REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2018.05.07 10:47 | aktualizacja: 2018.05.08 16:58

Zaplanowano remont przejazdu kolejowego - będą utrudnienia

W środę, 9 maja, przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Moniuszki w Biłgoraju będzie nieczynny. Wstrzymanie ruchu związane jest z zaplanowanymi pracami remontowymi.
Zaplanowano remont przejazdu kolejowego - będą utrudnienia

Jak informuje Wydział Infrastruktury PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej spółki z o.o. w Zamościu w środę, 9 maja w godz. 7.00 - 19.00, z powodu prowadzonych prac remontowych będzie zamknięty przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Moniuszki w Biłgoraju. Objazd wyznaczono obwodnicą północną i aleją Jana Pawła II.

Przywrócenie organizacji ruchu nastąpi po wykonaniu robót.

Red.
Red. dodany 7 maja 2018
 
Odsłon: 5507

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (8)

~ Lulu
Oceniano 1 raz  +1
Najlepiej zamknąć przejazd na cały dzień niech setki ludzi jeździ przez Gromadę. A co tam! W normalnych krajach takie remonty robi się w nocy by nie były uciążliwe dla mieszkańców i ludzi korzystających z drogi. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania przyjaznego objazdu. Niestety u nas to nie możliwe bo nocne stawki są wyższe i zarząd kolei nie będzie płacić parę zł więcej. Takie myślenie tylko w Polsce i dalej na wschód...
~ w...
  0
Rumunię bez GPS-u z 10 lat temu ekplorowalem i szlag mnie nie trafił.
~ zxc
Oceniano 1 raz  -1
Dla Ciebie naturalnym, dla kogoś z poza miasta nie. Według mapy krótszą drogą byłby skręt w lewo ul. Bojarską a dalej do ul. Drogi straceń. To na mapie, bo (przynajmniej wg GSV) na środku drogi stoi brama, a ulica Bojarska jest ślepa (przy ul. Moniuszki brakuje znaku D-4c).
Dlatego przy każdym remoncie dodaje się informację o objeździe zamkniętego odcinka. To nie zarzut do portalu, tylko do podmiotu odpowiedzialnego za remont.
~ arbuz
Oceniano 5 razy  +1
Ten remont to świetna okazja na pewien eksperyment. Proszę w tym dniu aby jakiś yntelygentny inrzynier ;) ze starostwa od drogownictwa przycupnął na skrzyżowaniu Lubelskiej i Nadstawnej okaże się że Gromada wraca na Gromadę tak jak trzeba to znaczy DW835. I się okaże że można, że to nie "utrodnianieżycia" tylko normalna sprawa, bo po to są obwodnice, a nie wożenie ***** na siłę przez centrum. Lokalne uliczki w centrum jak Nadstawna służy do ruchu lokalnego a nie tranzyt dla Gromady, Majdanka czy Nadrzecza. Dobrych nawyków trzeba ludzi uczyć. Bo można i od tego są samorządy - radni , burmistrze, starosty. Prawda? Czy oni tylko od przecinania wstążek?
~ jan
Oceniano 1 raz  +1
naturalnym objazdem jest wiadukt kolejowy na 835... dokad objazdu potrzebujesz?
~ zxc
Oceniano 4 razy  -4
Informacji o objeździe oczywiście brak. Zamknięte to zamknięte, po ch*** drążyć temat?
~ j64
Oceniano 1 raz  +1
W kwestii zmiany konstytucji jest wiele manipulacji. W kręgach sitwy rządowej nacisk jest na sprawy istotne dla „elit natomiast o drugorzędnym znaczeniu dla społeczeństwa. Prezydent zaś usiłuje robić wrażenie głosu reprezentującego społeczeństwo.
Jest widoczne, że wokół kwestii zmiany konstytucji jest wiele manipulacji. W wypowiedziach osób związanych z sitwą rządową nacisk jest kładziony na sprawy istotne jedynie z punktu widzenia „elit władzy natomiast o drugorzędnym znaczeniu dla społeczeństwa. Chodzi o prerogatywy rządu, premiera, prezydenta czy funkcjonowanie Senatu. Prezydent z kolei stara się robić wrażenie głosu reprezentującego społeczeństwo. Mówi o zwiększeniu znaczenia referendów, większym wyartykułowaniu znaczenia rodziny z dodaniem kwestii ojcostwa a nie tylko macierzyństwa czy o priorytecie prawa polskiego nad międzynarodowym.Tak było w każdym razie na kongresie na Stadionie Narodowym 26 kwietnia br.
Cisza natomiast zalega jeśli chodzi o sprawy najbardziej istotne dla normalnego funkcjonowania społeczeństwa. Przy całym swoim wcześniejszym zaangażowaniu w kwestie sądownictwa prezydent na przykład nagle zapomniał o kwestii udziału obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości, a przecież jest to rzecz kardynalna z punktu widzenia społeczeństwa. W krajach o sprawnym i szanowanym sądownictwie ława przysięgłych jest wpisana w konstytucję lub stanowi część niepodważalnej tradycji ustrojowej. Na temat potrzeby ławy przysięgłych w Polsce powiedziano już tyle, że nie ma potrzeby się powtarzać, a prezydent jako prawnik zapewnerozumie to bardzo dobrze. Tak więc pominięcie tej kwestii nie wygląda to na przypadek lecz na świadome działanie.
Poza tym w propozycjach zmian konstytucji widziałbym rzeczy dla mnie oczywiste takie jak wybieralność i kadencyjność wszystkich struktur władzy włącznie z sądami. Kapitalnie uzdrowiłoby to patologię III RP. Patologię spowodowaną między innymi oddaniem dożywotniej władzy sądowej złodziejskiej postkomunistycznej mafii.
Dodam do tego kwestię gwarancji prawa własności z nadawaniem trzymanych w domu tytułów własności w celu uniemożliwienia rabunku mienia przez mafię państwową. Byłby to odpowiednik ksiąg wieczystych, tyle że trzymanych nie w złodziejskim sądzie a przez właściciela.
Inna rzecz oczywista to stworzenie możliwości prywatnych inwestycji emerytalnych, tak aby można było samemu inwestować w swoją emeryturę z gwarancją prawa własności inwestycji i ulgami podatkowymi. Obecny system ubezpieczeń społecznych jest formą podatku służącego do wysysania pieniędzy z rynku i z kieszeni tych, którzy je zarabiają.
Istnieje potrzeba instytucji do rozstrzygania sporów pomiędzy państwem a jednostkami lub społecznościami. Instytucja ta powinna pochodzić z wyborów powszechnych. Obecna sytuacja, gdy w przypadku ewidentnego rozboju i złodziejstwa ze strony mafii sądowej mamy zwracać się o naprawienie szkód do tej samej mafii, jest ponurym żartem.
Konstytucja powinna też ograniczyć wysokości podatków aby uniemożliw„elitom łupienie społeczeństwa.
Trybunał Konstytucyjny powinien pochodzić z wyborów powszechnych. W obecnej postaci jest on wybierany przez Sejm, którego ustawy ma kontrolować. Jest to ewidentna sprzeczność interesów.
W konstytucji powinien być zapis określający maksymalny okres przetrzymywania oskarżonego w więzieniu do postawienia przed sądem jak również maksymalna długość procesu. Obecny system przedłużania tymczasowego aresztu i procesów w nieskończoność jest nieodpuszczalny i jest objawem totalitarnego państwa. Umożliwia niszczenie niewygodnych politycznie osób. Patrz chociażby przypadek Piskorskiego.
Zapisy muszą być konkretne i obowiązujące, nie tak jak w obecnej konstytucji, która jest zbiorem pobożnych życzeń.
Warto też zastanowić się głębiej nad dodatkowym celem ustawy zasadniczej. Po okresie zaborów i komunizmu, zniszczone zostały elity i naturalne struktury społeczne. Trzeba odbudować normalne funkcjonowanie społeczeństwa prawo własności, sądy, samoorganizację społeczeństwa etc. Do tego potrzeba elit z zapleczem materialnym i intelektualnym, których obecnie wciąż brakuje.
Jeśli zaś chodzi o znaczenie rodziny, o którym mówił prezydent, to najlepszą rzeczą byłoby trzymanie się władz z daleka od rodzin i ich pieniędzy. Wspomniane wcześniej ograniczenie pułapu podatków powinno dąć rodzinom możliwość utrzymania się z własnych dochodów bez wyciągania rąk po wsparcie.
Na koniec dodam rzecz oczywistą, która powinna znaleźć się w konstytucji zakaz dopuszczania do władzy wszelkiej maści kretynów i dewiantów. Jak jednak pokazuje doświadczenie z tym może być problem.
Są to jedynie niektóre z rzeczy, które należałoby naprawić w konstytucji i mam nadzieję, że pojawią się nowe propozycje.
Za kilka dni - 3 maja oczekiwane jest wystąpienie prezydenta i konkrety odnośnie pytań referendalnych. Będzie to ciekawa konfrontacja z oczekiwaniami społecznymi.
Poniżej podaję linki do moich wcześniejszych i bardziej szczegółowych artykułów na przedstawione tematy.
Bogdan Goczyński
~ j64
Oceniano 3 razy  +3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w piątek, godzina 10:16 Region
Tragiczny wypadek w regionie. Zginęły 2 osoby, mieszkaniec powiatu trafił do szpitala
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w sobotę, godzina 22:18 Biłgoraj
Legenda kick-boxingu w Biłgoraju
w piątek, godzina 09:03 Tarnogród
Andrzejki klubów seniora
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w sobotę, godzina 10:15 Biłgoraj
Nowe miejsce dla młodych na mapie Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:52 Biłgoraj
Mikołajki w "Czwórce"
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
we wtorek, godzina 17:14 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858 [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w środę, godzina 07:46 Biłgoraj
Biłgorajskie zapiekanki w Krakowie
w sobotę, godzina 09:54 Powiat
Będzie sypać mocniej
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
Tym razem do zamojskiej delegatury WUOZ Lublin trafiły znaleziska dwóch zabytków archeologicznych: siekierki krzemiennej z Szarajówki oraz fragmentu toporka kamiennego z Dereźni Solskiej. Oba zabytki archeologiczne były konsultowane z prof. dr hab. Jerzym Liberą z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, w celu określenia ich chronologii, typologii i przynależności kulturowej.
w piątek, godzina 14:33 Powiat
Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu
w czwartek, godzina 08:25 Biłgoraj
Nastolatek potrącony na przejeździe dla rowerów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika