REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.12.21 17:01

SP ZOZ - na wszelki wypadek

Podczas przedświątecznej sesji Rady Powiatu podjęta została uchwała w sprawie utworzenia Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. Za przyjęciem tego rozwiązania głosowało 21 radnych, jeden wstrzymał się od głosu. Uchwała jest efektem zawirowań prawnych i możliwości ogłoszenie upadłości prowadzącej placówkę spółki Arion Szpitale.
SP ZOZ - na wszelki wypadek

W czwartek 21 grudnia temat utworzenia SP ZOZ został pojęty podczas obrad Rady Powiatu i od razu wzbudził duże kontrowersje u części radnych. Najwięcej wątpliwości miał radny Marian Tokarski, który przedstawił szereg pytań. Poruszył m.in. kwestie innych możliwości wyjścia z sytuacji, jak utworzenie spółki pracowniczej. Pytał czy kwestia utworzenia SP ZOZ została poprzedzona odpowiednimi analizami i rozmowami z przedstawicielami załogi, NFZ czy urzędnikami wojewody. Pytał także jak prowadzenie ZOZ wpłynie na finanse samorządu i co będzie z uzyskaniem kontraktu z NFZ. Swoje wątpliwości zgłosili także radna Beata Strzałka i radny Henryk Paska.

Wątpliwości te, przynajmniej częściowo, próbował rozwiać starosta Kazimierz Paterak. Podkreślał, że faktycznie nikt nie wie jaka jest sytuacja w spółce Arion i "scenariusz" utworzenia przez powiat SP ZOZ jest krokiem na wypadek ogłoszenia upadłości spółki. - Chcemy przygotować się na najgorsze. Mam nadzieję, że do ogłoszenia upadłości spółki Arion nie dojdzie, ale podjecie dzisiejszej uchwały sprawi, że w takim przypadku będziemy o krok dalej. Uchwała nie zamyka drogi do innych rozwiązań - zaznaczał starosta Kazimierz Paterak dodając, że podjęcie uchwały nie wiąże się z większymi zobowiązaniami finansowymi. Jednak chodzi o czas i w razie ogłoszenia upadłości spółki gotowa struktura SP ZOZ pozwoli od razu wystąpić do NFZ o ogłoszenie konkursu na nowy kontrakt.

Podczas głosowania nad uchwałą 21 radnych głosowało za, nikt nie zagłosował przeciwko uchwale, radny Marian Tokarski wstrzymał się od głosu.

Od 2010 roku szpital w Biłgoraju dzierżawiony jest spółce Arion, która do tej pory prowadzi placówkę. Przypomnijmy, że decyzja o likwidacji SP ZOZ i przekazaniu szpitala na 25 lat prywatnej firmie, wynikała z wieloletniej, trudnej sytuacji finansowej szpitala. Po siedmiu latach władze powiatu chcą powrócić do wcześniejszej formy funkcjonowania firmy.

Przypomnijmy, że Portal bilgorajska.pl jako pierwszy poinformował o trudnej sytuacji spółki Arion w artykule: Wniosek o upadłość spółki Arion Szpitale Na początku grudnia do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. Wniosek złożył członek zarządu spółki Piotr Ruciński. W tej sprawie nie wpłynęło żadne oficjalne pismo ani do starostwa, ani do władz szpitala. Po kilku dniach władze spółki Arion odcięły się od tego wniosku, wskazując w swoim oświadczeniu, że Piotr Ruciński został odwołany ze swojego stanowiska i w "celach odwetowych" działa przeciwko spółce. Oświadczenie zarządu opublikowaliśmy w artykule: Oświadczenie zarządu spółki Arion

Jednak sąd rozpatrzył wniosek pozytywnie i zdecydował o dokonaniu zabezpieczenia majątku dłużnika Arion Szpitale sp z o. o. poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Informowaliśmy Państwa o tym w artykule: Tymczasowy nadzorca sądowy w szpitalu

Sytuacja w spółce Arion jest coraz bardziej napięta. Władze powiatu nie chcą czekać do ostatniej chwili na rozwój wypadków i zdecydowały, że dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania szpitala, konieczne będzie wprowadzenie zmian. Zarząd powiatu podjął decyzję o przedstawieniu na sesji uchwały powołania Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. O tych planach pisaliśmy w artykule Szpital wraca do powiatu? Powstanie SP ZOZ?

RED.
RED. dodany 21 grudnia 2017
 
Odsłon: 5663

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (10)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Levy
Oceniano 17 razy  +17
Polskie Stronnictwo Ludowe jest jedną z największych partii w naszym kraju i jedyną """Part Szubrawców Ludowych""". Ideologicznie ugrupowanie opiera się na postulatach pomocy rodzinom = rodzina na Swoim czyli zajmujemy wszystkie stanowiska od A do Z). Symbolem PSL jest charakterystyczna zielona koniczyna z wpisanym w nią skrótem od pełnej nazwy partii. Odwracając koniczynkę zawsze będzie |czerwona|. Zasadą PSL jest pomoganie strukturom stawiając ich na stanowiska w ZUS, KRUS, szkołach, Urzędach i Starostwach.
Kto jest w PSL i przysięga na koniczynkę dostaje PRACĘ.
Piotr O. prosił o pracę zanim został posłem i teraz "wszystkich ma gdzieś". Znając Sztandarowego działacza PSL Lewandowskiego - nie mylić z Piłkarzem Lewandowskim "NABYŁ PRAWO JAZDY" KOSZT: "650zł bez egzaminu ..."
Wszystkie komentarze
~ nie jest dobrze
Oceniano 2 razy  +2
Panowie z powiatu nie bądżcie ,,cienkimi bolkami,, ci trzej wspólnicy , co są w Arion szpitale mają około 10 spółek z o.o. i sami są w jeszcze kilkunastu innych,np;arion szpitale to główny produkt tych wilków , a wielu pracowników szpitala ma umowy np. z arion med,nie jest w stanie nikt z zewnątrz przewidzieć przebiegu zdarzeń,tylko kto znalazł i po co było oddawać taki piękny szpital w takie brutalne ręce,członkowie zarządu i panie ,, mocno zasłużony,, ,,czy honorowy,, Tokarski główny wodzu,, z tym szpitalem - połóżcie się na tydzień w tym grajdole i się przekonacie jak jest się chorym co dostaniecie a ile musicie dać swojego,, pora najwyższa opamiętajcie się,po wyjściu z tego pseudo szpitala nawet karty pobytu w nim nie wystawiają , bo sam się o tym przekonałam a byłam w czerwcu tego roku i karty nie otrzymałam,fatalnie chorym być z tymi spółkami,co tylko kasa,kasa i kasa.
~ ciekawy
Oceniano 3 razy  +3
Na wszelki wypadek to ksiądz jajka nosi:)
~ wrrrrrr
  0
partia darmozjadow
~ wolf666
Oceniano 1 raz  +1
PSL =Popieraj Swojego Lumpa
~ maryjan
Oceniano 3 razy  +3
a tokarski jaki dumny na tym zdjęciu,z czego ta duma wynika , z mądrości czy może bardziej z próżności,wielu mawia o nim bardziej inaczej , zresztą klasę pokazał , aż taczka poszła w ruch i się skończyło i gienka nie pomogła, sam był przyczynkiem a teraz filozofuje.
~ mieszkaniec
  0
Ciekawe co w tej sprawie ma do powiedzenia radny Józef Borowiec... :)
~ poczytaj
Oceniano 3 razy  +3
Panie starosto ,panie zarządzie , czy wiesz,-cie ,że Arion szpitale , że arion -med , że arion farma,że arion clinik, że arion finanse, że arion ewa clinik,i kilka innych oraz ,że trzej wspólnicy z ario szpitala są w kilkunastu innych spółkach każdy z nich oddzielnie,gorzej dzierżawcy wybrać nie mogliście,a Tokarski podaje w wątpliwość , czyżby szkoda mu było tych arionów?
~ Andi
Oceniano 11 razy  +11
Co za żenada! Zgraja postarzałych mędrców.
~ Normalny
Oceniano 7 razy  +7
Na wszelki wypadek..., to się księdza zaprasza.
~ Levy
Oceniano 17 razy  +17
Polskie Stronnictwo Ludowe jest jedną z największych partii w naszym kraju i jedyną """Part Szubrawców Ludowych""". Ideologicznie ugrupowanie opiera się na postulatach pomocy rodzinom = rodzina na Swoim czyli zajmujemy wszystkie stanowiska od A do Z). Symbolem PSL jest charakterystyczna zielona koniczyna z wpisanym w nią skrótem od pełnej nazwy partii. Odwracając koniczynkę zawsze będzie |czerwona|. Zasadą PSL jest pomoganie strukturom stawiając ich na stanowiska w ZUS, KRUS, szkołach, Urzędach i Starostwach.
Kto jest w PSL i przysięga na koniczynkę dostaje PRACĘ.
Piotr O. prosił o pracę zanim został posłem i teraz "wszystkich ma gdzieś". Znając Sztandarowego działacza PSL Lewandowskiego - nie mylić z Piłkarzem Lewandowskim "NABYŁ PRAWO JAZDY" KOSZT: "650zł bez egzaminu ..."
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
dzisiaj, 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
dzisiaj, 12:07 Tereszpol
Święta za pasem, a ktoś majstruje przy prezentach
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
dzisiaj, 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
dzisiaj, 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
W miejscowościach Księżpol i Majdan Stary, przed budynkami Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu i Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym stanęły napisy z nazwami miejscowości. - Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doposażenie szlaków turystycznych naszej gminy w infrastrukturę towarzyszącą. Usytuowanie napisów doskonale wpisuję się w zagospodarowanie przestrzeni - wyjaśniają władze gminy.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika