REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2018.05.07 10:47 | aktualizacja: 2018.05.08 16:58

Zaplanowano remont przejazdu kolejowego - będą utrudnienia

W środę, 9 maja, przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Moniuszki w Biłgoraju będzie nieczynny. Wstrzymanie ruchu związane jest z zaplanowanymi pracami remontowymi.
Zaplanowano remont przejazdu kolejowego - będą utrudnienia

Jak informuje Wydział Infrastruktury PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej spółki z o.o. w Zamościu w środę, 9 maja w godz. 7.00 - 19.00, z powodu prowadzonych prac remontowych będzie zamknięty przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Moniuszki w Biłgoraju. Objazd wyznaczono obwodnicą północną i aleją Jana Pawła II.

Przywrócenie organizacji ruchu nastąpi po wykonaniu robót.

Red.
Red. dodany 7 maja 2018
 
Odsłon: 5735

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (8)

~ Lulu
Oceniano 1 raz  +1
Najlepiej zamknąć przejazd na cały dzień niech setki ludzi jeździ przez Gromadę. A co tam! W normalnych krajach takie remonty robi się w nocy by nie były uciążliwe dla mieszkańców i ludzi korzystających z drogi. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania przyjaznego objazdu. Niestety u nas to nie możliwe bo nocne stawki są wyższe i zarząd kolei nie będzie płacić parę zł więcej. Takie myślenie tylko w Polsce i dalej na wschód...
~ w...
  0
Rumunię bez GPS-u z 10 lat temu ekplorowalem i szlag mnie nie trafił.
~ zxc
Oceniano 1 raz  -1
Dla Ciebie naturalnym, dla kogoś z poza miasta nie. Według mapy krótszą drogą byłby skręt w lewo ul. Bojarską a dalej do ul. Drogi straceń. To na mapie, bo (przynajmniej wg GSV) na środku drogi stoi brama, a ulica Bojarska jest ślepa (przy ul. Moniuszki brakuje znaku D-4c).
Dlatego przy każdym remoncie dodaje się informację o objeździe zamkniętego odcinka. To nie zarzut do portalu, tylko do podmiotu odpowiedzialnego za remont.
~ arbuz
Oceniano 5 razy  +1
Ten remont to świetna okazja na pewien eksperyment. Proszę w tym dniu aby jakiś yntelygentny inrzynier ;) ze starostwa od drogownictwa przycupnął na skrzyżowaniu Lubelskiej i Nadstawnej okaże się że Gromada wraca na Gromadę tak jak trzeba to znaczy DW835. I się okaże że można, że to nie "utrodnianieżycia" tylko normalna sprawa, bo po to są obwodnice, a nie wożenie ***** na siłę przez centrum. Lokalne uliczki w centrum jak Nadstawna służy do ruchu lokalnego a nie tranzyt dla Gromady, Majdanka czy Nadrzecza. Dobrych nawyków trzeba ludzi uczyć. Bo można i od tego są samorządy - radni , burmistrze, starosty. Prawda? Czy oni tylko od przecinania wstążek?
~ jan
Oceniano 1 raz  +1
naturalnym objazdem jest wiadukt kolejowy na 835... dokad objazdu potrzebujesz?
~ zxc
Oceniano 4 razy  -4
Informacji o objeździe oczywiście brak. Zamknięte to zamknięte, po ch*** drążyć temat?
~ j64
Oceniano 1 raz  +1
W kwestii zmiany konstytucji jest wiele manipulacji. W kręgach sitwy rządowej nacisk jest na sprawy istotne dla „elit natomiast o drugorzędnym znaczeniu dla społeczeństwa. Prezydent zaś usiłuje robić wrażenie głosu reprezentującego społeczeństwo.
Jest widoczne, że wokół kwestii zmiany konstytucji jest wiele manipulacji. W wypowiedziach osób związanych z sitwą rządową nacisk jest kładziony na sprawy istotne jedynie z punktu widzenia „elit władzy natomiast o drugorzędnym znaczeniu dla społeczeństwa. Chodzi o prerogatywy rządu, premiera, prezydenta czy funkcjonowanie Senatu. Prezydent z kolei stara się robić wrażenie głosu reprezentującego społeczeństwo. Mówi o zwiększeniu znaczenia referendów, większym wyartykułowaniu znaczenia rodziny z dodaniem kwestii ojcostwa a nie tylko macierzyństwa czy o priorytecie prawa polskiego nad międzynarodowym.Tak było w każdym razie na kongresie na Stadionie Narodowym 26 kwietnia br.
Cisza natomiast zalega jeśli chodzi o sprawy najbardziej istotne dla normalnego funkcjonowania społeczeństwa. Przy całym swoim wcześniejszym zaangażowaniu w kwestie sądownictwa prezydent na przykład nagle zapomniał o kwestii udziału obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości, a przecież jest to rzecz kardynalna z punktu widzenia społeczeństwa. W krajach o sprawnym i szanowanym sądownictwie ława przysięgłych jest wpisana w konstytucję lub stanowi część niepodważalnej tradycji ustrojowej. Na temat potrzeby ławy przysięgłych w Polsce powiedziano już tyle, że nie ma potrzeby się powtarzać, a prezydent jako prawnik zapewnerozumie to bardzo dobrze. Tak więc pominięcie tej kwestii nie wygląda to na przypadek lecz na świadome działanie.
Poza tym w propozycjach zmian konstytucji widziałbym rzeczy dla mnie oczywiste takie jak wybieralność i kadencyjność wszystkich struktur władzy włącznie z sądami. Kapitalnie uzdrowiłoby to patologię III RP. Patologię spowodowaną między innymi oddaniem dożywotniej władzy sądowej złodziejskiej postkomunistycznej mafii.
Dodam do tego kwestię gwarancji prawa własności z nadawaniem trzymanych w domu tytułów własności w celu uniemożliwienia rabunku mienia przez mafię państwową. Byłby to odpowiednik ksiąg wieczystych, tyle że trzymanych nie w złodziejskim sądzie a przez właściciela.
Inna rzecz oczywista to stworzenie możliwości prywatnych inwestycji emerytalnych, tak aby można było samemu inwestować w swoją emeryturę z gwarancją prawa własności inwestycji i ulgami podatkowymi. Obecny system ubezpieczeń społecznych jest formą podatku służącego do wysysania pieniędzy z rynku i z kieszeni tych, którzy je zarabiają.
Istnieje potrzeba instytucji do rozstrzygania sporów pomiędzy państwem a jednostkami lub społecznościami. Instytucja ta powinna pochodzić z wyborów powszechnych. Obecna sytuacja, gdy w przypadku ewidentnego rozboju i złodziejstwa ze strony mafii sądowej mamy zwracać się o naprawienie szkód do tej samej mafii, jest ponurym żartem.
Konstytucja powinna też ograniczyć wysokości podatków aby uniemożliw„elitom łupienie społeczeństwa.
Trybunał Konstytucyjny powinien pochodzić z wyborów powszechnych. W obecnej postaci jest on wybierany przez Sejm, którego ustawy ma kontrolować. Jest to ewidentna sprzeczność interesów.
W konstytucji powinien być zapis określający maksymalny okres przetrzymywania oskarżonego w więzieniu do postawienia przed sądem jak również maksymalna długość procesu. Obecny system przedłużania tymczasowego aresztu i procesów w nieskończoność jest nieodpuszczalny i jest objawem totalitarnego państwa. Umożliwia niszczenie niewygodnych politycznie osób. Patrz chociażby przypadek Piskorskiego.
Zapisy muszą być konkretne i obowiązujące, nie tak jak w obecnej konstytucji, która jest zbiorem pobożnych życzeń.
Warto też zastanowić się głębiej nad dodatkowym celem ustawy zasadniczej. Po okresie zaborów i komunizmu, zniszczone zostały elity i naturalne struktury społeczne. Trzeba odbudować normalne funkcjonowanie społeczeństwa prawo własności, sądy, samoorganizację społeczeństwa etc. Do tego potrzeba elit z zapleczem materialnym i intelektualnym, których obecnie wciąż brakuje.
Jeśli zaś chodzi o znaczenie rodziny, o którym mówił prezydent, to najlepszą rzeczą byłoby trzymanie się władz z daleka od rodzin i ich pieniędzy. Wspomniane wcześniej ograniczenie pułapu podatków powinno dąć rodzinom możliwość utrzymania się z własnych dochodów bez wyciągania rąk po wsparcie.
Na koniec dodam rzecz oczywistą, która powinna znaleźć się w konstytucji zakaz dopuszczania do władzy wszelkiej maści kretynów i dewiantów. Jak jednak pokazuje doświadczenie z tym może być problem.
Są to jedynie niektóre z rzeczy, które należałoby naprawić w konstytucji i mam nadzieję, że pojawią się nowe propozycje.
Za kilka dni - 3 maja oczekiwane jest wystąpienie prezydenta i konkrety odnośnie pytań referendalnych. Będzie to ciekawa konfrontacja z oczekiwaniami społecznymi.
Poniżej podaję linki do moich wcześniejszych i bardziej szczegółowych artykułów na przedstawione tematy.
Bogdan Goczyński
~ j64
Oceniano 3 razy  +3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 10:59 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
29 maja 2024 Księżpol
Do 14 czerwca można uniknąć kontroli na posesji
31 maja 2024 Aleksandrów
Śledczy prowadzą postępowanie ws. drukarni banerów wyborczych w Aleksandrowie
Z ustaleń Onetu wynika, że w październiku ubiegłego roku w garażu na terenie jednej z posesji w Aleksandrowie drukowano materiały wyborcze Marcina Romanowskiego. Obecnie miały tam być drukowane banery kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Zamościu. Śledczy podejrzewają, że mogło dojść do nielegalnego wspierania komitetu wyborczego z pominięciem oficjalnych źródeł finansowania.
dzisiaj, 08:06 Powiat
9 miejscowości bez prądu
dzisiaj, 07:53 Aleksandrów
Nowi sołtysi zainaugurowali kadencję
dzisiaj, 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
dzisiaj, 17:46 Dąbrowica
Kadry z życia Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy na scenie
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
we wtorek, godzina 14:25 Biłgoraj
W biłgorajskim muzeum można zwiedzać nową wystawę
we wtorek, godzina 09:32 Huta Turobińska
Samochód w rowie. Gdzie jest kierowca?
w poniedziałek, godzina 12:17 Kraj
Oni zasiądą w Parlamencie Europejskim
W niedzielę 9 czerwca wybieraliśmy 53 posłów do Parlamentu Europejskiego. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już oficjalne wyniki głosowania. Nasz region wywalczył 2 miejsca w Europarlamencie.
w niedzielę, godzina 11:09 Biłgoraj
Tak wyglądała czerwcowa garażówka [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 16:23 Biłgoraj
Ogólnopolski sukces uczennic ZSBiO
3 czerwca 2024 Region
20-latek z powiatu zginął w tragicznym wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na trasie Biłgoraj - Huta Krzeszowska. Kierujący osobowym oplem zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Pomimo podjętej przez ratowników reanimacji życia 20-latka nie zdołano uratować.
w czwartek, godzina 10:12 Goraj
Oficjalne powitanie nowej sekretarz
w piątek, godzina 14:34 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Cegielnianej w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
5 czerwca 2024 Biłgoraj
Konkurs na sekretarza rozstrzygnięty
W pierwszej połowie maja burmistrz Biłgoraja ogłosił nabór na stanowisko sekretarza. Postępowanie zostało już rozstrzygnięte. Kto będzie pełnić tę funkcję?
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 14:47 Powiat
Kierowali mimo cofniętych uprawnień
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika