Podczas zakładania konta osobistego warto sprawdzić wysokość opłat, jakie bank pobiera za wykonanie konkretnych usług. Płatne bywa bowiem nie tylko założenie i prowadzenie rachunku, ale również operacje bankowe, czyli przelewy, zlecenia stałe, wypłaty z bankomatów, sprawdzanie salda, obsługa karty debetowej. Za poszczególne usługi, w zależności od banku, pobierane są różne kwoty.
Bankowość elektroniczna pozwala obsługiwać konto za pośrednictwem nowoczesnych narzędzi technologicznych, w tym Internetu. Dobre konto osobiste powinno posiadać bezpieczny i funkcjonalny system obsługi rachunku internetowego, dzięki któremu będziemy mogli realizować różne operacje bankowe. Coraz większą popularnością cieszą się aplikacje mobilne, ułatwiające zarządzanie własnym rachunkiem z telefonu komórkowego. Dzięki tym rozwiązaniom mamy dostęp do naszych środków w dowolnej chwili i z niemal każdego miejsca.
Decydując się na konto osobiste, warto zwrócić uwagę na łatwość dostępu do zgromadzonych na nim środków. Liczy się więc m.in.:
Wybierając konto osobiste, warto zwrócić uwagę na oprocentowanie zgromadzonych środków. Okazuje się, że niektóre banki dają możliwość zarabiania - bez konieczności otwierania typowo oszczędnościowego rachunku.
Oprocentowane konto osobiste to duża zaleta, ponieważ motywuje do racjonalnego gospodarowania zgromadzonymi pieniędzmi. Nie musimy mieć pokaźnego kapitału - odsetki naliczane są już od pierwszego grosza. Jednak im więcej środków jest zgromadzonych na koncie, tym wyższe będzie oprocentowanie. Zyski rosną wraz ze wzrostem salda, co zachęca do gromadzenia pieniędzy, a nie ich wydawania.
Wybór konta osobistego nie jest łatwy. Jeżeli jednak dokładnie przeanalizujemy wiele ofert, dotrzemy do rachunku najbardziej dopasowanego do naszych potrzeb oraz oczekiwań.