REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.04.12 22:07 | aktualizacja: 2018.04.12 22:14

Ogrody ostatnie

Zebrania sprawozdawcze biłgorajskich rad osiedlowych dobiegły końca. Jako ostatni o lokalnych sprawach i problemach rozmawiali z władzami miasta mieszkańcy osiedla Ogrody.
Ogrody ostatnie

Kolejna szansa na udział w zebraniu sprawozdawczym biłgorajskich rad osiedlowych dopiero za rok. W czwartkowe popołudnie, 12 kwietnia, odbyło się ostatnie z tegorocznych spotkań. Z władzami miasta rozmawiali mieszkańcy osiedla Ogrody.

Najpierw jednak przewodniczący rady osiedla odczytał sprawozdanie z ostatnich 12 miesięcy funkcjonowania rady.

- Głównymi tematami naszych obrad były przede wszystkim sprawy infrastruktury, sprawy realizowanych i planowanych inwestycji w osiedlu, sprawy porządku, organizacyjne i problemy zgłaszane przez naszych mieszkańców - mówił Bogdan Buczkowski i dodał: - Nasze osiedle zmienia się. Ostatni rok to czas kolejnych inwestycji w osiedlu. W minionym okresie m.in.: przebudowano chodnik w ulicy Cegielnianej, po stronie południowej za kwotę 182 tys. zł, przebudowano oświetlenie tej ulicy, wartość tego zadania to 57 tys. zł, zrealizowane budowę ul. Kwiatowej wraz z przebudową ul. Poniatowskiego, wartość całego zadania to ponad 4,5 mln zł.

Wśród innych inwestycji, które zostały zrealizowane na terenie osiedla Ogrody przewodniczący wymienił: przebudowę oświetlenia ulicznego przy ul. Partyzantów, właśnie trwa dalsza część inwestycji od ul. Poniatowskiego do granic miasta, przebudowę dróg wewnętrznych realizowaną przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Łada". W bieżącym roku zrealizowane będzie zadanie polegające na budowie i modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej, a SM będzie kontynuować remonty dróg wewnętrznych. Będzie to inwestycja która pochłonie ponad 1 mln zł.

- Na przestrzeni roku trudno jest nam zauważyć te wszystkie zmiany, gdyż są rozłożone w czasie, dzieją się w różnych częściach naszego osiedla, ale jeśli zbierze się to wszystko razem nie można oprzeć się wrażeniu, że są to same pozytywne wydarzenia dla osiedla, a jego wizerunek ulega diametralnej poprawie. Z roku na rok przybywa nam wyremontowanych ulic i chodników, rozwija się infrastruktura osiedla. Nasze propozycje, które kierujemy do władz miasta i do Spółdzielni Mieszkaniowej są sukcesywnie realizowane - stwierdził przewodniczący Buczkowski.

Podkreślił, że mieszkańcy wciąż czekają na: remont ul. Narutowicza, wykonanie odcinka ul. Kochanowskiego, remont ul. Piłsudskiego, przebudowę ul. Partyzantów, nową nawierzchnię na ul. Cegielnianej.

Poza inwestycjami rada osiedla zajmowała się też innymi sprawami. We wrześniu zorganizowała drugi już rekreacyjny rodzinny rajd rowerowy, który miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzację jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu, jak również był formą integracji społecznej.

Podczas spotkania nie zabrakło informacji o zadaniach, które w tym roku będą zrealizowane na terenie całego miasta, a wśród nich: remonty dróg, budowa parkingu przy PKS, modernizacja budynków szkół i Urzędu Miasta, jednym z ważniejszych zadań będzie dokończenie budowy stałego targowiska przy ul. Jagiełły. Burmistrz Janusz Rosłan poinformował także, że właśnie rozpoczął się montaż kotłów na biomasę. Niestety zainteresowanie ze strony mieszkańców jest mniejsze niż deklarowane, dlatego osoby, które są zainteresowane zmianą źródła ciepła na taki kocioł mogą zgłosić się do Urzędu Miasta. W najbliższym czasie rozpocznie się także instalacja zestawów solarnych. Udało się rozstrzygnąć przetarg, mieszkańcy będą proszeni o podpisywanie umów.

Ponadto burmistrz podkreślił, że najważniejszą inwestycją inwestycją ma być rewitalizacja Placu Wolności. Miasto liczy na dofinansowanie w wysokości 10 mln zł.

W trakcie zebrania mieszkańcy dopytywali o interesujące ich kwestie, a wśród nich termin przebudowy ul. Steglińskiego, czy wyregulowani świateł na skrzyżowaniach ul. Długiej z ul. Piłsudskiego oraz ul. Komorowskiego i ul. Boh. Monte Cassino. Poruszono też kwestię jazdy po śluzach dla rowerów i zaapelowano do policjantów o częstsze kontrole. Mieszkańcy pytali też o organizację ruchu na przebudowanej ul. Cegielnianej, jak również możliwość wykonania drogi prowadzącej do stacji kolejowej. Wiceburmistrz Michał Dec wyjaśnił, że już trwają rozmowy na ten temat z PKP, gdyż część drogi należy do miasta, a część do przedsiębiorstwa i tylko w porozumieniu będzie możliwa realizacja zadania.

Jeśli są Państwo zainteresowani kwestiami poruszanymi podczas tegorocznych rad osiedlowych zachęcamy do przeczytania relacji. Nasi czytelnicy znajdą je pod adresami:
- Zebranie rady osiedla Bojary
- Zebranie sprawozdawcze rady osiedla Nadstawna
- O ogrzewaniu, bezpieczeństwie i alkoholu
- Zebranie rady osiedla Piaski
- Spotkanie mieszkańców osiedla Rapy
- Rewitalizacja śródmieścia najważniejsza
- Zebranie rady osiedla Puszcza Solska
- Zebranie rady osiedla Różnówka
- Zebranie rady osiedla Batorego
- Zebranie rady osiedla Bagienna
- Zebranie rady osiedla Roztocze

red.
red. dodany 12 kwietnia 2018
 
Odsłon: 3388

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

~ Leszek
Oceniano 3 razy  +1
ale ten R.Dycha spasł się jak prosiak
~ mieszkaniec
Oceniano 2 razy  0
Szacunek dla burmistrza Deca,któremu miasto wiele zawdzięcza w kwestii wielu inwestycji i innych spraw.
~ warto wiedzieć co jest źle
Oceniano 5 razy  +5
Do wymienionych dokonań - należy dodać też naganne. Niestety władze powiatu wydały pozwolenie na budowę budynku prywaciarzom,w nieodpowiednim miejscu, wbrew protestom mieszkańców. A i miejska władza też potraktowała to przychylnie, nie licząc się z opiniami pokrzywdzonych. Interesujące jest to, dlaczego wydano prywaciarzom pozwolenie na budowę budynku przy Al. 400 lecia, naprzeciwko bloku spółdzielczego ( teraz będą sobie mieszkańcy zaglądać w okna), w dodatku ten budowany obiekt częściowo zasłania od wschodu inny blok, ograniczając jego mieszkańcom światło, kilka rodzin ma teraz w oknach mury. Co na to architekt miasta, że wygląda to wszystko źle.
Inna sprawa na tym osiedlu, to bardzo zaniedbany teren zieleni przy parkingu w pobliżu sklepu MILA, od strony ul. Cegielnianej. Skoro władza miasta zgodziła się na wycinkę brzózek w tamtym rejonie, to niech teraz przynajmniej zadba o estetycznie , ukwiecone zagospodarowanie kawałka zieleni, który wygląda tam bardzo szpetnie. Z uwagi na to, że o tej samej porze odbywało się też ważne zebranie mieszkańców w jednym z większych domów wielorodzinnych w tym osiedlu, co uniemożliwiło podjęcie w/w tematów na zebraniu osiedlowym wprost "w oczy" obecnych tam przedstawicieli władz.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w sobotę, godzina 12:56 Biłgoraj
Mikołajowy zawrót głowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 1
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika