REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ BIŁGORAJ
2017.04.16 11:49 | aktualizacja: 2017.04.15 15:10

Nie chciał zgwałcić, "tylko" molestował?

Pod koniec marca zapadł wyrok w sprawie mieszkańca powiatu biłgorajskiego za molestowanie swojej bratowej. Oskarżony otrzymał wyrok jednego roku pozbawienia wolności i zakaz zbliżania się do poszkodowanej przez cztery lata.
Nie chciał zgwałcić, "tylko" molestował?

Dwa zarzuty - doprowadzenie przemocą do tzw. innej czynności seksualnej oraz próbę zgwałcenia, przedstawił prokurator 49-letniemu mieszkańcowi powiatu biłgorajskiego, który w czerwcu ubiegłego roku zaatakował bratową w jej domu. Według zeznań pokrzywdzonej, mężczyzna przytrzymywał ją od tyłu za ręce i tułów, dotykał jej piersi i krocza i próbował odbyć z nią stosunek płciowy. Kobieta broniła się, a z pomocą pospieszyła jej matka, która przyjechała na miejsce zdarzenia. Kobieta zawiadomiła policję i zeznała, że podobny atak miał miejsce kilka miesięcy wcześniej. 49-latek został zatrzymany i aresztowany.

Prokurator w akcie oskarżenia stwierdził, że za pierwszym razem doszło do molestowania, natomiast drugi atak był już próbą zgwałcenia. Sąd uznał jednak, że w obu przypadkach doszło do poddania się tzw. innej czynności seksualnej i był to ciąg przestępstw.

Sąd wymierzył oskarżonemu wyrok jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów przez 4 lata. Zwolnił oskarżonego z pokrycia kosztów obrony z urzędu oraz koszty sądowych. - Na podstawie art. 63 par. 1 Kodeksu karnego na poczet odbytej kary pozbawienia wolności sąd zaliczył oskarżonemu okres jego zatrzymania i tymczasowego zatrzymania od dnia 7 lipca 2016 do 22 marca 2017 - informuje Prezes Sądu Rejonowego Tadeusz Jodłowski.

Wynik jest nieprawomocny. Zarówno obrońca oskarżonego jak i prokurator złożyli zapowiedź apelacji.

RED.
RED. dodany 16 kwietnia 2017
 
Odsłon: 9379

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (10)

~ czytając
Oceniano 2 razy  +2
Kary za przestępstwa tego rodzaju powinny być wysokie. A pedofilów należy eliminować ze społeczeństwa, zamykać do końca życia w obozach ciężkiej pracy. Kilka lat temu pojawił się pomysł kastracji tychże, należy to realizować, a nie czekać aż zwyrodnialcy znowu kogoś zgwałcą, zamordują.
~ tu jest sąd a nie sprawiedliwość
Oceniano 1 raz  +1
Ten pseudo sędzia to już dawno nie powinien być sędzią,a ten nadal sobie pracuje bezkarnie skorumpowany typ.Można zmienić właściciela z żyjącego na nie żyjącego,kto powiedział że nie można...można
~ dfg
Oceniano 4 razy  +4
Już lekarkę morderczynię trześwą inaczej osądzili
~ temida
Oceniano 6 razy  +6
wow ale wyrok ale dostał karę za rok wyjdzie i będzie rozwijał swoją "pasję"!! to jest to musi być jak trynkiewicz musi skrzywdzić wiele osób wtedy jak będzie już za późno dostanie normalny wyrok
~ 249+8
Oceniano 3 razy  +3
A jak sędzia gwałciciel czy pedofil to jakie wyroki?
~ Edek
Oceniano 3 razy  +3
Nie mam zaufania do sędziów Sądu Rejonowego w Biłgoraju, a do Jodłowskiego szczególnie. Tak, jak on potrafi sądzić, to żaden człowiek logicznie myślący nie zasądziłby. Nie wiem, jak było w tej sprawie, ale znam Jodłowskiego z innej sprawy. Szkoda gadać.
~ 16
Oceniano 3 razy  +1
~ gh
Oceniano 2 razy  0
~ ja
Oceniano 9 razy  +3
Za mało dostał;) Następnym razem niech zboczek trzyma łapy przy sobie!
~ 2178
Oceniano 15 razy  -5
http://www.nto.pl/artykuly-archiwalne/art/4134107,raz-dwa-trzy-gwalcicielem-bedziesz-ty,id,t.html,,https://pytanienasniadanie.tvp.pl/28672110/placi-alimenty-na-nie-swoje-dziecko,dzisiaj takie czasy ,że z chłopa zawsze można zrobić pedofila , gwałciciela itd... a ile siedzi matek morderczyń co zabijają swoje dzieci w brzuchu?Niczym nie różnią się od szkopów w krematoriach , wasze miejsce w piekle suki
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 12:12 Biłgoraj
Odśnieżanie to obowiązek
Minione dni przyniosły spore mrozy, ale także opady śniegu. Obecnie jest go tak dużo, że utrudnia przemieszczanie się, a zalegające na chodnikach śnieg i lód stanowią zagrożenie dla pieszych. Przypominamy zatem, że właściciele posesji muszą odśnieżać chodniki przed swoją działką. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary.
w środę, godzina 19:33 Biłgoraj
Zmarła Stanisława Dzikoń
w czwartek, godzina 12:15 Tarnogród
Wjechała w naczepę ciężarówki
we wtorek, godzina 10:00 Biłgoraj
Iga Świątek rozmawiała z dziećmi z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju
Kacper uczy się w technikum mechanicznym, ale na studia ma tyle pomysłów, że ciężko mu się zdecydować, Amelia chce zostać fryzjerką, największą pasją Klaudii jest taniec, a w wolnych chwilach pisanie scenariuszy, Aleksandra jest utalentowaną artystką, która jeszcze nie wie, czy widzi swoja przyszłość na deskach teatru, czy przed sztalugą, Weronika, uwielbia hulajnogę i piłkę nożną, Zuzia już stawia pierwsze kroki na korcie tenisowym, uwielbia też akrobacje, a marzeniem Karoliny jest skończyć szkołę ekonomiczną.
w czwartek, godzina 09:44 Biłgoraj/Aleksandrów
Dwa pożary domów. Paliło się w kuchni i kotłowni
w czwartek, godzina 08:16 Biłgoraj
Twój piec w rządowej ewidencji CEEB
7 stycznia 2021 Biłgoraj
Mateusz potrzebuje pomocy w walce z rakiem
Mateusz Filist z Biłgoraja walczy z guzem neuroendokrynnym. W 2020 roku musiał rozpocząć chemioterapię. Dojazdy, konsultacje, badania, leki, suplementy sporo kosztują, dlatego została zorganizowana zbiórka pieniędzy. Celem jest 35 tys. zł.
we wtorek, godzina 08:36 Biłgoraj
Darmowy posiłek w jednej z biłgorajskich restauracji
w czwartek, godzina 11:03 Lubelszczyzna
Ponad 7 tys. nowych zakażeń w kraju, 323 w województwie
w sobotę, godzina 18:49 Biłgoraj
Dostawa szczepionek do biłgorajskiego szpitala wstrzymana
Dziś (16 stycznia) dyrekcja biłgorajskiego szpitala otrzymała informację o wstrzymaniu dostaw szczepionek. Odwoływane są więc zapisy, które miały się odbyć w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia. - W czwartek mam dostać 90 dawek na drugie szczepienie dla osób z grupy zero. Potem zobaczymy co dalej - mówi dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.
w środę, godzina 12:24 Biłgoraj
Zrzutka na rehabilitację Doriana
w poniedziałek, godzina 09:53 Turobin
Gala finałowa konkursu Miss Polski z udziałem mieszkanki powiatu
11 stycznia 2021 Żurawnica
42-latek z powiatu oskarżony o zastrzelenie wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego
Skrupulatna i skuteczna praca dochodzeniowców z zamojskiej policji oraz śledczych z Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziła do ustalenia podejrzanego o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 42-latek z powiatu biłgorajskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.
w sobotę, godzina 10:28 Różaniec
Szczeniaki czekają na swoje rodziny
15 stycznia 2021 Biłgoraj
Noclegownia w Biłgoraju nie działa. Co z bezdomnymi?
10 stycznia 2021 Goraj
Gorajski kalendarz w stylu glamour
Kalendarz stylizowany na 2021 rok "Glamour w każdym wieku" wydawany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju już jest dostępny! 9. edycja kalendarza została wydana w nakładzie 600 sztuk.
w środę, godzina 12:12 Biłgoraj
Sukces w V Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego
w środę, godzina 11:00 Lubelszczyzna
Wzrost liczby zakażeń i zgonów
8 stycznia 2021 Powiat
Mniej pożarów, więcej ofiar śmiertelnych
W minionym roku biłgorajscy strażacy interweniowali 930 razy. To o 113 więcej niż w 2019 roku. Spadła za to liczba pożarów. Niestety w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podczas miejscowych zagrożeń życie straciło 9 osób.
w czwartek, godzina 08:04 Biłgoraj
Uczniowie biłgorajskiej "Piątki" chcą "Być jak Ignacy"
w czwartek, godzina 08:46 Józefów
Ostatnie zgłoszenia kolędników
11 stycznia 2021 Biłgoraj
Dziś rozpoczynają się badania przesiewowe nauczycieli
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informujemy, że od poniedziałku, 11 stycznia, aż do piątku, 15 stycznia, na terenie województwa lubelskiego, zostaną przeprowadzone badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 wśród nauczycieli klas 1-3 i nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników niepedagogicznych.
w sobotę, godzina 15:16 Biłgoraj
Właściciel pilnie poszukiwany
w poniedziałek, godzina 09:22 Biłgoraj
26-latka padła ofiarą oszustwa na BLIK
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj