 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
w poniedziałek, godzina 10:45 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 07:46 Biłgoraj
Drugie miejsce biłgorajskiego "Medyka"
w środę, godzina 08:34 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Drzewka czekają na chętnych
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
90-letni most do remontu. Będą objazdy
w poniedziałek, godzina 07:13 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Starosta wyróżniony medalem 550-lecia Województwa Lubelskiego
dzisiaj, 09:52 Obsza
Przygotowania do Złotych Godów
w poniedziałek, godzina 08:32 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w niedzielę, godzina 13:45 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:49 Korczów
Najlepsi z bezpieczeństwa w ruchu drogowym
we wtorek, godzina 13:37 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
w piątek, godzina 11:59 Biłgoraj
Decydujemy o przyszłości miasta. Spotkania z kandydatami na burmistrza
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Uczniowie I LO im. ONZ mają indeksy na 21 uczelni
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika