REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.04.12 22:07 | aktualizacja: 2018.04.12 22:14

Ogrody ostatnie

Zebrania sprawozdawcze biłgorajskich rad osiedlowych dobiegły końca. Jako ostatni o lokalnych sprawach i problemach rozmawiali z władzami miasta mieszkańcy osiedla Ogrody.
Ogrody ostatnie

Kolejna szansa na udział w zebraniu sprawozdawczym biłgorajskich rad osiedlowych dopiero za rok. W czwartkowe popołudnie, 12 kwietnia, odbyło się ostatnie z tegorocznych spotkań. Z władzami miasta rozmawiali mieszkańcy osiedla Ogrody.

Najpierw jednak przewodniczący rady osiedla odczytał sprawozdanie z ostatnich 12 miesięcy funkcjonowania rady.

- Głównymi tematami naszych obrad były przede wszystkim sprawy infrastruktury, sprawy realizowanych i planowanych inwestycji w osiedlu, sprawy porządku, organizacyjne i problemy zgłaszane przez naszych mieszkańców - mówił Bogdan Buczkowski i dodał: - Nasze osiedle zmienia się. Ostatni rok to czas kolejnych inwestycji w osiedlu. W minionym okresie m.in.: przebudowano chodnik w ulicy Cegielnianej, po stronie południowej za kwotę 182 tys. zł, przebudowano oświetlenie tej ulicy, wartość tego zadania to 57 tys. zł, zrealizowane budowę ul. Kwiatowej wraz z przebudową ul. Poniatowskiego, wartość całego zadania to ponad 4,5 mln zł.

Wśród innych inwestycji, które zostały zrealizowane na terenie osiedla Ogrody przewodniczący wymienił: przebudowę oświetlenia ulicznego przy ul. Partyzantów, właśnie trwa dalsza część inwestycji od ul. Poniatowskiego do granic miasta, przebudowę dróg wewnętrznych realizowaną przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Łada". W bieżącym roku zrealizowane będzie zadanie polegające na budowie i modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej, a SM będzie kontynuować remonty dróg wewnętrznych. Będzie to inwestycja która pochłonie ponad 1 mln zł.

- Na przestrzeni roku trudno jest nam zauważyć te wszystkie zmiany, gdyż są rozłożone w czasie, dzieją się w różnych częściach naszego osiedla, ale jeśli zbierze się to wszystko razem nie można oprzeć się wrażeniu, że są to same pozytywne wydarzenia dla osiedla, a jego wizerunek ulega diametralnej poprawie. Z roku na rok przybywa nam wyremontowanych ulic i chodników, rozwija się infrastruktura osiedla. Nasze propozycje, które kierujemy do władz miasta i do Spółdzielni Mieszkaniowej są sukcesywnie realizowane - stwierdził przewodniczący Buczkowski.

Podkreślił, że mieszkańcy wciąż czekają na: remont ul. Narutowicza, wykonanie odcinka ul. Kochanowskiego, remont ul. Piłsudskiego, przebudowę ul. Partyzantów, nową nawierzchnię na ul. Cegielnianej.

Poza inwestycjami rada osiedla zajmowała się też innymi sprawami. We wrześniu zorganizowała drugi już rekreacyjny rodzinny rajd rowerowy, który miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzację jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu, jak również był formą integracji społecznej.

Podczas spotkania nie zabrakło informacji o zadaniach, które w tym roku będą zrealizowane na terenie całego miasta, a wśród nich: remonty dróg, budowa parkingu przy PKS, modernizacja budynków szkół i Urzędu Miasta, jednym z ważniejszych zadań będzie dokończenie budowy stałego targowiska przy ul. Jagiełły. Burmistrz Janusz Rosłan poinformował także, że właśnie rozpoczął się montaż kotłów na biomasę. Niestety zainteresowanie ze strony mieszkańców jest mniejsze niż deklarowane, dlatego osoby, które są zainteresowane zmianą źródła ciepła na taki kocioł mogą zgłosić się do Urzędu Miasta. W najbliższym czasie rozpocznie się także instalacja zestawów solarnych. Udało się rozstrzygnąć przetarg, mieszkańcy będą proszeni o podpisywanie umów.

Ponadto burmistrz podkreślił, że najważniejszą inwestycją inwestycją ma być rewitalizacja Placu Wolności. Miasto liczy na dofinansowanie w wysokości 10 mln zł.

W trakcie zebrania mieszkańcy dopytywali o interesujące ich kwestie, a wśród nich termin przebudowy ul. Steglińskiego, czy wyregulowani świateł na skrzyżowaniach ul. Długiej z ul. Piłsudskiego oraz ul. Komorowskiego i ul. Boh. Monte Cassino. Poruszono też kwestię jazdy po śluzach dla rowerów i zaapelowano do policjantów o częstsze kontrole. Mieszkańcy pytali też o organizację ruchu na przebudowanej ul. Cegielnianej, jak również możliwość wykonania drogi prowadzącej do stacji kolejowej. Wiceburmistrz Michał Dec wyjaśnił, że już trwają rozmowy na ten temat z PKP, gdyż część drogi należy do miasta, a część do przedsiębiorstwa i tylko w porozumieniu będzie możliwa realizacja zadania.

Jeśli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszanymi podczas tegorocznych rad osiedlowych zachęcamy do przeczytania relacji. Nasi czytelnicy znajdą je pod adresami:
- Zebranie rady osiedla Bojary
- Zebranie sprawozdawcze rady osiedla Nadstawna
- O ogrzewaniu, bezpieczeństwie i alkoholu
- Zebranie rady osiedla Piaski
- Spotkanie mieszkańców osiedla Rapy
- Rewitalizacja śródmieścia najważniejsza
- Zebranie rady osiedla Puszcza Solska
- Zebranie rady osiedla Różnówka
- Zebranie rady osiedla Batorego
- Zebranie rady osiedla Bagienna
- Zebranie rady osiedla Roztocze

red.
red. dodany 12 kwietnia 2018
 
Odsłon: 3552

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

~ Leszek
Oceniano 3 razy  +1
ale ten R.Dycha spasł się jak prosiak
~ mieszkaniec
Oceniano 2 razy  0
Szacunek dla burmistrza Deca,któremu miasto wiele zawdzięcza w kwestii wielu inwestycji i innych spraw.
~ warto wiedzieć co jest źle
Oceniano 5 razy  +5
Do wymienionych dokonań - należy dodać też naganne. Niestety władze powiatu wydały pozwolenie na budowę budynku prywaciarzom,w nieodpowiednim miejscu, wbrew protestom mieszkańców. A i miejska władza też potraktowała to przychylnie, nie licząc się z opiniami pokrzywdzonych. Interesujące jest to, dlaczego wydano prywaciarzom pozwolenie na budowę budynku przy Al. 400 lecia, naprzeciwko bloku spółdzielczego ( teraz będą sobie mieszkańcy zaglądać w okna), w dodatku ten budowany obiekt częściowo zasłania od wschodu inny blok, ograniczając jego mieszkańcom światło, kilka rodzin ma teraz w oknach mury. Co na to architekt miasta, że wygląda to wszystko źle.
Inna sprawa na tym osiedlu, to bardzo zaniedbany teren zieleni przy parkingu w pobliżu sklepu MILA, od strony ul. Cegielnianej. Skoro władza miasta zgodziła się na wycinkę brzózek w tamtym rejonie, to niech teraz przynajmniej zadba o estetycznie , ukwiecone zagospodarowanie kawałka zieleni, który wygląda tam bardzo szpetnie. Z uwagi na to, że o tej samej porze odbywało się też ważne zebranie mieszkańców w jednym z większych domów wielorodzinnych w tym osiedlu, co uniemożliwiło podjęcie w/w tematów na zebraniu osiedlowym wprost "w oczy" obecnych tam przedstawicieli władz.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
dzisiaj, 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Miejska ciepłownia wkracza w przyszłość
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
dzisiaj, 11:15 Biłgoraj
Pieszo na Jasną Górę. Ruszyły zapisy na pielgrzymkę
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
dzisiaj, 08:28 Biłgoraj
Damian Błaszczyk przepłynie 80 km dla chorych dzieci
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika