REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.03 13:16 | aktualizacja: 2018.02.03 13:36

Ruszyły zapisy do szkół podstawowych

Już prowadzone są zapisy do biłgorajskich szkół podstawowych. Na wybór placówki rodzice mają kilka tygodni. W tym czasie będą mogli zapoznać się z ofertą każdej placówki i zdecydować, do której posłać swoją pociechę.
Ruszyły zapisy do szkół podstawowych

Tegoroczna rekrutacja do szkół podstawowych w Biłgoraju rozpoczęła się już z końcem stycznia. Na wybór placówki rodzice mają kilka tygodni.

Od września rozpoczną naukę dzieci siedmioletnie, czyli te urodzone w 2011r. Każdy rodzic ma obowiązek zapisania dziecka do szkoły podstawowej. Rodzice (prawni opiekunowie) ubiegający się o przyjęcie dziecka do szkoły powinni złożyć w sekretariacie wybranej przez siebie szkoły wypełnioną kartę zgłoszenia ucznia do klasy pierwszej. Druki można pobrać w sekretariatach szkół lub ze stron internetowych miejskich placówek:

- Szkoła Podstawowa Nr 1 - http://www.sp1bilgoraj.vot.pl/

- Szkoła Podstawowa Nr 4 - http://sp4bilgoraj.pl/

- Szkoła Podstawowa Nr 5 - http://bilgoraj-sp5.republika.pl/rekrutacja/rekrutacja18_19.htm

- Miejski Zespół Szkół - http://www.mzsbilgoraj.com/Rekrutacja.html

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do placówki w pierwszej kolejności. Pozostałe muszą spełniać pewne kryteria, które ustala każda ze szkół ( maluchy spoza obwodu będą przyjmowane w zależności od ilości wolnych miejsc w jednostce). Czas na złożenie w szkole podpisanych przez rodziców wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej mija 9 marca. 19 marca zostaną opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Nabór uzupełniający będzie prowadzony w drugiej połowie sierpnia.

Rekrutacja obowiązuje także w przedszkolach. Do 15 lutego rodzice powinni złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Na wnioski o przyjęcie do przedszkola placówki czekają do 9 marca.

red.
red. dodany 3 lutego 2018
 
Odsłon: 4595

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Rodzic
Oceniano 18 razy  +12
Jedynka jest fajna, tam wszyscy są zdolni, najlepsi, i grzeczni. Tam jest wspaniała atmosfera między uczniami, rodzicami i nauczycielami. Patron czuwa i nic nikomu złego stać się nie może. Dzieci przyswajają wiedzę w expresowym tenpie a rodzice cieszą się z osiągnięć dzieci. Nauczyciele dostają bonusy, nagrody i pochwały za dobrze wykonaną pracę. ŻARTUJĘ !!!!!
O edukację nie pytam bo jak i czego można nuczyć dzieci w przepełnionej szkole??? Pytam jedynie kiedy przestaniecie upychać dzieci jak bydło????? Nie wiem czy patron pochwalałby przedkładanie korzyści finansowych nad dobrem dziecka panie dyrektorze.
Wszystkie komentarze
~ :)
Oceniano 7 razy  +3
Spokojnie powstaje w Biłgoraju Szkoła Podstawowa Prywatna ja już nad miejskimi sie nie zastanawiam. Od kwietnia podobno zapisy.
~ rozsądku brak i dyrekcji i rodzicom
Oceniano 6 razy  +6
Jeżeli chodzi o nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 to prezentują wysoki poziom nauczania, ale organizacja pracy i jak wcześniej przedmówcy wspominali liczebność stanowi duży problem. Swoje dziecko przeniosłam do Szkoły Podstawowej nr 5 po dwuch latach nauki w Szkole nr 1, to był dobry ruch, ale wtedy jeszcze o tym nie wiedziałam.
Bardzo fajną, kameralną szkołą jest Szkoła nr 4 nie ma tłoku nie ma ścisku nauczyciele są fajni i dużo czasu poświęcają dzieciakom, standardy są dobre i atmosfera między rodzicami jest super.
Wiadomo, że odległości do szkoły są istotne, ale jeżeli są porównywalne to rekomenduję rodzicom, zastanówcie się dobrze gdzie chcecie posłać dzieciaka.
Pozdrawiam
Agnieszka
~ Rozczarowana
Oceniano 16 razy  +10
Poziom nauczania w jedynce mocno poleciał w dół i nie widzę, aby coś miało się zmienić. Pasją szkoły jest turystyka krajoznawcza, ale to za mało, aby dzieciaki liczyły się w szkołach średnich. Chyba to nikogo nie dziwi, że dzieciaki z jedynki grzeją ogony w ONZ. Wychowanie fizyczne na korytarzach już nikogo nie dziwi, na stołówce po 5 minut na zjedzenie obiadu i po dwie osoby na krześle.
Jedynka nie jest największą szkołą w Biłgoraju, ale na pewno najliczniejszą, a to robi różnicę w nauczaniu i wychowaniu. Wyszyński to się w grobie rechocze, jak widzi ten wasz KABARET Z JEDYNKĄ.
~ j64
Oceniano 1 raz  +1
Plaga2. Choroby nakazane prawem. Wersja Youtube. Cześć 1
~ Asia
Oceniano 19 razy  -5
Twoje dziecko wcale nie musi uczyć się w przepełnionej Jedynce. To największa szkoła w mieście stąd dużo dzieci. Możesz posłać swoje dziecko do prywatnej szkoły np w Lublinie. Tam nie ma przepełnienia szkoły. Tyle pokoleń wcześniej uczyło się w Jedynce, Ty na pewno też. Były lata że uczniów było ponad 1000. Czy wtedy gorszy był system nauczania? Raczej nie. Teraz rodzice to tylko mają pretensje do innych, a nie patrzą na swoje rozpieszczone dzieci, którym wszystko wolno
~ Rodzic
Oceniano 18 razy  +12
Jedynka jest fajna, tam wszyscy są zdolni, najlepsi, i grzeczni. Tam jest wspaniała atmosfera między uczniami, rodzicami i nauczycielami. Patron czuwa i nic nikomu złego stać się nie może. Dzieci przyswajają wiedzę w expresowym tenpie a rodzice cieszą się z osiągnięć dzieci. Nauczyciele dostają bonusy, nagrody i pochwały za dobrze wykonaną pracę. ŻARTUJĘ !!!!!
O edukację nie pytam bo jak i czego można nuczyć dzieci w przepełnionej szkole??? Pytam jedynie kiedy przestaniecie upychać dzieci jak bydło????? Nie wiem czy patron pochwalałby przedkładanie korzyści finansowych nad dobrem dziecka panie dyrektorze.
~ rodzic
Oceniano 9 razy  +1
w MZS najlepszy i jedyny wybór to oczywiście p.Marzenka
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
dzisiaj, 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
dzisiaj, 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
w piątek, godzina 09:48 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
w piątek, godzina 20:22 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
dzisiaj, 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika