REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Sezon grzewczy (niestety) rozpoczęty
2010.10.11 10:39 | aktualizacja: 2010.10.11 10:39

Zapłacimy więcej za ciepło

Dopiero co pożegnaliśmy lato, a już trzeba odkręcać kaloryfery. W tym roku dość szybko zrobiło się na tyle zimno, że nie można dłużej zwlekać z rozpoczęciem sezonu grzewczego. Niestety w tym sezonie zapłacimy więcej za ciepło. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej od listopada podnosi ceny.

Nie wszyscy pewnie wiedzą, że sezon grzewczy może funkcjonować przez cały rok. Zależy to tylko od mieszkańców. - O rozpoczęciu sezonu decydują odbiorcy ciepła z którymi mamy podpisaną umowę, a do największych należą Spółdzielnia Mieszkaniowa i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Takie działanie jest nie tylko zgodne z prawem ale również z zawartymi umowami - powiedział Andrzej Król, prezes Biłgorajskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Niestety, gdy temperatura na dworze szybko spada, a w normalnym funkcjonowaniu we własnym mieszkaniu nie pomagają nawet najgrubsze swetry trzeba odkręcić kaloryfery i to pomimo wczesnej pory, czy wyższych rachunków. Wystarczy, że mieszkańcy zgłoszą prośbę o rozpoczęcie sezonu grzewczego w swojej spółdzielni. Nikt nie musi marznąć w domu, ale niestety trzeba za to słono zapłacić, a w tym roku nawet więcej niż w poprzednim. Ostatni raz taryfa była zmieniana dwa lata temu, oznacza to, że od grudnia wszystkich czeka wzrost opłat za ciepło. A o ile?

- Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć na jakim poziomie zostanie ta cena zatwierdzona. Przewidujemy, że to będzie kilka procent. Ale to dopiero będzie wiadomo po uzgodnieniach z Urzędem Regulacji. Nie zawsze zgadzają się na zatwierdzenie wszystkich kosztów jakie my im przedstawiamy, a jednocześnie dysponują takim narzędziem jak ochrona interesów odbiorców ciepła i często, nawet jeżeli ta cena jest nieco wyższa, korzystając z uprawnień, obniżają ją - dodał prezes.

Wszystko drożeje - to słyszymy na każdym kroku, ciepło również. Szkoda tylko, że w związku z tym nie rosną równolegle nasze płace. Jedyne co nam pozostaje to mieć nadzieję, że ten sezon będzie znacznie krótszy od poprzedniego, a wiosna zaskoczy nas, szybko pokazując to najbardziej lubiane - ciepłe oblicze.

red.
red. dodany 11 października 2010
 
Odsłon: 7040

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
w piątek, godzina 07:29 Biłgoraj
Nowa prezes UTW w Biłgoraju
w piątek, godzina 16:51 Biłgoraj
Apel o zamknięcie czworonogów
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w środę, godzina 12:09 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w czwartek, godzina 10:04 Ciosmy
Śmiertelny wypadek podczas wycinki drzew
w czwartek, godzina 19:30 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w piątek, godzina 10:55 Biłgoraj
Część Biłgoraja bez prądu
w środę, godzina 10:38 Wola Obszańska
Włamanie i kradzież w gminie Obsza
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
w środę, godzina 14:53 Biłgoraj
Nowe kierownictwo Nadleśnictwa Biłgoraj
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
w piątek, godzina 21:04 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
w środę, godzina 11:30 Potok Górny
Kompletnie pijany 62-latek za kierownicą jeepa
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w czwartek, godzina 14:27 Leśnictwo Bojary
"Łączą nas drzewa"
w piątek, godzina 11:19 Gmina Biłgoraj
Chciał pomóc znajomej, stracił pieniądze
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w czwartek, godzina 19:27 Biłgoraj
Koncert na powitanie wiosny [NOWE ZDJĘCIA]
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
w piątek, godzina 08:03 Kraj
Kiedy "trzynastki" trafią do emerytów?
w środę, godzina 08:06 Biłgoraj
Uczniowie LO im. ONZ gościli ósmoklasistów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika