REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.01.29 13:35 | aktualizacja: 2018.01.29 14:15

Wypowiedz się na temat reklam

Reklamy stały się nieodłącznym elementem krajobrazu. Ale czy ich obecność powinna być uregulowana przepisami prawnymi? Czy powinny wisieć o okolicach miejsc kultu religijnego, czy powinny zasłaniać budynki? Stanowiskiem mieszkańców zainteresowane są władze Biłgoraja. Zachęcamy do wypełnienia ankiety.
Wypowiedz się na temat reklam

Reklamodawcy prześcigają się w wyborze miejsc, w których ich oferta będzie najlepiej widoczna do odbiorcy. Z tego względu reklamy możemy "podziwiać" na każdym rogu, są na rusztowaniach, budynkach. Ale czy znacząco wpływają na krajobraz, a ich obecność powianna zostać uregulowana prawnie?

O zagospodarowanie przestrzeni mieszkańców Biłgoraja chcą zapytać władze miasta. Na stonie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się ankieta, która pozwoli zbadać opinię publiczną na temat obiektów małej architektury a w szczególności reklam w krajobrazie naszego miasta.

Istnieje możliwość wypełnienie ankiety w wersji papierowej w budynku Urzędu Miasta Biłgoraj. Plac Wolności 16, w Biurze Obsługi Interesenta.

By wypełnić ankietę w formie elektronicznej należy wejść na stronę https://www.bilgoraj.pl/poll/.

red.
red. dodany 29 stycznia 2018
 
Odsłon: 4265

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (24)

Najwyżej oceniane komentarze
~ as
Oceniano 15 razy  +13
Stanowiskiem mieszkańców zainteresowane są władze Biłgoraja.
ale nie są zainteresowane
1.parkowaniem na chodnikach
2.plamami po olejach na chodnikach i parkingach
3.pijaństwem w parku solidarności
4.podnoszeniem opłat
5.odśnieżaniem chodników przez służby do tego wyznaczone
6.ścieżka rowerową na Kościuszki
7.pełnymi koszami na śmiecie
8.przekraczaniem prędkości na Kościuszki
9.robieniem giełdy samochodowej przed urzędem miasta
10.napi@#$niem w dzwony skoro świt
11.pierd%&#lnikiem od pksu do komorowskiego
12.parkowaniem po 10 godzin dziennie na parkingach miasta
13.handlem na całej dlugości Dąbrowskiego pomimo niedawnego remontu i terenem do tego nieprzeznaczonym.
Wracając do reklam skoro tak bardzo leży wam na sercu uporządkowanie przestrzeni miasta to idąc za ciosem warto też zawalczyć o nasz język ojczysty który tak często jest pomijany w handlu i usługach jednocześnie wprowadzając klienta w błąd tudzież niedoinformowanie.Reklamy były są i będą,pozostaje tylko aby sami zainteresowani dostosowali swoje reklamy do czasów obecnych aczkolwiek mając za wzór estetyke czasów przeszłych.
Uprasza sie osoby minusujące o podanie przyczyny zaistniałej sytuacji.
Ola plus dla Ciebie.
Wszystkie komentarze
~ mieszkaniec Polna
Oceniano 1 raz  +1
JAK ***** ..... A TYLKO PRZY WYBORACH ZOBACZE ZE ROSŁAN WIESZA REKLAMY WYBORCZE SWOJE I Z KOMITYWĄ W PARKU TO PÓJDĘ DO NIEGO OSOBIŚCIE I ZWRÓCĘ MU UWAGĘ!!! ZEDRĘ REKLAMY I RZUCĘ MU POD URZĄD ... NA SCHODY
~ SMIERDZACA SPRAWA
Oceniano 1 raz  +1
CZEPIAJA SIE REKLAM ,,,,,,ZROBCIE PORZADEK Z KUPAMI PO PSACH ,,,,,JAK SPADNIE SNIEG TO JESZCZE JAKO TAKO ,,,CZYSTO ALE JAK STOPNIEJE TO NORMALNY KIBEL NA CHODNIKACH,,,,, ZA TO SIE WESCIE,A TUJAKI CORKA TO NIECH SIE ODWALI OD REKLAM A ZAJMIE CZYM INNYM BO ONI TEZ MAJA PSA,,,,,
~ j64
Oceniano 3 razy  -1
Przepisy nowelizacji stwierdzają, że wolność badań, swoboda dyskusji historycznej, działalność artystyczna nie jest ograniczana i nie będzie podlegała projektowanym przepisom. Będziemy wyjaśniać naszym partnerom z Izraela, że wprowadzone przepisy w żaden sposób nie ograniczają prac naukowcom badającym kwestię zagłady Żydów.
Warto przypomnieć, że Polska i Izrael w listopadzie 2016 r. wydały wspólne oświadczenie zakazujące używania sformułowań, które mogą sugerować, że były „polskie obozy śmierci”.
Oświadczenie, które potępiało „polskie obozy śmierci wydano ponad pół roku po przedstawieniu projektu ustawy o IPN. Izrael podpisał oświadczenie, mając wiedzę o projektowanych przepisach ustawy. Dla nas jest oczywiste, że wyznacznikiem uczciwych relacji powinna być prawda historyczna. W obozach śmierci Niemcy zabijali Polaków, Żydów, Romów i Rosjan. Kto twierdzi inaczej, powinien być ukarany, bo kłamie na temat zbrodni przeciwko ludzkości.
I Polska i Izrael są ofiarami zbrodniczej polityki Niemiec. Wspólnie byliśmy ofiarami agresji naszych sąsiadów. Wspólnie mamy doświadczenie niewoli i braku struktur państwowych. Konflikt o to, kto jest odpowiedzialny za Holocaust to spełnienie marzeń naszych wrogów.
Joanna Kopcińska
Rzecznik Rządu RP
za http://www.mysl-polska.pl
~ j 64
Oceniano 6 razy  -2
Na uroczystości w Auschwitz Polacy niechętnie widziani.
Uroczystość 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz.
Dla Polaków, dla polskiego stowarzyszenia były trzy karty wstępu. No i czekające pytania o flagę polską: Co to jest? Po co to?
Za rok pewnie będą dwie karty wstępu. Za 3 lata zero. Będzie to sukces religii holokaustu. Że co? Że przesadzam? Sieję antysemityzm? Nie, drodzy zastraszeni. W awanturze wywołanej na Twitterze przez izraelskich dyplomatów, polityków i dziennikarzy nasyconej oszczerstwami wobec Polaków są frazy wyjęte z modlitewników „Religii Holocaustu”. Arje Deri z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Izraela napisał, że Polacy zabijali razem z Niemcami „ŚWIĘTYCH Żydów”. Samą ustawe polskiego parlamentu nazwał ów pan haniebną i fałszowaniem historii
~ Marek
Oceniano 12 razy  -4
Rosłan czepia się nie wiadomo czego. Reklamy w każdym mieście są potrzebne. Tak samo gazetki z ofertami sklepów. I nikomu nie przeszkadzają. Regulowanie wszystkiego to KOMUNA!
~ Alfa Omega
Oceniano 2 razy  0
Idąc Twoim tokiem myślenia to jakby złodziej pukał do drzwi i PROSIŁ żebyś mu oddał telewizor i inne kosztowności, a Ty byś mu grzecznie oddał. A potem miał pretensje, że łajdak Cie okrada.
~ mieszkaniec klient
Oceniano 9 razy  +5
Estetyczne reklamy nie szpecą, warto ustalić na to miejsca. Przydają się gazetki reklamowe wrzucane do skrzynek pocztowych, wiele osób je czyta, porównuje oferty ,ceny i z tego korzysta.
~ as
Oceniano 3 razy  -1
~ as
Oceniano 15 razy  +13
Stanowiskiem mieszkańców zainteresowane są władze Biłgoraja.
ale nie są zainteresowane
1.parkowaniem na chodnikach
2.plamami po olejach na chodnikach i parkingach
3.pijaństwem w parku solidarności
4.podnoszeniem opłat
5.odśnieżaniem chodników przez służby do tego wyznaczone
6.ścieżka rowerową na Kościuszki
7.pełnymi koszami na śmiecie
8.przekraczaniem prędkości na Kościuszki
9.robieniem giełdy samochodowej przed urzędem miasta
10.napi@#$niem w dzwony skoro świt
11.pierd%&#lnikiem od pksu do komorowskiego
12.parkowaniem po 10 godzin dziennie na parkingach miasta
13.handlem na całej dlugości Dąbrowskiego pomimo niedawnego remontu i terenem do tego nieprzeznaczonym.
Wracając do reklam skoro tak bardzo leży wam na sercu uporządkowanie przestrzeni miasta to idąc za ciosem warto też zawalczyć o nasz język ojczysty który tak często jest pomijany w handlu i usługach jednocześnie wprowadzając klienta w błąd tudzież niedoinformowanie.Reklamy były są i będą,pozostaje tylko aby sami zainteresowani dostosowali swoje reklamy do czasów obecnych aczkolwiek mając za wzór estetyke czasów przeszłych.
Uprasza sie osoby minusujące o podanie przyczyny zaistniałej sytuacji.
Ola plus dla Ciebie.
~ Edward van Pipen
Oceniano 7 razy  +1
Nie wiem czy tu o coś więcej nie chodzi niż tylko o reklamę, czy jak to ładnie brzmi upożądkowanie przestrzeni publicznej. Idą wybory i z nowu będziemy oglądać parszywe mordy naszych lokalnych polityków. ALE Z DRUGIEJ STRONY KIEDY RADA UCHWALI OGRANICZENIE REKLAM BĘDZIEMY SKAZANI NA WYBÓR OKLEPANYCH NAZWISK. COŚ MI TU NIE PASUJE.
~ TYp
Oceniano 3 razy  -1
A skoro tak wszyscy sobie dogryzamy że ten ma reklamę i dostaje kasę, za to a tamten nie i już innego gryzie i trzeba mu doj**ać że śmieciarz itp że kase dostaję a ja nie. Żal mi was ! Nawet ten artykuł reklamuje swoim zdjęciem. I co wy możecie. Chyba obrażać się nawzajem komentarzami.
~ może skończą się papierowe
Oceniano 10 razy  +4
szmatławce w skrzynkach na listy ,czas zrobić z tym porządek
~ kala
Oceniano 8 razy  +8
Bardzo dobra inicjatywa.Najwyższy czas ucywilizować ten busz reklamowy. Na każdej rogatce , na każdym płocie, na każdej ścianie reklama. Po co ? nawet jedno z najpiekniejszych miejsc miasta -czyli przed kościołem Marii Magdaleny ogromna reklama zakrywająca piękną czystą linie architektoniczną kościółka i jego otoczenia.Przy Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w samym centrum miasta i bardzo ładnym miejscu przecież -reklama na reklamie. To koniecznie trzeba zmienić. Nie zakrywajmy ładnych miejsc i nie zaśmiecajmy przestrzeni publicznej przestarzałą formą reklamy.
~ Edward van Pipen
Oceniano 12 razy  +2
Właśnie, właśnie niech Szmit w końcu pozabiera banery z drzew przed BCK, wiocha jak w Nadrzeczu. Wiele wspólnot mieszkaniowych dorabia sobie z reklam umieszczonych na blokach. Spółdzielnia mieszkaniowa posiada powierzchnie reklamowe na SDH. W jednym budynku jest często kilka sklepów, to nic dziwnego, że na zewnątrz jest kolorowo. Biłgorajski OSIR w hali i na zewnątrz też reklam nie brakuje bo sport z tego żyje. Niewyobrażam sobie Ola sklepów bez reklam, i wogóle miasta bez reklam. Inną sprawą jest ich jakość i pomysł.
PS REKLAMA JEST JAK MAKIJAŻ MA PRZYCIĄGNĄĆ OKO, JAK SIĘ OLA NIE PODMALUJESZ TO NAWET ŻUL SIĘ TOBĄ NIE ZAINTERESUJE.
~ aa
Oceniano 4 razy  +2
Ale ty tak na poważnie? Ile ty masz lat? 10? To wyjdź, bo tutaj dorośli rozmawiają. Pokaż mi kraj na świecie gdzie się nie płaci podatku za działkę i dom. Jak kupowałeś działkę i dom to nie byłeś świadomy? Czy jak. Kup sobie jacht i po wodach miedzy narodowych nie będziesz płacił podatku. I skończ te żałosne pitolenie o chodnikach, zamknij się na tej działce nie wychodź za płot, nie depcz tych chodników. OK?
~ Ola
Oceniano 11 razy  +9
Najgorsze to te wypłowiałe płachty na płotach. Ja to się ludziom dziwię. Ma taki człowiek ładny dom, ładny ogród i na ten płot wiesza szmatę kolorową jak stragan przekupki z odpustu w Pierdziuchowie Dolnym. A potem ta szmata płowieje i straszy. Okropne. Ale ludzie też są nieodpowiedzialni. Bo myślą że mogą zrobić z miasta wiochę. W dzisiejszych czasach takie szmaty i pstrokate banery to przeżytek. Kto to jeszcze za to płaci. Dzisiaj wszystko się reklamuje w internecie.
Banery pstrokate na płotach, kostka brukowa na chodnikach w 4 kolorach i 5 wzorach, śmietnik na ulicy, samochody na chodniku, rozjeżdżone trawniki, powycinane drzewa, zaniedbane parki o to obraz naszej małej ojczyzny. Płakać się chce jak tak człowiek się rozejrzy wokół. Ma się wrażenie że mentalnie to my w latach 90 się zatrzymaliśmy.
~ Ola
Oceniano 9 razy  +7
Budynek twój owszem, to trzymaj sobie ten śmietnik w środku w domu. To że masz bezguście i zaśmiecasz krajobraz to już nie tylko twoja sprawa. A prawda tu nie chodzi o to że to twoja sprawa bo chodzi o pieniążki prawda? Ile ci płacą za ta szmatę na ścianie 100 pln? Taki pazerny?
~ Ola
Oceniano 6 razy  +6
Zabrać ten śmietnik z ulic. Z ładnego miasta zrobiła się cepelia z elementami odpustu.
~ ss
Oceniano 13 razy  -7
Dobra dobra mój budynek i nikogo ma to nie obchodzić co tam wisi! Chodnik masz odsnieżać, a nie jest Twój. Za działkę+budek musisz płacić chociaż tego nie dostałeś za darmo. Ciekawi mnie czy to się kiedyś zmieni czy ludzie nie będą tak dymani :)
~ petent
Oceniano 10 razy  +6
ten kto wykonuje rzetelnie swoje usługi,ma przystępne ceny,jest lojalny w stosunku do klienta itp.nie potrzebuje rozwieszani,roznoszenia reklamy na swój produkt-usługę My sami Go znajdziemy i docenimy !!!
~ gr
Oceniano 8 razy  +4
Przecież za te reklamy płacą pracownicy firm a nie właściciele to im się zabiera premię na gazetki,niusy w TV i weekend bez vat z meblami itd....
~ zxc
Oceniano 9 razy  +5
Wreszcie jakaś ankieta, którą można wypełnić bez odwiedzania urzędu.
~ Adam
Oceniano 13 razy  +9
Świetna inicjatywa, zaśmiecanie przestrzeni publicznej rażącymi reklamami powinno być mocno usankcjonowane. Brakuje naszemu społeczeństwu wrażliwości na te kwestie, każdy robi co chce, wystawia sobie co chce, bo oczywiście prawo na to zezwala, bo to przecież święta własność prywatna. Ale gdy reklama wejdzie w końcu pod nasze drzwi, zaczniemy się dopiero tym przejmować - niestety będzie już na późno.
~ x
Oceniano 11 razy  +5
Jak będę potrzebował telewizora , butów , klimatyzacji czy czegokolwiek to znajdę bez problemu , reklamy to okradanie ludzi z pieniędzy .
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w sobotę, godzina 13:50 Region
Zmiany personalne w parafiach
W sobotę, 21 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
dzisiaj, 14:59 Gmina Józefów
Zaatakował kolegę nożem
dzisiaj, 19:45 Dereźnia
Festyn dla Oliwierka
w sobotę, godzina 07:52 Biszcza
Prokurator Generalny wnosi o ponowne przeliczenie głosów w Biszczy. Chodzi o II turę wyborów prezydenckich
Na podstawie przeanalizowanych protestów wyborczych, Prokurator Generalny Adam Bodnar skierował do Sądu Najwyższego wniosek o przeprowadzenie oględzin kart wyborczych w jednej z obwodowych komisji w Biszczy, w powiecie biłgorajskim. Chodzi o głosy oddane w drugiej turze wyborów prezydenckich.
dzisiaj, 18:46 Biłgoraj
W nich jest siła
dzisiaj, 16:21 Dyle
Niedziela w rytmie "Biłgorajskiej Nuty" [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 18:26 Biłgoraj
Sportowcy Roku z naszego powiatu
We wtorek, 17 czerwca ogłoszono najlepszych sportowców sportu szkolnego w powiecie biłgorajskim.
dzisiaj, 13:57 Frampol
Trzy gminy w strażackiej rywalizacji
w czwartek, godzina 12:14 Smólsko Małe
Wypadek w gminie Biłgoraj. Na miejsce skierowano LPR [AKTUALIZACJA]
9 czerwca 2025 Biłgoraj
Biłgorajski park odzyska dawny blask
Miasto Biłgoraj otrzymało dofinansowanie rewitalizacji Parku Pałacowego Różnówka. Projekt o wartości ponad 10,7 mln zł otrzyma 10 mln zł wsparcia z Funduszy Europejskich. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień 2027 roku.
dzisiaj, 12:14 Biłgoraj
Dziś nie skorzystasz z tężni
dzisiaj, 09:17 Powiat
Brak prądu w kilku miejscowościach, na liście Biłgoraj
we wtorek, godzina 08:27 Tarnogród
Można zobaczyć przebieg obwodnicy Tarnogrodu
Planowana jest budowa obwodnicy Tarnogrodu, która znacząco poprawi komfort kierowców, ale i mieszkańców. Już można zobaczyć planowany przebieg trasy. Wystarczy wejść na geoportal.
we wtorek, godzina 09:29 Biłgoraj
Nowy pociąg już na trasie
dzisiaj, 13:02 Powiat
Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu. Może być niebezpiecznie
w czwartek, godzina 11:45 Biłgoraj
Boże Ciało w parafii pw. Trójcy Św. i WNMP
Dziś, 60 dni po Wielkanocy. obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną potocznie Bożym Ciałem. Zgodnie z tradycją, w każdej parafii odbywają się procesje eucharystyczne do czterech ołtarzy. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z tegorocznego wydarzenia.
w sobotę, godzina 11:43 Biłgoraj
Próba włamania do bankomatu w Biłgoraju
w czwartek, godzina 09:21 Majdan Stary
8-letni Mikołaj nie żyje. Zmarł po walce z ciężką chorobą
8 czerwca 2025 Płusy
Strażacka rywalizacja 4 gmin [WYNIKI]
Międzygminne zawody sportowo - pożarnicze odbyły się w niedzielne popołudnie 8 czerwca, w Płusach (gmina Księżpol). Strażacy ochotnicy z czterech gmin rywalizowali w takich konkurencjach jak sztafeta i ćwiczenia bojowe. Kto był najlepszy?
we wtorek, godzina 10:01 Żelebsko
35-latek zatrzymany za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia
12 czerwca 2025 Frampol
Zderzenie na DW 835. Wezwano LPR [AKTUALIZACJA]
13 czerwca 2025 Biłgoraj
Budowa autodromu oficjalnie zakończona
Świetne wieści dla miłośników sportów motorowych. Dziś zakończono prace przy budowie biłgorajskiego toru wyścigowego.
we wtorek, godzina 17:44 Biłgoraj
Biłgorajscy przedsiębiorcy obradują
w środę, godzina 12:57 Korczów
Zdarzenie drogowe na DW nr 835 w Korczowie [AKTUALIZACJA]
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Reklama Kontakt
Wnioski Czyste Powietrze | Audyty Energetyczne | Kalkulator mocy pompy ciep?a | Fotowoltaika - montaż i wycena | Porównywarka Fotowoltaiki | Kalkulator mocy instalacji fotowoltaicznej