REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.03 13:16 | aktualizacja: 2018.02.03 13:36

Ruszyły zapisy do szkół podstawowych

Już prowadzone są zapisy do biłgorajskich szkół podstawowych. Na wybór placówki rodzice mają kilka tygodni. W tym czasie będą mogli zapoznać się z ofertą każdej placówki i zdecydować, do której posłać swoją pociechę.
Ruszyły zapisy do szkół podstawowych

Tegoroczna rekrutacja do szkół podstawowych w Biłgoraju rozpoczęła się już z końcem stycznia. Na wybór placówki rodzice mają kilka tygodni.

Od września rozpoczną naukę dzieci siedmioletnie, czyli te urodzone w 2011r. Każdy rodzic ma obowiązek zapisania dziecka do szkoły podstawowej. Rodzice (prawni opiekunowie) ubiegający się o przyjęcie dziecka do szkoły powinni złożyć w sekretariacie wybranej przez siebie szkoły wypełnioną kartę zgłoszenia ucznia do klasy pierwszej. Druki można pobrać w sekretariatach szkół lub ze stron internetowych miejskich placówek:

- Szkoła Podstawowa Nr 1 - http://www.sp1bilgoraj.vot.pl/

- Szkoła Podstawowa Nr 4 - http://sp4bilgoraj.pl/

- Szkoła Podstawowa Nr 5 - http://bilgoraj-sp5.republika.pl/rekrutacja/rekrutacja18_19.htm

- Miejski Zespół Szkół - http://www.mzsbilgoraj.com/Rekrutacja.html

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do placówki w pierwszej kolejności. Pozostałe muszą spełniać pewne kryteria, które ustala każda ze szkół ( maluchy spoza obwodu będą przyjmowane w zależności od ilości wolnych miejsc w jednostce). Czas na złożenie w szkole podpisanych przez rodziców wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej mija 9 marca. 19 marca zostaną opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Nabór uzupełniający będzie prowadzony w drugiej połowie sierpnia.

Rekrutacja obowiązuje także w przedszkolach. Do 15 lutego rodzice powinni złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Na wnioski o przyjęcie do przedszkola placówki czekają do 9 marca.

red.
red. dodany 3 lutego 2018
 
Odsłon: 4779

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Rodzic
Oceniano 18 razy  +12
Jedynka jest fajna, tam wszyscy są zdolni, najlepsi, i grzeczni. Tam jest wspaniała atmosfera między uczniami, rodzicami i nauczycielami. Patron czuwa i nic nikomu złego stać się nie może. Dzieci przyswajają wiedzę w expresowym tenpie a rodzice cieszą się z osiągnięć dzieci. Nauczyciele dostają bonusy, nagrody i pochwały za dobrze wykonaną pracę. ŻARTUJĘ !!!!!
O edukację nie pytam bo jak i czego można nuczyć dzieci w przepełnionej szkole??? Pytam jedynie kiedy przestaniecie upychać dzieci jak bydło????? Nie wiem czy patron pochwalałby przedkładanie korzyści finansowych nad dobrem dziecka panie dyrektorze.
Wszystkie komentarze
~ :)
Oceniano 7 razy  +3
Spokojnie powstaje w Biłgoraju Szkoła Podstawowa Prywatna ja już nad miejskimi sie nie zastanawiam. Od kwietnia podobno zapisy.
~ rozsądku brak i dyrekcji i rodzicom
Oceniano 6 razy  +6
Jeżeli chodzi o nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 to prezentują wysoki poziom nauczania, ale organizacja pracy i jak wcześniej przedmówcy wspominali liczebność stanowi duży problem. Swoje dziecko przeniosłam do Szkoły Podstawowej nr 5 po dwuch latach nauki w Szkole nr 1, to był dobry ruch, ale wtedy jeszcze o tym nie wiedziałam.
Bardzo fajną, kameralną szkołą jest Szkoła nr 4 nie ma tłoku nie ma ścisku nauczyciele są fajni i dużo czasu poświęcają dzieciakom, standardy są dobre i atmosfera między rodzicami jest super.
Wiadomo, że odległości do szkoły są istotne, ale jeżeli są porównywalne to rekomenduję rodzicom, zastanówcie się dobrze gdzie chcecie posłać dzieciaka.
Pozdrawiam
Agnieszka
~ Rozczarowana
Oceniano 16 razy  +10
Poziom nauczania w jedynce mocno poleciał w dół i nie widzę, aby coś miało się zmienić. Pasją szkoły jest turystyka krajoznawcza, ale to za mało, aby dzieciaki liczyły się w szkołach średnich. Chyba to nikogo nie dziwi, że dzieciaki z jedynki grzeją ogony w ONZ. Wychowanie fizyczne na korytarzach już nikogo nie dziwi, na stołówce po 5 minut na zjedzenie obiadu i po dwie osoby na krześle.
Jedynka nie jest największą szkołą w Biłgoraju, ale na pewno najliczniejszą, a to robi różnicę w nauczaniu i wychowaniu. Wyszyński to się w grobie rechocze, jak widzi ten wasz KABARET Z JEDYNKĄ.
~ j64
Oceniano 1 raz  +1
Plaga2. Choroby nakazane prawem. Wersja Youtube. Cześć 1
~ Asia
Oceniano 19 razy  -5
Twoje dziecko wcale nie musi uczyć się w przepełnionej Jedynce. To największa szkoła w mieście stąd dużo dzieci. Możesz posłać swoje dziecko do prywatnej szkoły np w Lublinie. Tam nie ma przepełnienia szkoły. Tyle pokoleń wcześniej uczyło się w Jedynce, Ty na pewno też. Były lata że uczniów było ponad 1000. Czy wtedy gorszy był system nauczania? Raczej nie. Teraz rodzice to tylko mają pretensje do innych, a nie patrzą na swoje rozpieszczone dzieci, którym wszystko wolno
~ Rodzic
Oceniano 18 razy  +12
Jedynka jest fajna, tam wszyscy są zdolni, najlepsi, i grzeczni. Tam jest wspaniała atmosfera między uczniami, rodzicami i nauczycielami. Patron czuwa i nic nikomu złego stać się nie może. Dzieci przyswajają wiedzę w expresowym tenpie a rodzice cieszą się z osiągnięć dzieci. Nauczyciele dostają bonusy, nagrody i pochwały za dobrze wykonaną pracę. ŻARTUJĘ !!!!!
O edukację nie pytam bo jak i czego można nuczyć dzieci w przepełnionej szkole??? Pytam jedynie kiedy przestaniecie upychać dzieci jak bydło????? Nie wiem czy patron pochwalałby przedkładanie korzyści finansowych nad dobrem dziecka panie dyrektorze.
~ rodzic
Oceniano 9 razy  +1
w MZS najlepszy i jedyny wybór to oczywiście p.Marzenka
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
dzisiaj, 08:52 Powiat
Niebezpieczna pogoda w powiecie
dzisiaj, 10:02 Tarnogród
2 stanowiska dyrektorskie do obsadzenia
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:25 Biłgoraj
Mieszkanka powiatu biłgorajskiego poszkodowana w wypadku karetki
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
dzisiaj, 10:05 Kraj
Ostatni dzwonek na rozliczenie składki zdrowotnej
dzisiaj, 08:27 Karate
Karatecy na podium
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
w sobotę, godzina 18:57 Biłgoraj
Biłgorajska odsłona Nocy Muzeów [NOWE ZDJĘCIA]
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika