REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.09.09 08:14 | aktualizacja: 2016.09.09 08:52

Działkowicze na wojnie z kotami

W Rodzinnych Ogródkach Działkowych w Biłgoraju koty ginęły od lat. Umierały otrute albo pobite, z widocznymi uszkodzeniami ciała, także na skutek chorób, głodu i zimna. W tym roku zjawisko nasiliło się szczególnie - pisze czytelniczka portalu bilgorajska.pl.
Działkowicze na wojnie z kotami

W lipcu światowe media obiegła wiadomość o uratowanej przez włoskich strażaków tonącej w morzu malutkiej kotce. Ratownicy zastosowali sztuczne oddychanie i masaż serca. W tym czasie w Biłgoraju, na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych (ROD) przy ul. Polnej zabito kilka kotów, wolnożyjących, ale ufających ludziom, na tyle oswojonych, że dały się złapać. Czym zawiniły działkowiczom? Podobno niszczą uprawy (wygrzebią roślinę, położą się na kwiatku), zanieczyszczają teren, roznoszą choroby (rzekomo). Działkowicze (najczęściej ci najstarsi) boją się toksoplazmozy, mają uczulenie na sierść, brzydzą się kotami. Nie chcą pamiętać, że koty to (zwłaszcza na działkach) ich sprzymierzeńcy. Niszczą gryzonie i owady: myszy, nornice, ryjówki, krety, turkucie, muchy. Odstraszają ptaki, wystarczy, że spacerują po działce i można być spokojnym o borówki, czereśnie, truskawki. W ogródkach działkowych koty ginęły od lat. Po cichu mówiono, że to gołębiarze je trują. Umierały otrute albo pobite, z widocznymi uszkodzeniami ciała, także na skutek chorób, głodu i zimna.

Nie wszyscy działkowicze traktują je wrogo, część im pomaga: dokarmia, leczy, sterylizuje i kastruje aby zapobiec nadmiernemu rozrostowi, zimą pozwala schronić się w altankach lub komórkach. Takich działkowiczów jest jednak mniej niż tych, którzy chcieliby się "pozbyć" kotów z działek. Od wiosny trwa ostry konflikt między ich przeciwnikami i zwolennikami.

Grupa około czterdziestu działkowiczów (działek jest ponad 600) wystosowała petycję do zarządu ROD z żądaniem usunięcia kotów z terenu ogródków działkowych. Zaczęto też szykanować społecznych opiekunów kotów wolnożyjących, straszyć utratą praw do działek, sądem, ostrzegać, że koty będą trute. Osoby te nęka nie tylko zarząd ROD ale też sami działkowicze - na porządku dziennym są wyzwiska, dogadywanie, straszenie pismami do zarządu w Warszawie, sądem, zrobieniem "porządku" z kotami. W konflikt włączyło się Biłgorajskie Stowarzyszenie Opieki Nad Zwierzętami "Cztery Łapy", biorąc w obronę opiekunów kotów, przypominając, że wolnożyjące koty są pod ochroną, powinny (zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt) mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. Ludzie są im winni poszanowanie, ochronę i opiekę. Po interwencji Stowarzyszenia szykany zmalały ale też w przeciągu dwóch miesięcy z działek zniknęły niemal wszystkie koty, w pierwszej kolejności te oswojone, zaczęto je znajdywać (martwe, w nienaturalnych pozycjach) w rowach, pod płotami, na niektórych działkach.

Bożena Jechalke, jedna z działkowiczek, zaopiekowała się w ubiegłym roku dwoma małymi kotkami, po tym jak ich matka (zapewne pobita albo zraniona w wypadku) umarła na jej działce. Działkowiczka dokarmiała maluchy, leczyła je, kazała wykastrować, umożliwiła schronienie się przed zimnem w altance. Koty odwdzięczały się, niczego nie niszczyły, przeciwnie "pilnowały" działki, nie było tu gryzoni, chyba że martwe przyniesione w prezencie, odstraszały ptaki i inne koty, nie przeganiały jedynie lotek karmiących swoje małe. Sielanka się jednak szybko skończyła: 16 lipca zginął pierwszy kot, porzucony w rowie obok działki, miał krew w nosie, 18 lipca zaginęła kotka karmiąca małe (jedno ocalało), która na stałe przebywała kilka działek dalej ale czasami przychodziła do miski z karmą, 29 sierpnia zginął drugi kot, odnaleziony po tygodniu pod ogrodzeniem w nienaturalnej pozycji, w stanie rozkładu, 2 września przepadła kolejna kotka, ocalało jej jedno dwutygodniowe kocię. W międzyczasie gdzieś zapodziały się "nieznajome" koty, obecnie trudno spotkać na działkach choćby jednego. Pani Jechalke jest szykanowana, straszona sądem i odebraniem działki. Dwutygodniowe kocię zabrała do domu, dla starszej osieroconej kotki stara się o adopcję, w obawie że za chwilę może ona zginąć.

Fakt popełnienia przestępstw (zabijania kotów) zgłosiła na policję. Rozważa też skierowanie sprawy do sądu. Wspiera ją Biłgorajskie Stowarzyszenie Opieki Nad Zwierzętami. Czas pokaże czy uda się przerwać "piekło" kotów w Biłgorajskich Rodzinnych Ogródkach Działkowych.

Czytelniczka
Czytelniczka dodany 9 września 2016
 
Odsłon: 9902

Czytaj podobne

tagi: kot, działka

Waszym zdaniem (45)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Nie lubię kotów
Oceniano 35 razy  +35
Osobiście nie lubię kotów, ale po co zaraz truć, zabijać, znęcać się i takie tam????
Ziemia jest tak duża, że dla wszystkich znajdzie się miejsce.
~ AA
Oceniano 35 razy  +31
Człowiek jest gorszy jednak niż zwierzęta..
~ kartoflaki z działki
Oceniano 36 razy  +30
Polecam złapać tych działkowiczów co podpisali "petycję" i potraktować tak samo...
Wszystkie komentarze
~ ogrodniczka
  0
Witam
chciałam się podzielić moją nową pasją - uprawą warzyw, a szczególnie pomidorów i papryk.
Uprawiając własne warzywa oszczędzam nerwy i zyskuję zdrowie. A uprawiać można nawet na balkonie.
Ja nasiona pomidorów i papryk kupuję w zaprzyjaźnionym sklepie internetowym mojepomidory.pl
Mają ponad 500 odmian ze świata. Zawsze z gratisami !
Polecam wszystkim !!!!
Mój ogród - to mój raj na ziemi !!!!
~ Pola
Oceniano 4 razy  +4
Tak się zachowuje większość katolików w Polsce .Nazwać bydłem to obraza bydła. Rzygać się chce .
~ W ONZ
Oceniano 1 raz  +1
właśnie obchodzono Światowy Dzień Zwierząt i Dzień św. Franciszka, szkoda, że nie zapędzono tam obowiązkowo wszystkich podłych staruchów z działek, dobrze że młodzież jest wrażliwa na krzywdę "młodszych braci"
~ Aga
Oceniano 7 razy  +5
Dlaczego tak bagatelizujesz sprawę? Nie jeden kotek zdechł ale jednej osobie w krótkim czasie zdechły cztery koty. Jacyś zwyrodnialcy wybili niemal wszystkie koty z działek i pobliskiego osiedla, przy aprobacie i uciesze czterdziestu "sprawiedliwych" w tym pięciu podłych bab z zarządu i co reszta "mordy w kubeł" i cicho siedzieć bo nic się nie stało? Dobrze, że ktoś się przejmuje, chce pomóc. Stosunek do zwierząt świadczy o naszym człowieczeństwie.
~ xxxx
Oceniano 14 razy  -10
JAKIE PIEKŁO LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ - BO KOTEK ZDECHŁ - LUDZIE UMIERAJĄ , MATKI DZIECIOM - SZKODA KOCIAKA ALE TAKIE NASZE ŻYCIE , RODZIMY SIĘ I UMIERAMY !!!1
~ xx
Oceniano 7 razy  -7
Aniu o co ci chodzi ja kocha zwierzaki ale bardziej kocham ludzi!!!1
~ MAREK
Oceniano 5 razy  -5
MAJĄ WIĘCEJ ŚWIEŻEGO POWIETRZA NIŻ PANI(PAN) !!!!
~ ???
Oceniano 7 razy  +3
rozmawiamy o bestialskim zabijaniu półdzikich kotów i nękaniu osób chcących im pomagać, sprzątanie po swoich pupilach to już inny temat, dotyczy raczej psów bo trudno jest sprzątać po wychodzącym kocie, te domowe mają kuwety, a ta cała dyskusja - ludzi poruszają różne problemy i warto pisać o wszystkich a nie zastanawiać się co jest najważniejsze i pisać w koło o głodujących i umierających dzieciach bo ludzie w końcu zobojętnie
~ Adam
Oceniano 13 razy  -9
Widać po komentarzach jak ludzie mają poprzewracane w głowach nikt nie rozpisuje sie aż tak jak problem dotyczy dziecka czy dorosłego potszebujacego pomocy a kotki to rusza ogromna fala poruszonych zoopasjonatów a raczej kotopaskonatów.nie jestem za zabijaniem kotów psów czy innych zwierząt .Właściciel kota powinien zabezpieczyc przestrzeń zwierzęcia aby kotek nie powodował szkody w postaci zostawiania odchodów na terenie innych ludzi kotek nie jest święty że może robić co chce i gdzie chce.U mnie kot np załatwiał sie na budowie w niedostępnych zakamarkach i smrut był nie do zniesienia a właściciel miał to gdzieś .Kotkowi nic nie zrobiłem ,parę zary go pogoniłem ale nie stracił głębka sierści.Konkretnie nie jestem za zabijaniem ale właściciele maja obowiązek pilnować swoich pupili czy to jest kot pies czy inne zwierzątko .
~ aa
Oceniano 12 razy  +8
..ale z pewnością nazywają siebie katolikami i przesiadują w kościele..
~ aa
Oceniano 8 razy  +8
niektórych "ludzi" wstyd nazwać zwierzętami bez ujmy dla tych ostatnich..
~ Barbara
Oceniano 12 razy  +12
Jak ludzie mogą tak się znęcać nad kotami?! To bestie, a nie ludzie. Czy koty robią im jakieś szkody? Niech ich diabli wezmą; takie osoby nie zasługują na to, by ich nazywać ludźmi.
~ azaz
Oceniano 6 razy  +6
w niewoli??????????????? nie mają możliwości zaczerpnięcia świeżego powietrza, żyją tylko tym sm...
~ mieszkaniec
Oceniano 15 razy  -9
niech osoby które dokarmiają koty zabiorą je do domu i PROBLEM ZNIKNIE!
~ azaz
Oceniano 3 razy  +3
podejrzewam że tak rano to tylko kac budzi
~ dzialka
Oceniano 14 razy  +14
Mam dzialke juz prawie 30 lat. Rzeczywiscie dotad koty zyly sobie i umieraly i nikogo to nie obchodzilo, to sie zmienilo od kiedy nastal nowy zarzad, zachecony przez Terese Kmiec autorke petycji, tepi koty i ich opiekunow, a moze lepiej zajac sie opuszczonymi dzialkami albo melinami pijackimi?
~ Marcin
Oceniano 22 razy  -18
Pani Bożenko niech Pani nie siedzi przy komputerze i piszę głupie komentarze (nie wierze że ktoś truje koty , same wpadają pod samochody idą na dziewczynki itp.) Pani siedzi a tam głodne koty czekają !!!!!!!!!
~ Ania
Oceniano 17 razy  +15
Czyzbyś nie wiedział, że koty to nasi "mniejsi bracia", czyżbyś nie wiedział , że oni PRAGNĄ żyć, tak jak kazdy z nas? Czy masz prawo odbierać życie komukolwiek? A ty?? A jak ciebie nagle ktoś postanowi podtruć, bo mu przeszkadzasz?/'
~ działkowiczka
Oceniano 20 razy  +20
A ja proponuję zająć się gołębiarzami.Tu problem jest większy niż z kotami. Gołębie wyjadają więcej niż koty,niszczą uprawy.A gołębiarzowi nie można zwrócić uwagi bo przecież wolno robić na swojej działce co się chce.
~ mira
Oceniano 11 razy  +7
Andrzej, mowiłam żebyś tyle nie pił, bo alkohol mózg ci wypali. No i masz!
~ Ela
Oceniano 15 razy  +13
No to wybijmy wszystkie koty na działkach bo pies p. Bożeny chodzi bez smyczy, i wszystkie koty w mieście bo dzieci są uczulone na sierść, no i może wszystkie psy bo brudzą i straszą dzieci, na kogo potem będzie kolej? Skąd tylu barbarzyńców wśród ludzi?
~ vG
Oceniano 15 razy  +13
Może ma rozdwojenie jaźni i co chwilę myśli, że jest kimś innym. Są tu na tym forum też inni z podobną przypadłością. Zresztą, poziom polszczyzny tego Andrzeja/bula/Marka zdaje się sugerować, że jego psychika faktycznie może być daleka od normy.
~ janusz
Oceniano 14 razy  +14
Ile obozów koncentracyjnych zbudowały koty a ile ludzie???
~ biłg
Oceniano 25 razy  +23
Naprawdę według ciebie bieda w Afryce upoważnia nas zabijania zwierząt w Polsce? Mam nadzieję, że tego komentarza nie zostawił żaden mój znajomy.
~ Ela
Oceniano 18 razy  +18
Andrzej, Marek i bul, po numerze widać, że to komentarze tej samej osoby, naprawde wystarczy jeden i nie trzeba wymyślać sobie różnych imion :)
~ Andrzej
Oceniano 33 razy  -25
a kto udowodnił że to człowiek zabił , mam prawo trutkę od mysz wysypać ,może zjadły i umarły . Pani Bożenko może by Pani pomogła biednym chorym dzieciom , pojechała do Afryki i zobaczyła ja tam dzieci żyją , a nie robiła szum bo jeden czy dwa koty zdechły (szkoda) - dzieci umierają . Zabierz Pani Męża i pomagać dzieciom biednym a nie siedzieć na dubie i zawracać ludziom głowe kotami (dzieci i nie tylko dzieci umierają na raka )- ludzie starsi potrzebują pomocy tam Pani jest potrzebna!!!!!!!!!!!!!1
~ Marek
Oceniano 28 razy  -20
Pani Działkowiczko: tak jest za wszystkie pieniądze kupić karmę dla kotów =- Bo tak chce Pani Bożena i Pani .Kosić będziemy na wodę - a tu zrobimy schronisko dla kotów , które są ważniejsze od ludzi tak sądzi Pani Bożena i jej zwolennicy -Ja mam 4 piękne koty w domu a nie działce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
~ dane osobwe
Oceniano 11 razy  +9
Akurat dane osobowe tych osób są ogólnie dostepne, wyrazili na to zgodę składając petycję. Do niej ma prawo wglądu każdy zainteresowany. Ciekawe czy tak samo będę odważni jak ktoś im udowodni zabijanie zwierząt. Sąd i odsiadka wystarczą.
~ Ela
Oceniano 14 razy  +12
W Łodzi właśnie Ewa Łazowska wygrała spór w sądzie (o prawo dokarmiania kotów i prawo do działki) http://www.expressilustrowany.pl/lodz/a/dla-kotow-poszla-do-sadu-jako-pierwsza-w-polsce-wygrala-spor-o-dokarmianie-dzikich-kotow,10588032/
Proszę się nie martwić p. Jechalke nie mają prawa nic pani zrobić
~ bul
Oceniano 26 razy  -20
Pani Bożena Jechalke jak lubi koty niech je zabierze do domu , ja kocham koty i mam je w domu .
Proszę Państwa koty nie dbane mają choroby ,na działkach jest dużo dzieci , które są naprawdę uczulone na sierść.
Pani Bożena nie umie dbać o psa a co mówić o koty , a to dlatego - bo ona uważa i tako robi gdzie pies na spacerze nasra to trzeba zostawić , a ludzie zbierają odchody swoich pupili.Pani Bożena uważa że można spacerować z psem bez smyczy , który jako to zwierzę rzuca się do psa !.A po kotach trzeba sprzątać !!!!!
Działki nie są przeznaczone do chodowli kotów . Kocham koty , też jak trzeba to dam jeść , a w szczególnie w zimie . proszę zobaczyć na Placu wolności i Szewskiej,maja domego i tam ich dokarmiamy są piękne!!!!
Pani Bożeno ważne są koty , ale ludzie też podejrzewanie ich o takie nie ludzkie postępowanie jest karalne , wykrzykiwanie na ludzi od k.... też szacunku trochę , nie Pani kultura nie kryje się przy tych biednych kociętach.Działki nie są naszą własnością - każdy powinien spędzać tam miło czas , a nie , żeby ktoś kichał , ja też dokarmiam kota ale już znalazłyśmy dla niej dom i nie męczyłam nikogo - nie wszyscy kochają koty i mają takie prawo. PANI NIE JEST SAMA NA DZIAŁKACH.
~ Działkowiczka
Oceniano 18 razy  +14
Zauważmy, że zjawisko tak masowego znikania kotów pojawiło się wraz z nastaniem nowego zarządu ( wybranego chyba rok temu).
Szczytem bezczelności ze strony jego członków było zbieranie podpisów pod listą dotycząca zakazu hodowli kotów na działkach.
Sama jestem miłośniczką kotów i wiem, że do jej podpisywania zachęcano jedynie osoby potencjalnie kotów nieakceptujących na działkach, omijano natomiast ludzi zaangażowanych w ich pomoc i koty kochających. Dlaczego "petycja" była tak tendencyjna i nie pytano czy respondenci są za pozostaniem kotów na działkach? Zamiast marnotrawić wspólne pieniądze na ocieplenie Domu Działkowca (zimą niewątpliwie korzystają z niego tłumy interesantów phi) i nowe okna, mogliby część składkowego przeznaczyć na suchą karmę dla futrzanych mieszkańców naszych ogródków, których niestety już nie ma....
~ emi
Oceniano 20 razy  +18
Kiedyś przychodziły do mnie na działkę koty, dokarmiałam je jak coś przyniosłam do jedzenia, ale od jakiegoś roku faktycznie w części gdzie jest moja działka kotów brak. Powiem nawet, że trochę szkoda bo one bardzo przyjazne były. Nie wiem jak komuś mogą przeszkadzać. Niech wygoni z działki, ale po co robić krzywdę? Koty nikomu nic złego nie robią. Opis jak znajdowane są te martwe koty świadczy o tym ze ktoś się chyba dobrze bawi zabijając żywe stworzenia POTWÓR JAKIŚ ktoś powinien się tym zająć.
~ Rob
Oceniano 19 razy  +17
Mieszkam w bloku przy działkach. Jakieś 2 lata temu zaginął mi kot który zawsze wracał po kilku dniach buszowania pod blokiem, taką samą sytuacje mieli sąsiedzi i też mówili, że to prawdopodobnie przez pułapki zastawiane przez gołębiarzy.
Dlaczego nikt nie robi problemów o te latające szczury? Skoro tak się ludziom nie podobają koty na działkach które jak już ktoś wyżej wspomniał są naturalnym wrogiem wszelakich szkodników.
~ jur
Oceniano 17 razy  +13
moja kocica została postrzelona z wiatrówki 3 razy w płuca.
wiem ,że to gołębiarze tak rozprawiają się z kotami.
łez się w oku kręci jak widzę cierpienie członka rodziny , bo tak traktujemy swoje zwierzęta
~ biłg
Oceniano 24 razy  +18
Chcą odebrać działkę Pani Jechalke? A może tak wywalić na zbity pysk te 40 osób z 600, którym koty przeszkadzają? Jak ci jednemu z drugim kot przeszkadza to siedź w domu na zadzie i nasadź sobie kwiatków na balkonie a marchewkę kup w Tesco!
~ 45a
Oceniano 22 razy  +20
Ja mam działkę i szkoda że w moim domku nie mieszkają koty , koty łapią myszy które grasują po działkach , ja zapraszam wszystkie koty do buszowania po mojej działce
~ Kola
Oceniano 21 razy  +19
Co zrobić, jeszcze nie wymyślono lekarstwa na ludzką głupotę. W średniowieczu też tępiono koty. Był to jeden z powodów, że dżuma tak rozprzestrzeniła się w Europie, bo dżumę przenosiły pchły żerujące ma szczurach i myszach, których kot jest naturalnym wrogiem. Cóż możemy latać w kosmos, ale część ludzi jest jeszcze w średniowieczu.
~ Kot
Oceniano 21 razy  +17
Człowiek, który nie lubi zwierząd i je męczy nie jest człowiekiem tylko bydlakiem. Zabrac takiemu działkę bo działkowcy to ludzie.
~ Adam
Oceniano 15 razy  -11
w główce widać jest posrane ,jak zabije kota to i człowieka???
~ polactwo i ciemnogród
Oceniano 17 razy  +15
Czekajcie tylko konfliktu zbrojnego a ci co teraz tak traktują zwierzęta tak samo potraktują sąsiadów kiedy poczują bezkarność.Nie ma żadnej różnicy dla nich tyle że przed mordowaniem ludzi odstrasza ich obecnie widmo kary.
~ KĘPY
Oceniano 5 razy  +5
Ta sama sytuacja dzieje się na kępach w okolicy ulic Sosnowej, Jodłowej itd. Koty od kilku lat giną w różnych okolicznościach..
~ AA
Oceniano 35 razy  +31
Człowiek jest gorszy jednak niż zwierzęta..
~ kartoflaki z działki
Oceniano 36 razy  +30
Polecam złapać tych działkowiczów co podpisali "petycję" i potraktować tak samo...
~ sylwek000
Oceniano 15 razy  +13
Za znęcanie się nad zwierzętami jest chyba kara więzienia a co do tych którym koty przeszkadzają to niech ich myszy zjadają bo dzikie koty to najlepsi tępiciele gryzoni. A do głównych wrogów kotów dorzuciłbym jezcze "hodowców" gołębi
~ Nie lubię kotów
Oceniano 35 razy  +35
Osobiście nie lubię kotów, ale po co zaraz truć, zabijać, znęcać się i takie tam????
Ziemia jest tak duża, że dla wszystkich znajdzie się miejsce.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 08:52 Smólsko
Impreza w remizie na ponad 100 osób. Interweniowała policja
W sobotni wieczór 1 maja, do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju wpłynęło zawiadomienie o trwającej imprezie w jednej z remiz OSP. Funkcjonariusze sprawdzili informację. Okazało się, że bawi się ponad 100 osób.
w niedzielę, godzina 12:54 Biłgoraj
Śmiertelny wypadek na trasie 835. Zginął rowerzysta
w środę, godzina 08:11 Biszcza
Śmiertelny wypadek w Biszczy. Zginęło dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 13:39 Biłgoraj
Pierwsza garażówka w tym roku
W niedzielę 9 maja, po kilkumiesięcznej przerwie zorganizowana została biłgorajska wyprzedaż garażowa. Wzięło w niej udział kilkaset osób, chętnych do kupna i sprzedaży produktów.
w piątek, godzina 10:11 Bukownica
Wypadek w lesie. Nie żyje 66-latek
2 maja 2021 Tereszpol
Trwa usuwanie skutków wichury [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:55 Biłgoraj
Tymczasowy areszt dla 38-latka
8 lat pozbawienia wolności grozi 38-latkowi, który kierując volvo uderzył w wiatę, powodując śmierć dwóch mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna, który w przeszłości był wielokrotnie karany między innymi za pobicia i groźby, wczoraj usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Kompletnie pijany kierowca zatrzymany w centrum Biłgoraja
1 maja 2021 Dyle
Wypadek w Dylach. Pięć osób trafiło do szpitali, kierowca był pijany
25 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany
Przejazd, z którego chętnie korzystali rowerzyści, przecinający torowisko w Woli Dużej, łączący tereny leśne, został zlikwidowany. Stało się to w marcu br. O powody tej decyzji zapytaliśmy Nadleśnictwo Biłgoraj.
w środę, godzina 14:23 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionej kobiety [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 09:36 Biłgoraj
Trwa spis ludności. Jak wykorzystują to oszuści?
w sobotę, godzina 21:14 Biłgoraj
Rocznica zakończenia II wojny światowej
Dziś, w sobotę, 8 maja przypada 76. rocznica zakończenia II wojny światowej. By upamiętnić tę wyjątkową datę w Biłgoraju zorganizowano uroczystości rocznicowe. Z uwagi na trwającą pandemię wydarzenie miało symboliczny charakter.
w niedzielę, godzina 11:23 Lubelszczyzna
Dzienny raport o koronawirusie
w czwartek, godzina 09:57 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach powiatu
w czwartek, godzina 10:40 Biłgoraj
Decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Arion Szpitale
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.
w niedzielę, godzina 08:09 Józefów
Ruszyła termomodernizacja przychodni zdrowia
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Nadleśniczy odpowiada na pismo burmistrza w sprawie lasu
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja walczą o las
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się działania związane z wycinką części lasu znajdującego się pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą. Mieszkańcy jednak nie odpuszczają i walczą o las. Poparli apel burmistrza o wstrzymanie prac. Założyli też profil na portalu społecznościowym "Biłgoraj broni swojego lasu".
w czwartek, godzina 09:13 Biszcza
Pożar hali magazynowej
we wtorek, godzina 12:59 Powiat
Alarmy bombowe w ośmiu szkołach
30 kwietnia 2021 Biłgoraj
Nowy zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w piątek 30 kwietnia wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Koziołowi na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.
we wtorek, godzina 10:02 Tarnogród
"Lot" motocyklem zakończył w szpitalu
w piątek, godzina 10:31 Powiat
Burze z gradem i porywisty wiatr
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Samorządowcy odstąpili od realizacji budżetu obywatelskiego
Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja podjęto decyzję o odstąpieniu, po raz kolejny, od realizacji budżetu obywatelskiego. Tym razem zawieszono budżet na dłuższy czas.
w piątek, godzina 08:21 Tereszpol
Wojewoda lubelski odwiedził tereny dotknięte skutkami nawałnicy
w czwartek, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. 23 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj