REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.09.22 22:29

Prawie trzy dekady z poezj± ¶piewan± i piosenk± autorsk±

W pi±tkowy wieczór, 22 wrze¶nia, rozpoczęła się 29. edycja Biłgorajskich Spotkań z Poezj± ¦piewan± i Piosenk± Autorsk±. W koncercie inauguracyjnym wyst±pili gospodarze i przyjaciele Spotkań. Wydarzenie potrwa do niedzieli.
Prawie trzy dekady z poezj± ¶piewan± i piosenk± autorsk±

Dzi¶ rozpoczęła się 29. edycja Biłgorajskich Spotkań z Poezj± ¦piewan± i Piosenk± Autorsk± - festiwalu organizowanego przez Stowarzyszenie "Teatr i Muzyka", Biłgorajskie Centrum Kultury przy współudziale Urzędu Miasta Biłgoraj oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Tradycyjnie pierwszy dzień Festiwalu należał do gospodarzy oraz przyjaciół Spotkań. W pi±tek na biłgorajskiej scenie pojawili się zatem: Teatr Poezji i Piosenki, Katka Kotecka, Jacek Kadis, Beata Osytek, Mariusz Oziu-Orzechowski i Joanna Pilarska. Na deser wyst±pił natomiast bardzo dobrze znany biłgorajskiej publiczno¶ci i ciepło przez ni± przyjmowany Jarosław Chojnacki.

Drugiego dnia imprezy organizatorzy zapraszaj± na koncert konkursowy, który rozpocznie występ laureata Spotkań sprzed dwóch lat Łukasza Jędrysa z Olsztyna. W przesłuchaniach konkursowych uczestnicy będ± walczyć o nagrodę główn± Festiwalu, czyli "Gęste Sito Krytyki" oraz nagrody i wyróżnienia w kategorii wykonawczej i autorskiej. Wszyscy wykonawcy będ± także walczyć o najmilsz± z nagród - przyznawan± w drodze plebiscytu publiczno¶ci, czyli "Wdzięczne ucho publiczno¶ci".

Wydarzenie zakończy się w niedzielne koncertem finałowym, podczas którego wyst±pi± laureaci 29. Spotkań. Na zakończenie wyst±pi Mirosław Czyżykiewicz.

red.
red. dodany 22 wrze¶nia 2017
 
Odsłon: 2838

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

~ sssss
  0
Dla dużej czę¶ci społeczeństwa bieganie to bzdura.
~ słuchacz
Oceniano 3 razy  +3
Piękna impreza promuj±ca miasto. Ludzie wrażliwi potrafi± to docenić. Ja rano biegałem (bez wpisowego) a wieczorem poszedłem na koncert i zapłaciłem za bilet. Należy się cieszyć, że już od tylu lat mieszkańcy Biłgoraja maj± możliwo¶ć posłuchać poezji ¶piewanej i piosenki autorskiej na takim poziomie. Wiele takich miasteczek może jedynie pomarzyć o takiej imprezie.
~ dgt
Oceniano 6 razy  -2
Na jakie¶ bzdury i przy¶piewki kasa jest , czy ¶piewacy płacili wpisowe żeby za¶piewać tak jak biegacze żeby pobiegać w zawodach?
Zgodnie z ustaw± o ¶wiadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który ¶wiadczy usługi okre¶lone w art. 12-14, nie jest obowi±zany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczaj±ce wypowiedzi naruszaj±ce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mog± ponie¶ć z tego tytułu odpowiedzialno¶ć karn± lub cywiln±.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
20 listopada 2021 Biłgoraj
Kontrole straży miejskiej w Biłgoraju. Wykryto nieprawidłowo¶ci
W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja prowadzone były kontrole dotycz±ce odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegaj± zasad. Wła¶cicieli nieruchomo¶ci zobowi±zano do usunięcia nieprawidłowo¶ci.
dzisiaj, 09:13 Obsza
Wyższe podatki i wynagrodzenie wójta
dzisiaj, 09:05 Tarnogród
Seniorzy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W ¶rodowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczysto¶ć Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
dzisiaj, 09:22 Kraj
Trwa akcja 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
21 listopada 2021 Biszcza
47-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy
Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu pieszemu usłyszał 47-latek z powiatu pruszkowskiego, który w minion± ¶rodę w Biszczy oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy, który dostał się pod koła kierowanego przez niego volkswagena, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ był w przeszło¶ci kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
w pi±tek, godzina 15:19 Biłgoraj
Przy parafii ¶w. Marii Magdaleny powstaje Zakon Rycerzy Kolumba
w pi±tek, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Strażacy z gminy Biłgoraj wybrali nowe władze
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim O¶rodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukuj± miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w pi±tek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
w pi±tek, godzina 11:17 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w ¶rodę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomo¶ci?
Kwesti± zmiany wysoko¶ci stawek podatkowych, obowi±zuj±cych na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w ¶rodowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
w pi±tek, godzina 11:23 Lubelszczyzna
Prawie 30 tys. mieszkańców województwa lubelskiego na kwarantannie
w czwartek, godzina 09:13 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach na terenie powiatu
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzuj±cych się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
w ¶rodę, godzina 07:22 Aleksandrów
Gospodynie w telewizji ¶niadaniowej
w ¶rodę, godzina 11:16 Krasne
Stracił panowanie nad ci±gnikiem i wjechał do rowu
w poniedziałek, godzina 17:59 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy ko¶ciele pw. ¦w. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenno¶ć kraju. - Warunkiem suwerenno¶ci narodu jest niepodległo¶ć państwa - mówił minister.
w poniedziałek, godzina 09:06 Łukowa
Wypadek w gminie Łukowa. 4 osoby trafiły do szpitali
we wtorek, godzina 14:39 Biłgoraj
Przedszkole Samorz±dowe nr 2 apeluje o zwrot puszki z pieniędzmi
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatno¶ci RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj