REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2017.03.20 20:15

Zebranie Rady Osiedla Sitarska - Kępy

W poniedziałkowe popołudnie, 20 marca, odbyło się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Sitarska - Kępy. Podczas spotkania rozmawiano o bieżących inwestycjach, jakości dróg, dyskutowano też o możliwości przyłączenia budynków do miejskiego systemu ciepłowniczego.
Zebranie Rady Osiedla Sitarska - Kępy

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Sitarska - Kępy rozpoczął przewodniczący rady Jarosław Lis. Przedstawił sprawozdanie za ostatni rok działalności. Mówił, że głównymi tematami poruszanymi podczas posiedzeń były wnioski inwestycyjne do budżetu miasta, a wśród nich: budowa ul. Sitarskiej na odcinku gruntowym oraz modernizacja na odcinku do skrzyżowana z Al. 400-lecia, budowa Al. 400-leciana odcinku gruntowym, remont nawierzchni ul. Harcerskiej, budowa ul. 11 Listopada. Zarząd złożył również wniosek o wykup działki od osoby prywatnej przy ul. Myśliwskiej i opracowanie koncepcji zagospodarowania całego terenu dla potrzeb społeczności lokalnej.

Podczas spotkania podniesiona została też kwestia jednej z większych inwestycji, planowanej przebudowy ul. Poniatowskiego. - Trzy grupy mieszkańców złożyły do burmistrza zastrzeżenia do projektu przebudowy tej ulicy, w zakresie wykonania dojazdów serwisowych po obu stronach jezdni. Wśród uwag do projektu były też: wykonanie sygnalizacji świetlnych aktywnych na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada z ul. Poniatowskiego oraz skrzyżowaniu ul. Leśnej z ul. Poniatowskiego, rezygnacja z drogi serwisowej po stronie wschodniej, a wykonanie chodnika oddalonego min. 1,5 m od granicy działek z zachowaniem wjazdów do posesji, wydzielenie linią przerywaną pasa jezdni do zatrzymywania się, wykonanie połączenia z ul. Myśliwską - wymieniał Jarosław Lis.

Przetarg został już rozstrzygnięty, ustalono m.in., że w ciągu przebudowywanej drogi będą dwa ronda, nie skrzyżowania świetlne. Jednak na razie inwestycja jest wstrzymana ze względu na protest jednego z mieszkańców. - Będę rozmawiał z tym mieszkańcem i postaram się przekonać do wycofania protestu - mówił burmistrz Janusz Rosłan.

Przedstawiono też imprezy kulturalne, które w ciągu ostatniego roku odbywały się na terenie osiedla. W czerwcu odbył się np. Festyn Rodzinny, którego celem była integracja osób niepełnosprawnych. Ponadto przewodniczący przypomniał, że w ubiegłym roku w osiedlu powstała minisiłownia Sitarska, pierwszy tego typu obiekt w Biłgoraju.

W tym roku rada osiedla wnioskuje do władz miasta m.in o złożenie wniosku do ZDP dotyczącego wykonania chodnika na ul. 11 Listopada do ul. Poniatowskiego, dążenie do realizacji placu zabaw, wykonanie boiska do siatkówki przy ul. Sosnowej, przebudowę ul. Sitarskiej. Dodatkowo istotną kwestią poruszoną podczas spotkania była jakość nawierzchni oraz wystające studzienki na Al. 400-lecia. Mieszkańcy wnioskowali o poprawę i dostosowanie wysokości studzienek do poziomu drogi. Burmistrz odpowiadał, że ulica ta jest w tak kiepskim stanie, że konieczne jest podjecie działań w celu jej remontu, jednak na razie nie ma na to środków, a doraźne działania nie poprawią komfortu kierowców.

Ponadto rozmawiano też o możliwości budowy sieci ciepłowniczej na terenie osiedla. Obecni na spotkaniu mieszkańcy pytali, czy planowana jest rozbudowa sieci, tak by możliwe było przyłączenie do niej budynków prywatnych (są plany budowy sieci, w celu ogrzewania Przedszkola Samorządowego Nr 2). Burmistrz Rosłan odpowiadał, że jest to niezwykle kosztowna inwestycja i nie będzie wykonana bez pozyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jednak miasto nie spełnia warunków, by takie wsparcie otrzymać. Są szanse, że się to zmieni. Włodarz zachęcał mieszkańców do składania wniosków.

Mieszkańcy usłyszeli także, że w ich osiedlu szykowane są kolejne inwestycje drogowe. W tym roku opracowana będzie dokumentacja techniczna na przebudowę ulic: 11 Listopada, ks. Chmielewskiego i Kolberga, by możliwe było złożenie wniosku o dofinansowanie.

Uczestnicy spotkania prosili też o wyjaśnienie kwestii opłat za posiadanie psa. Janusz Rosłan wyjaśnił, że nie ma możliwości zmuszenia mieszkańców do chipowania zwierząt, więc skorzystano z możliwości nałożenia opłat na osoby, które tego nie zrobią. Przypomniał, że każdy mieszkaniec, który oznakuje swojego pupila nie zapłaci nawet złotówki.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w przyszłym tygodniu. 30 marca zorganizowane zostanie zebranie Rady Osiedla Piaski.

red.
red. dodany 20 marca 2017
 
Odsłon: 5601

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

~ vggg4
  0
Materiały  które wykorzystujemy zapewniają najwyższą jakość wykonania budowy domu. Zapewniamy doradztwo dla naszych klientów oraz terminową realizację. http://roslandomdesign.pl/
~ w nosie ma
Oceniano 1 raz  +1
Klesio na zabraniu osiedla Batorego zaniemógł , Stefek oleszczak był zawiedziony , bo nie było też Roslana,tyle mu Stefek dopomógł a ten ma go w nosie.Przykro jest na pewno Stefkowi Oleszczakowi
~ janosik
Oceniano 2 razy  +2
Ale mieszkańcy na tych malutkich krzesełkach.......jak za dawnych lat :):):):)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 15:12 Powiat
Niebezpiecznie na drogach
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika