REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.08.25 12:11 | aktualizacja: 2018.08.24 15:19

Ponad 1700 wniosków o 300 zł

Cały czas jest możliwość składania wniosków w programie "Dobry Start", w ramach którego rodzice uczniów mogą otrzymać 300 zł z przeznaczeniem na wyprawkę szkolną. Dotychczas mieszkańcy Biłgoraja złożyli ponad 1700 wniosków, w tym pond 800 w formie elektronicznej. Do kiedy jest na to czas?
Ponad 1700 wniosków o 300 zł

Uchwałą Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. ustanowiony został rządowy program wsparcia rodzin z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. W ramach tego programu wprowadzone zostało świadczenie"dobry start'" wypłacane raz w roku w wysokości 300 zł, bez względu na dochód rodziny.

Rozporządzeniem z dnia 30 maja 2018r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu "Dobry start" (Dz.U. z 2018r., poz. 1061) ustalone zostały zasady przyznawania świadczenia.

O świadczenie dobry start w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Biłgoraju mogą ubiegać się rodzice dzieci, opiekunowie faktyczni, opiekunowie prawni, osoby uczące się zamieszkałe na terenie miasta Biłgoraj

Świadczenie dobry start przysługuje jednorazowo w wysokości 300 zł w związku z rozpoczęciem przez dziecko roku szkolnego, do ukończenia przez dziecko:

  • 20. roku życia

  • 24. roku życia w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności,

jak również w przypadku:

  • ukończenia 20 roku życia (lub 24 roku życia w przypadku dziecka z niepełnosprawnością) przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 20 rok życia (np. dziecko ukończyło 20 lat w marcu 2018r. i kontynuuje naukę w szkole to można się ubiegać o świadczenie dobry start).

Na dziecko biorące udział w zajęciach rewalidacyjno - wychowawczych świadczenie dobry start przysługuje nie wcześniej niż od roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 7. rok życia.

Szkołą w Rozporządzeniu jest szkoła podstawowa, dotychczasowe gimazjum, szkoła ponadpodstawowa i dotychczasowa szkoła ponadgimnazjalna, z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych, szkoła artystyczna, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno - wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno - wychowawczy.

Świadczenie dobry start nie przysługuje:

  • na dziecko rozpoczynające roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. "zerówka"), nawet jeżeli realizowane jest w szkole podstawowej,

  • na dziecko umieszczone w domu pomocy społecznej, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej szkole, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie.

Wnioski o świadczenie można składać:

  • internetowo od 1 lipca 2018r. przez bankowość elektroniczną lub przez stronę empatia.mrpips.gov.pl,

  • w formie papierowej od 1 sierpnia 2018r.

Ostateczny termin na złożenie wniosku to 30 listopada 2018r. Wnioski złożone po tym terminie pozostawione zostaną bez rozpatrzenia.

Wnioski złożone w okresie od 1 lipca do 30 sierpnia 2018r. zostaną zrealizowane do 30 września 2018r. Termin na wypłatę świadczenia z wniosków złożonych od 1 września do 30 listopada wynosi 2 miesiące.

Przyznanie świadczenia nie wymaga wydania decyzji, Ośrodek zobowiązany jest przesłać wnioskodawcy informację o przyznaniu świadczenia dobry start na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej, o ile został wskazany we wniosku. W przypadku braku we wniosku adresu poczty elektronicznej Ośrodek przy składaniu wniosku informuje o możliwości odebrania informacji o przyznaniu świadczenia. Nieodebranie informacji o przyznaniu świadcznia dobry start nie wstrzymuje wypłaty tego świadczenia. Decyzje będą wydawane w przypadku odmowy świadczenia.

Ilość złożonych wniosków od 1 lipca 2018r. do dnia 23 sierpnia włącznie: 1756;

- w tym elektronicznie: 847.

Pierwsze wypłaty świadczeń, z części wniosków z lipca 2018r., zostały już zrealizowane. Pozostałe świadczenia z wniosków z lipca i sierpnia zostaną wypłacone do końca września 2018r.

Wnioski o świadczenie dobry start można składać elektronicznie lub bezpośrednio w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Biłgoraju, ul. Tadeusza Kościuszki 13, w pokoju nr 9, na pierwszym piętrze budynku, bądź przesłać wniosek pocztą na adres Ośrodka. Druki wniosków można pobrać z Miejskiego Ośrodka, ze strony www.mopsbilgoraj.naszbip.pl lub ze strony Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

red.
red. dodany 25 sierpnia 2018
 
Odsłon: 4458

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (10)

~ cdn.
Oceniano 6 razy  +6
Socjalizm w Polsce ma się dobrze. Kto uważa PiS za prawicę powinien się mocno stuknąć w czoło. Zapamiętać! W Polsce może wygrać tylko partia głosząca i realizująca hasła lewackie. Prawdziwa prawica ma 2 - 5% poparcia. Polacy kochają socjalizm.
~ Tomek
Oceniano 9 razy  +7
20 lat to wiek dziecięcy???? Brawo. Rozpuszczajmy dalej nastolatków. Może następnym razem wraz z dowodem osobistym dajmy wszystkim prawo jazdy i po samochodzie na dobry start!!! Ja mając 16 lat już zacząłem dorabiać na budowach. Pracowałem po 10-11 godzin dziennie za 40 zł/dniówka. Dlaczego? Bo chciałem mieć własne pieniądze. Szczeniaki, którzy tak łatwo dostają kasę zabraną innym nie będą rokowali czymkolwiek na przyszłość.
~ as
Oceniano 2 razy  0
~ Aneta
Oceniano 10 razy  -6
Jaki nie ma wyglądu na prezydenta Warszawy! To zwykły chłopak z blokowiska.
~ Rebai
Oceniano 14 razy  +10
No i jest kiełbasa wyborcza za pieniądze z naszej kieszeni i lud proPISowski na wszystkie ręce będzie głosował a to że go rżną z drugiej strony podatkami podwyżkami to nawet nie zauważy.A później mówią dali tak jak obiecali ale najpierw zabrali Tobie z portfela..Jak mówił Lepper "Wy ludziom niczego nie musicie dawać tylko im nie zabierajcie a oni sobie sami poradzą"..
~ as
Oceniano 12 razy  +8
Ja mam dzieciaki! I Mi się nie podoba rozdawanie pieniądza, które daję pseudo rząd!+500 +300! To czyste złodziejstwo! Chcą Nas kupić Właśnie Naszym pieniądzem! Ale przecież Krysia, Zosia, Heniek, weźmie i na samochodzie naklejka to za pintset plus! I nie ma pojęcia jak go *****
~ ciekawy do bubusia
Oceniano 12 razy  +10
Ośla łąko, wychowałem dzieci i mam wnuki, nigdy ja czy moja rodzina nie żerowała na pieniądzach podatników;) Jesteś za cienki aby ze mną dyskutować. Pozdrawiam!
~ BU-BU
Oceniano 15 razy  -9
Do CIEKAWY Ty jestes pewnie starym kawaierem wiec musisz placic bykowe A jak bedziesz mial swoje dzieci w co watpie to ci panstwo da 500 i 300
~ wee
Oceniano 13 razy  +7
I znowu te je...ne rządy rozdają polaka pieniądze!! Nie zabierajcie i nie musicie nam nic dawać! Bo to nie wasze! Znaleźli się opiekunowie! My Sobie poradzimy wiemy gdzie i kiedy wydać! A Wy złodzieje przestańcie Nas okradać! Bydlaki!
~ ciekawy
Oceniano 15 razy  +11
Kolejne wyciąganie łap po moje ciężko zapracowane pieniądze:)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Brodziaki
Piknik historyczny w Brodziakach
OSP w Brodziakach, GOK w Biłgoraju, GRH "Wir" z Biłgoraja oraz wójt gminy Biłgoraj zaprosili na kolejny już Piknik Historyczny w Brodziakach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 października.
dzisiaj, 08:18 Biłgoraj
Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą
w poniedziałek, godzina 14:49 Turobin
Mieszkaniec Turobina walczy o względy rolniczki w telewizyjnym show
24 września 2022 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
dzisiaj, 07:53 Lubelszczyzna
Wojewoda o dystrybucji jodku potasu. "Preparaty znajdują się na poziomie magazynów gminnych"
w niedzielę, godzina 18:50 Biłgoraj
Udało się wygrać 100 tys. zł?
w sobotę, godzina 17:38 Łukowa
Łukowa gra dla Mirka
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa zaprosiło na festyn charytatywny pod hasłem "Gramy dla Mirka". Wydarzenie odbyło się w sobotę 1 października na placu przy Szkole Podstawowej w Łukowej.
w niedzielę, godzina 13:20 Biłgoraj
34. raz biegali ulicami miasta
w sobotę, godzina 21:05 Aleksandrów
Mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Zmarł na miejscu [AKTUALIZACJA]
27 września 2022 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
dzisiaj, 07:19 Biszcza
Trasa do Pomnika Lotników otwarta
w czwartek, godzina 10:25 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w czwartek, godzina 16:24 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
w poniedziałek, godzina 08:53 Biłgoraj
Jubileusz 20-lecia biłgorajskiego UTW
w sobotę, godzina 12:43 Smólsko Duże
Zaginiony 65-latek odnaleziony. W poszukiwaniach wykorzystano drona z kamerą termowizyjną
20 września 2022 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
w poniedziałek, godzina 08:15 Łukowa
Ponad 41 tys. złotych zebrano dla Mirosława
w piątek, godzina 09:56 Wola Duża
Zasnął za kierownicą i uderzył w przepust
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w poniedziałek, godzina 11:07 Tarnogród
Pokazy kulinarne w TOK
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w poniedziałek, godzina 16:04 Biłgoraj
Wiatr nawet do 80km/h
24 września 2022 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
w sobotę, godzina 08:17 Biłgoraj
Szkolili kierowców OSP
w środę, godzina 07:49 Biłgoraj
Powstała strona poświęcona pomocy dla Ani
w czwartek, godzina 14:54 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
w środę, godzina 17:32 Biłgoraj
Drożej za przedszkole. Placówki darmowe dla dzieci z Ukrainy
w niedzielę, godzina 18:53 Józefów
Od 120 lat służą lokalnej społeczności
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika