REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2018.07.04 11:07 | aktualizacja: 2018.07.02 17:22

Są pieniądze na drogi

18 samorządów podpisało w ostatnich dniach czerwca, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie umowy dotacji na przebudowę i modernizację dróg lokalnych w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Umowy wręczyli wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
Są pieniądze na drogi

Samorządy otrzymały dotacje w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Z 30 gmin i powiatów objętych programem umowy podpisało dziś 18. Wśród nich 14 gmin, 2 powiaty i 2 miasta na prawach powiatu. To Miasto Biała Podlaska, gmina Biszcza, miasto Dęblin, gmina Fajsławice, gmina Jastków, gmina Kodeń, gmina Łuków, gmina Obsza, gmina Ostrów Lubelski, gmina Parczew, gmina Radzyń Podlaski, gmina Sawin, gmina Tereszpol, gmina Turobin, gmina Wąwolnica, miasto Zamość, powiat Łukowski oraz powiat Parczewski. - Z pozostałymi samorządami podpiszemy umowy w ciągu najbliższych dwóch dni, jak tylko otrzymamy od nich komplet niezbędnych dokumentów - zapewnił wojewoda Przemysław Czarnek. - Bardzo się cieszę i gratuluję wszystkim państwu tych inwestycji. Program był szybki i państwo szybko się zmobilizowaliście, żeby przygotować wnioski aplikacyjne, a później całość dokumentacji. Jestem przekonany, że wszyscy państwo poradzicie sobie z realizacją tych inwestycji - dodał Czarnek. Wojewoda podziękował przy okazji ministrowi Soboniowi za udzielone wsparcie nad procesem przydzielania dotacji z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju dla województwa lubelskiego. - Wierzę, że te wszystkie projekty zostaną zrealizowane, rozliczone i wszystko się powiedzie. To jest kolejne pół miliarda złotych, które dokładamy do dróg lokalnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że formuła tego programu wymaga modyfikacji - podkreślił Artur Soboń. Wiceminister zapewnił, że jeszcze w tym roku powstanie nowy program dla dróg lokalnych, na który rząd przeznaczy w skali kraju 5 mld zł. - Będą tam bardziej elastyczne kryteria oraz możliwość rozłożenia inwestycji na wiele lat. Myślę, że to pozwoli na racjonalne planowanie budowy dróg lokalnych, które są nam absolutnie niezbędne, nie tylko do rozwoju waszych miejscowości, gmin, miast i powiatów, ale też do rozwoju Polski. Dlatego traktujemy to jako priorytet rządu premiera Mateusza Morawieckiego - stwierdził Soboń, który spotkał się z samorządowcami z całego województwa żeby zapoznać ich ze szczegółami przygotowywanego przez rząd nowego funduszu drogowego. Przypomnijmy, że łączna pula rządowej dotacji na drogi z Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej wynosi 37,7 mln zł. Za te pieniądze powstanie 48 km nowych dróg na łączną kwotę (wliczając wkład własny samorządów) 55,2 mln zł.

Gminy z powiatu biłgorajskiego otrzymały następujące kwoty:
- gmina Turobin - 637 tys. zł
- gmina Teeszpol - 230 tys. zł
- gmina Obsza - 1,5 mln zł
- gmina Biszcza - 800 tys. zł.

LUW/red.
LUW/red. dodany 4 lipca 2018
 
Odsłon: 4463

Czytaj podobne

tagi: dotacja, drogi

Waszym zdaniem (8)

~ Jaś
Oceniano 1 raz  +1
Patrzcie na zdjęcie!!! Tyle obiboków i nierobów utrzymujemy z naszych podatków. Najpierw utrzymywaliśmy tych z Platformy teraz utrzymujemy PIS-lamistów Kaczora. Wyp..przyć ich od koryt już jest pora!!!
~ mieszkaniec
  0
a gmina Tarnogród ile ?
~ w gm.biłgoraj
Oceniano 3 razy  +3
susza na pierwszym miejscu a nie drogi,niewiele zasiane , bo piaski ale oczekiwania odszkodowawcza duże , bo to kasa bez roboty.
~ Przyszły radny
Oceniano 2 razy  +2
A gmina Biłgoraj jak zwykle poszkodowana! Szkoda!!!
~ seba
Oceniano 3 razy  +3
Gmina Teeszpol dostała 230 tyś.zł,a gmina Tereszpol ile dostała?. Pozdrawiam.
~ 32658
Oceniano 4 razy  +2
Ale ty jesteś prostak jak trza!
~ 123
Oceniano 1 raz  +1
~ 32658
Oceniano 7 razy  -1
Sitwa PO PSL nawet nie zrobili zalewu co babcia posłanka obiecała, ale że to by była konkurencja dla Biszczy to kasa poszła w piz...du
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
dzisiaj, 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
dzisiaj, 12:26 Biłgoraj
Monika Pawłowska wraca do Sejmu
w czwartek, godzina 09:51 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
dzisiaj, 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
dzisiaj, 14:53 Księżpol
Księżpol jako jedyny w powiecie z dofinansowaniem na edukację
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
w sobotę, godzina 17:57 Biłgoraj
Koncert "Ady" przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA]
W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się coroczny koncert "Taniec i poezja", w wykonaniu Grup Tańca Współczesnego "Ada", działających w Młodzieżowym Domu Kultury. Wydarzenie, które odbyło się 17 lutego, zgromadziło miłośników tańca i sztuki.
w piątek, godzina 20:01 Biłgoraj
Przemysław Czarnek udzielił poparcia kandydatowi na burmistrza
dzisiaj, 10:37 Biłgoraj
Zapisz tę datę. Takiego wydarzenia nie można przegapić
8 lutego 2024 Powiat
Jutro blokada dróg. W jakich godzinach można spodziewać się utrudnień?
W piątek 9 lutego rozpoczyna się strajk generalny rolników, w którym udział wezmą także rolnicy z powiatu biłgorajskiego. W dwóch miejscach, na trasie wojewódzkiej nr 835 będą blokować przejazd. Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość.
13 lutego 2024 Biłgoraj
Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 16:36 Tarnogród
Ulotki ws. dofinansowań w powiecie. Władze ostrzegają
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika