REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.10.25 19:59 | aktualizacja: 2017.10.25 20:05

Miasto ma pomysł jak pomóc bezdomnym kotom

Biłgorajskie Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Podaj Łapę" chce pomóc bezdomnym kotom. Przedstawicielki organizacji, podczas październikowej sesji Rady Miasta wnioskowały o zorganizowanie domu tymczasowego dla czworonogów oczekujących na nowy, stały dom. Miasto ma pomysł na rozwiązanie problemu.
Miasto ma pomysł jak pomóc bezdomnym kotom

Samorząd Biłgoraja ma podpisaną umowę z zamojskim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt i to właśnie tam trafiają odłownie na ulicach miasta psy. Niestety to nie rozwiązuje problemu bezdomności kotów i tym postanowiło zająć się Biłgorajskie Stowarzyszenie Opieki Nad Zwierzętami "Podaj Łapę", które dotychczas znalazło dom dla ponad stu zwierząt w kraju i za granicą. W czasie swojej działalności, czyli od 2011r. zebrano także kilka ton karmy dla potrzebujących czworonogów.

Ale potrzeby nadal są spore. Podczas październikowej sesji Rady Miasta członkinie stowarzyszenia postanowiły poprosić miejskich radnych, by postarali się uruchomić miejsce, w którym bezdomne zwierzęta mogłyby oczekiwać na swój nowy dom.

- Zgłaszają się do nas osoby, które znalazły bezdomnego, ale nie dzikiego kota z prośbą o przyjęcie. Są to najczęściej oswojone dwu - trzymiesięczne koty, które nie potrafią poradzić sobie bez opieki ze strony ludzi, zwłaszcza w mieście. Wśród rozpędzonych samochodów są skazane na śmierć - mówiła prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami "Podaj Łapę" Sylwia Buszkowska - Znak i dodała: - Zwracamy się z prośbą do burmistrza i radnych o pomoc w znalezieniu miejsca na dom tymczasowy dla porzuconych, bezdomnych kotów oraz wygospodarowanie w budżecie miasta srodków na ich utrzymanie. My ze swoje strony zobowiązujemy się w dalszym ciągu organizować akcje pomocy, szukać domów i pomagać tak jak do tej pory wszystkimi możliwymi sposobami.

- Problem jest mi znany - mówił burmistrz Janusz Rosłan i podkreślił, że na terenie miasta nie ma działki, na której mogłoby powstać schronisko spełniające wszystkie wymogi określone ustaw o ochronie zwierząt. Władze miasta rozważają za to utworzenie tymczasowego domu dla zwierząt, gdzie możliwe byłoby umieszczenie porzuconego czworonoga oczekującego na nowy dom.

- Rozważaliśmy wykorzystanie do tego celu kontenera, który był zakupiony kilka lat temu dla piłkarzy, znajduje się ona na terenie OSiRu. To takie rozwiązanie tymczasowe, najtańsze, niedaleko centrum, jednak pojawiły się protesty ze strony radnych, pani dyrektor ośrodka również nie widzi możliwości, by kontener w ten sposób wykorzystać. Zwróciłem się więc do PGK, prezesi wyrazili zgodę na ustawienie kontenera na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, za co im bardzo dziękuję. Zarząd spółki rozważa jeszcze czy użyczyć działkę przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Krzeszowskiej, czy w pobliżu biurowca przy ul. Łąkowej - wyjaśnił burmistrz.

W projekcie budżetu zapisana zostanie kwota 40 tys. zł na bieżące utrzymanie i zakup wyżywienia dla zwierząt. Leczenie zwierząt bezdomnych nadal odbywać się będzie w ramach umowy z gabinetem weterynaryjnym Sylwii Buszkowskiej - Znak. Jak podkreśla włodarz to tylko tymczasowe rozwiązanie, nie będzie to stałe schronisko dla zwierząt.

red.
red. dodany 25 października 2017
 
Odsłon: 6268

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (19)

Najwyżej oceniane komentarze
~ O
Oceniano 28 razy  +20
Duża liczba kotów jest wynikiem ludzkiej bezmyślność bo będąc właścicielem kota powinno się go wysterylizowac. I celem tej inicjatywy nie jest zwiększenie liczby kotów tylko jej zmniejszenie, bo koty zostaną wysterylizowane a ponadto będą miały znalezionych odpowiedzialnych właścicieli. I biznesu w tym nie widzę ,a jeżeli Pan uważa że pomoc potrzebującym zwierzętom, poświęcenie im wolnego czasu i własnej wiedzy jest takie dochodowe to nie wiem czemu nie skończył Pan weterynarii i nie założył własnego gabinetu
Z poważaniem.
~ Wol
Oceniano 21 razy  +17
Ludzie są winni temu, że przybywa stale bezdomnych zwierząt w mieście. Nie czepiaj się burmistrza. Problem istnieje w mieście od dawna i trzeba się zastanowić, jak go rozwiązać. Członkowie Stowarzyszenia robią co mogą od lat w tym temacie, ale pora na zmiany, bo nie dają rady. Czy umiesz słuchać ze zrozumieniem? Dom tymczasowy to nie jest schronisko! Nie mieszaj pojęć. Więc się nie czepiaj i daj spokój.
~ wolontariuszka
Oceniano 35 razy  +17
Gdybyś ty chłopie zajmował się bezdomnymi zwierzętami, to byś wiedział, że na nich się nie zarabia. Możesz zasilić szeregi Stowarzyszenia PODAJ ŁAPĘ, będziesz miał okazję poznać sytuację od środka, zamiast strzępić język na darmo, do tego mielić nim bez sensu. Wtedy wyrobisz sobie miarodajną opinię. Koty są bardzo potrzebne w każdym ekosystemie, szczególnie miejskim, ponieważ w szczególności tępią gryzonie. Nie da się ukryć, że polują też na ptaki, jednak w szczególności na osobniki stare i chore, lub bardzo młode, często odrzucone przez ptasich rodziców. Koty są mięsożercami, naturalne więc jest, że polują. Sam zapewne co niedzielę zagryzasz schabowego, zamiast zadowolić się listkiem sałaty, więc powinieneś zrozumieć naszych Mruczków. Wrocław obecnie opanowała plaga szczurów, ludzie obawiają się podchodzić do kontenerów ze śmieciami, ponieważ rzucają się na nich agresywne szczury! Te same szczury co jakiś czas dotkliwie gryzą dzieci, których szczury wcale się nie boją. Koty w miastach są bardzo potrzebne, ale trzeba stworzyć im warunki, by mogły przetrwać w trudnym miejskim środowisku. Trzeba je sterylizować, czego orędownikiem od lat jest Stowarzyszenie właśnie, by ich populacja nadmiernie się nie rozrastała, trzeba je leczyć, gdy chorują i gdy są potrącane przez samochody. Natomiast części z nich należy zapewnić domy tymczasowe i stałe, ponieważ nie każdy kot może wychować się na przysłowiowej ulicy. I tutaj Stowarzyszenie PODAJ ŁAPĘ robi dobrą robotę od wielu lat. W żadnej mierze nie obciąża swoim działaniem kieszeni ani Twojej, ani żadnego podatnika, więc o co się drzeć? Dobrze, że stowarzyszenie jest i że działa mając na uwadze dobro wszystkich zwierząt, w tym kotów, stanowiących dobro ogólnonarodowe, o czym możesz przeczytać w Ustawie o ochronie zwierząt. Miłej lektury Ci życzę.
Wszystkie komentarze
~ ala
Oceniano 4 razy  0
Oczywiście zlikwidować gaz w PGK ( zwolnić ludzi ) ,a na to miejsce postawić kontener dla kotów ,taki jest plan
~ ella
Oceniano 3 razy  +3
Tak przykro czytać niektóre komentarze. Co się dzieje z ludźmi w naszym super katolickim kraju?? Ani odrobiny empatii, współczucia dla cierpiących i czujących stworzeń. Niech zdycha w bólu, chore, głodne, bo szkoda pieniędzy?? Czego uczymy dzieci? Znieczulica do zwierząt prowadzi do obojętności wobec ludzkiego cierpienia. Zresztą ludzie często dręczą i krzywdzą zwierzęta, nie tylko obojętnie patrzą na zdychające koty ale jeszcze je dobijają. Myślicie, że świat będzie lepszy bez kotów i bez współczujących ludzi? Pełen szacunek dla pana Rosłana i pani Buszkowskiej-Znak, oboje działają z myślą o dobrostanie zwierząt, bezinteresownie, oboje dokładają własne pieniądze do tego "interesu"!!!
~ Wol
Oceniano 6 razy  +2
Mam dzieci, tyle że już dorosłe. I w przeciwieństwie do Was nikt mi nigdy nie dawał 500 plus, bo zwyczajnie ich nie było, to dawne czasy. Zasiłek rodzinny na dziecko wynosił 65 zł, na dziecko uczące się w szkole średniej. Mimo to posyłałam swoje dzieci na dodatkowe zajęcia z matematyki i z języka angielskiego. I myślisz, że było mi łatwo?? Więc zamilknij, bo nie tylko Ty masz dzieci, mądralo.
~ mieszkaniec
Oceniano 5 razy  +3
O koty należy zadbać, a hejtera J. do psychiatry, i pod sąd ( ma wiele za uszami, a za wpisy, których się dopuszcza wobec wielu zacnych ludzi,już dawno powinien oberwać z kilku paragrafów)
~ rodzic
Oceniano 5 razy  -5
Proponuje zrobić sobie kilkoro dzieci i zobaczycie ile to czasu i pieniędzy idzie!!!
~ as
Oceniano 6 razy  -4
Burdel w piwnicach macie to i szczury się zalęgły.
~ wolontariuszka
Oceniano 9 razy  +5
Tak się składa, że mam koty, którym daję schronienie i żywię je. A mimo to regularnie łowią gryzonie i przynoszą mi pod drzwi, żeby się pochwalić łupem. Tak więc Twoja teoria jest bzdurna. Kot jest łowcą i instynkt łowcy nie wygasa nawet w sytuacji, gdy kot ma ciepło i jest najedzony. Przez wiele lat mieliśmy w piwnicy domu myszy i szczury. Walczyliśmy z nimi poprzez rozkładanie trutki i łapek. Wciąż jednak były, Parę zginęło, ale reszta miała się dobrze. Problem zniknął dopiero, gdy przygarnęliśmy dwa koty. Od tamtej pory nie mamy anie jednej myszy i ani jednego szczura! Koty są niezwykle pożyteczne w walce z gryzoniami, ponieważ koty są ich naturalnymi wrogami. Nie zamierzam wywozić kotów do Wrocławia, co mi sugerujesz, ponieważ tylko koty są gwarantem naszego bezpieczeństwa w walce z gryzoniami w mieście. Twój tyłek też chronią, nie tylko nasz. Tak więc dużo im zawdzięczasz. To po pierwsze. A po drugie wspomniana kwota 40 tys w skali roku mająca wspomóc utrzymanie bezdomnych kotów, jest na razie w sferze planów. Są to póki co wirtualne pieniądze, więc nie wiem, czemu drzesz szaty i doprowadza Cię ta sytuacja do utraty zmysłów. Opanuj się Panie AS, bo Cię apopleksja dopadnie. Trzymaj fason i głowa do góry! Nasze biłgorajskie koty nie pozwolą, żeby Cię myszy zjadły.
~ Wol
Oceniano 12 razy  +6
Macie 500 plus to powinno być Was stać na zapewnienie dzieciom dodatkowych zajęć z zakresu ich kształcenia w zakresie języków obcych. Jeszcze mało państwo daje??
~ wiki
Oceniano 8 razy  +4
Zrob pan cos sam panie JANIE a Pania Doktor Buszkowska- Znak zostaw w spokoju.
~ Mieszkanka
Oceniano 14 razy  +8
Jako mieszkanka Biłgoraja cieszę się, że w naszym mieście działa Stowarzyszenie, zajmujące się bezdomnymi zwierzętami. Myślę, że negatywne opinie w internecie nie zniechęcą ich do dalszej działalności, poświęcanie wolnego czasu i często pieniędzy. Należy raczej apelować do tych, którzy porzucają bezbronne i nie zdolne do przeżyci zwierzęta. Serdecznie pozdrawiam członków Stowarzyszenia. Nie zniechęcajcie się !!!
~ rodzic dzieci
Oceniano 19 razy  -7
lepiej dać te 40 tysięcy na dodatkowe lekcje matematyki albo języków obcych dla dzieci a nie jak chce Rosłan na koty
~ Sama
Oceniano 10 razy  0
Najbardziej przykre jest to że KK w tym kraju nie robi nic w tym kierunku mając taki wpływ na ciemnotę polską mógłby wiele zdziałać.No ale to nie przyniesie dochodu a dobro ? hm...dla jeleni.
~ Wol
Oceniano 21 razy  +17
Ludzie są winni temu, że przybywa stale bezdomnych zwierząt w mieście. Nie czepiaj się burmistrza. Problem istnieje w mieście od dawna i trzeba się zastanowić, jak go rozwiązać. Członkowie Stowarzyszenia robią co mogą od lat w tym temacie, ale pora na zmiany, bo nie dają rady. Czy umiesz słuchać ze zrozumieniem? Dom tymczasowy to nie jest schronisko! Nie mieszaj pojęć. Więc się nie czepiaj i daj spokój.
~ as
Oceniano 8 razy  -2
Zapomniawszy
Hasło bolec
powinnaś zrozumieć
~ as
Oceniano 15 razy  +1
Zbierz biłgorajskie koty zawieź do Wrocławia.
"W projekcie budżetu zapisana zostanie kwota 40 tys. zł na bieżące utrzymanie i zakup wyżywienia dla zwierząt."
Wiec obciąża to moja kieszeń.
Chcesz utrzymywać koty?Dasz im żreć i zapewnisz schronienie to zniknie instynkt drapieżnika i szczury bedziesz wyłapywać sama.
Szczury nie wzieły sie znikąd,żywnośc w smietnikach zapewnia im swietne warunki bytowania.Regulowanie natury przez czlowieka konczy sie tak jak to było w Chinach z wróblami
http://joemonster.org/art/40986
Chcesz socjalizmu to zobliguj kazdego posiadacza kota do placenia podatku tak jak to jest w przypadku wlascieli psów 10 zl za kota miesiecznie razy 1000 bo pewnie tyle jest kociarzy u juz masz 120 tysiecy rocznie.Bez żebrania u burmistrza który to powinien zajmowac sie wazniejszymi sprawami niz koty.Amen
~ Dość tego
Oceniano 30 razy  -10
To nie miasto ma pomysł. To Rosłan wymyśla. Na koszt podatnika. To skandal. Rosłan chce ominąć przepisy? Nie może zrobić schroniska to nazywa je tymczasowym domem dla zwierząt. Posłuchajcie co mówi. Rosłan chciał na osir w kontenerze dla piłkarzy zrobić dom dla kotów! W miejscu gdzie trenują dzieci Rosłan chciał koty trzymać. Tam był protest i teraz chcą taki kontener postawić koło biurowca PGK. To nie miejsce na takie rzeczy. Schronisko musi być w odległości 200 metrów od zabudowań. Co na to sanepid i wojewoda? Do tego Rosłan chce dać 40 tysięcy na żywienie kotów. Dziś o tym mówił. Na konkurs i jaki to konkurs jak ogłasza dzisiaj 40 tysięcy. To nie ma w mieście pieniędzy na inne cele?
~ wolontariuszka
Oceniano 35 razy  +17
Gdybyś ty chłopie zajmował się bezdomnymi zwierzętami, to byś wiedział, że na nich się nie zarabia. Możesz zasilić szeregi Stowarzyszenia PODAJ ŁAPĘ, będziesz miał okazję poznać sytuację od środka, zamiast strzępić język na darmo, do tego mielić nim bez sensu. Wtedy wyrobisz sobie miarodajną opinię. Koty są bardzo potrzebne w każdym ekosystemie, szczególnie miejskim, ponieważ w szczególności tępią gryzonie. Nie da się ukryć, że polują też na ptaki, jednak w szczególności na osobniki stare i chore, lub bardzo młode, często odrzucone przez ptasich rodziców. Koty są mięsożercami, naturalne więc jest, że polują. Sam zapewne co niedzielę zagryzasz schabowego, zamiast zadowolić się listkiem sałaty, więc powinieneś zrozumieć naszych Mruczków. Wrocław obecnie opanowała plaga szczurów, ludzie obawiają się podchodzić do kontenerów ze śmieciami, ponieważ rzucają się na nich agresywne szczury! Te same szczury co jakiś czas dotkliwie gryzą dzieci, których szczury wcale się nie boją. Koty w miastach są bardzo potrzebne, ale trzeba stworzyć im warunki, by mogły przetrwać w trudnym miejskim środowisku. Trzeba je sterylizować, czego orędownikiem od lat jest Stowarzyszenie właśnie, by ich populacja nadmiernie się nie rozrastała, trzeba je leczyć, gdy chorują i gdy są potrącane przez samochody. Natomiast części z nich należy zapewnić domy tymczasowe i stałe, ponieważ nie każdy kot może wychować się na przysłowiowej ulicy. I tutaj Stowarzyszenie PODAJ ŁAPĘ robi dobrą robotę od wielu lat. W żadnej mierze nie obciąża swoim działaniem kieszeni ani Twojej, ani żadnego podatnika, więc o co się drzeć? Dobrze, że stowarzyszenie jest i że działa mając na uwadze dobro wszystkich zwierząt, w tym kotów, stanowiących dobro ogólnonarodowe, o czym możesz przeczytać w Ustawie o ochronie zwierząt. Miłej lektury Ci życzę.
~ O
Oceniano 28 razy  +20
Duża liczba kotów jest wynikiem ludzkiej bezmyślność bo będąc właścicielem kota powinno się go wysterylizowac. I celem tej inicjatywy nie jest zwiększenie liczby kotów tylko jej zmniejszenie, bo koty zostaną wysterylizowane a ponadto będą miały znalezionych odpowiedzialnych właścicieli. I biznesu w tym nie widzę ,a jeżeli Pan uważa że pomoc potrzebującym zwierzętom, poświęcenie im wolnego czasu i własnej wiedzy jest takie dochodowe to nie wiem czemu nie skończył Pan weterynarii i nie założył własnego gabinetu
Z poważaniem.
~ jan
Oceniano 31 razy  -5
Sylwia Buszkowska -Znak posiada gabinet !!! weterynaryjny i rozpętuje kampanię, żeby pomagać kotom. Oczywiście zaraz trzeba w budżecie przeznaczyć okrągłą sumkę zagrabioną przez samorządowych hycli podatnikom. I ta sumka trafi dla tych kotów za pośrednictwem tej pani oczywiście. I chodzi o to, żeby tych ,,bezdomnych" kotów było jak najwięcej. Więcej kotów więcej kasy. A przecież kotów jest już i tak plaga. Wyżeraja wróble i inne ptaki z gniazd. To dlatego naukowcy alarmują,że w zastraszającym tempie maleje liczba drobnego ptactwa. Po prostu ginie z głodu lub jest niszczona przez małych drapieżców. Na wsi to nie wyżywi się u chłopa nawet jeden wróbel. W stodołach nie ma nawet jednego kłosa, bo wszystko wykombajnowane. Przy kurach też nawet marny wróbel się nie wyżywi bo kury chłopi zlikwidowali, bo im się nic nie ,,opłaca" Jedyne co im się teraz opłaca to wyciąganie łapy po dopłaty i robienie dzieci na 500+. To wychodzi nawet lepiej niż najlepsza kontraktacja i trzymanie ,,zamojszczaka" Teraz mamy w lecie wysyp kleszczy i innego robactwa, bo nie ma ich naturalnych wrogów. Dojdzie do tego, że będziemy chodzić w gumowych uniformach, chroniąc się przed kleszczami. Ale kotów będzie w bród. Ta pani-obrończyni kotów- to zapewne by chciała, żeby liczba kotów przekroczyła liczbę mieszkańców. 27 tyś mruczków pozwoliło by tej pani na błyskotliwy rozwój jej weterynaryjnego gabinetu a mieszkańców opodatkowało by się dodatkowo np po 100 zł od rodziny płatne przy opłacie śmieciowej. I kto tutaj mówi, że w Polsce nie można zrobić interesu? Można, nawet na bezdomnych kotach. A tekjeszcze zapytam: od kiedy to kot jest bezdomny? Kiedy on miał swój dom? A może mu komornik dom zlicytował?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
dzisiaj, 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
dzisiaj, 18:07 Biłgoraj
Plenerowy festyn dla dzieci z powiatu
dzisiaj, 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
w piątek, godzina 19:43 Biszcza
Dziewięć zastępów straży walczyło z pożarem zboża
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika