REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.06.03 21:24 | aktualizacja: 2016.06.03 21:35

"Lekarz mimo woli" - premiera w BCK

Aktorzy - amatorzy Teatru Poezji i Piosenki BCK zaprosili na spektakl "Lekarz mimo woli". Premiera przedstawienia odbyła się w piątkowy wieczór, 3 czerwca. Kolejna szansa na obejrzenie spektaklu będzie w niedzielę.
"Lekarz mimo woli" - premiera w BCK

Tym razem aktorzy - amatorzy Teatru Poezji i Piosenki BCK na warsztat wzięli beztroską, uwielbianą i jak się okazuje wciąż aktualną komedię Moliera "Lekarz mimo woli". Reżyserem spektaklu jest Maryla Olejko z BCK.

Głównym bohaterem komedii jest utracjusz i lekkoduch Sganarel (Sławomir Pluta), który w wyniku intrygi własnej żony Marcyny (Alicja Kubacka - Bazan) mimowolnie zostaje wplątany w miłosno - medyczną intrygę na dworze zacnego Geronda (Adam Kozera). Tym sposobem z dnia na dzień z wiejskiego drwala "zamienia się" w wybitnego uzdrowiciela, który tylko na pierwszy "rzut oka" sprawia wrażenie nieuka i gbura. Zadaniem Sganarela jest uzdrowić Lucyndę ( Kinga Pobereżko), córkę Geronda, której nie mógł pomóc żaden lekarz. Sprawa jest dość pilna, bo bez pomocy panience Gerond nie wyda za mąż córki za zamożnego kawalera.

Tymczasem Sganarelowi, który skądinąd nie wie dlaczego nagle wykryto u niego wyjątkowe talenty medyczne, bardzo podoba się na dworze. Dlatego zręcznie posługując się pseudołacińskim językiem medycznym, z powodzeniem gra rolę uzdrowiciela. Staje się też powiernikiem pomiędzy córką pana, a jej ukochanym - Leandrem (Sławomir Niemiec).

Jak zakończyła się cała historia? Czy Sganarel został zdemaskowany? Czy udało mu się uzdrowić Lucyndę? O tym mogli przekonać się widzowie zgromadzenie w sali widowiskowej BCK. Ale jest jeszcze szansa na zobaczenie spektaklu. Kolejny premierowy pokaz zaplanowany jest na najbliższą niedzielę. Dochód ze spektaklu 5 czerwca przeznaczony zostanie na rzecz kampanii promującej honorowe krwiodawstwo.

red.
red. dodany 3 czerwca 2016
 
Odsłon: 7082

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

~ Cogito
  0
Nieprawda, większość miejsc na spektaklu była zajęta, a zdjęcia były robione gdy jeszcze ludzie wchodzili na salę.
~ janosik
  0
Byłem w niedzielę. Sala prawie pełna :) Sławek.....jesteś ŚWIETNY !!!!!!!! Gratulacje !!!
~ abc
  0
Byłem wczoraj wypełnienie 99. Pan Plut świetny.
~ Sławomir Pluta
Oceniano 1 raz  +1
To jest ból jeśli chodzi o premiery. VIP- y dostają zaproszenia za darmo i daleko w poważaniu mają to, że ..... Szkoda mówić (pisać i w ogóle ...) Takich mamy VIP-ów, jakich sobie wybraliśmy.
~ kinomanka
Oceniano 1 raz  +1
fakt szału na sali nie ma-pustki.
~ Emeryt
Oceniano 4 razy  +4
No pięknie, pełno pustych miejsc. A jak chciałem w przedsprzedaży kupić bilety, to Pani kasjerka pokazała mi dziwną rezerwację miejsc na na 3/4 sali koloru czarnego /gdzieś do 8 czy 9 rzędu/ i nie potrafiła mi powiedzieć co to znaczy. A ze zdjęć widać jak wygląda zapełnienie sali.I tu ciśnie się brzydki wyraz pod adresem organizatora.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w czwartek, godzina 08:53 Powiat
Strażacy usuwali skutki burz
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
14 czerwca 2024 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 16:12 Biłgoraj
Koniec przedszkolnej przygody
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika