REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.10.10 14:36 | aktualizacja: 2018.10.10 15:09

17. rok akademicki UTW zainaugurowany

We wtorkowe popołudnie, 9 października, biłgorajski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował kolejny rok swojej działalności. Tego dnia wręczono także Ogólnopolskie Karty Seniora.
17. rok akademicki UTW zainaugurowany

We wtorkowe popołudnie, 9 października, odbyła się inauguracja roku akademickiego biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie zostało zorganizowane w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Udział w nim wzięło kilkudziesięciu seniorów, nie tylko słuchaczy UTW, byli też przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Januszem Rosłanem na czele, jak również zaproszeni goście.

- To już nasz 17. inauguracja roku akademickiego - cieszy się prezes UTW Halina Wlaź i podkreśla, że przez te lata wiele się zmieniło, najbardziej w świadomości seniorów. - Powiedziałabym, że bardzo zauważalna jest coraz większa aktywność osób starszych. Jest coraz więcej osób, które nie chcą na emeryturze zamknąć się w czterech ścianach swojego domu, a aktywnie spędzać czas w gronie podobnych sobie ludzi. My dajemy na to szansę. Poza wykładami, w których uczestniczymy jako słuchacze UTW, mamy wiele innych ciekawych propozycji - dodaje Halina Wlaź.

A wśród nich są np. występy artystyczne, uczestnictwo w klubach kulinarnych, czy literackich. Ale to jeszcze nie wszystko. Dowodem na ogromną aktywność biłgorajskich seniorów jest chociażby inicjatywa zorganizowania widowiska historycznego zatytułowanego "Kobiety w życiu Piłsudskiego", które mieszkańcy Biłgoraja będą mieli okazję zobaczyć już na początku listopada br.

- Na początku może trudno przekonać mniej aktywne osoby do włączenia się w taką działalność, ale sama na swoim przykładzie wiem, że jak już się wejdzie w te tryby to później ciężko zrezygnować. Wśród innych osób jakość życia jest znacznie lepsza, dlatego zachęcam wszystkich do wstępowania w nasze szeregi. Nie trzeba być nawet seniorem, wystarczy mieć ukończone 18 lat. Obecnie mamy już ponad 70 słuchaczy i cały czas rośniemy w siłę - mówi prezes UTW.

Podczas wtorkowego wydarzenia obecni mogli wysłuchać wykładu, który poprowadził prof. Janusz Solski, a który dotyczył chorób cywilizacyjnych i sposobów na ich uniknięcie. Ponadto tego dnia zainaugurowano w Biłgoraju Ogólnopolską Kartę Seniora. Każdy chętny mógł otrzymać blankiet uprawniający do zniżek oferowanych przez partnerów akcji.

red.
red. dodany 10 października 2018
 
Odsłon: 5118

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

Urzędnik
Oceniano 19 razy  +11
Janusz Rosłan ten zły człowiek dał odprawę wiceburmistrzowi Michałowi Decowi aż 60 tys zł po czym ten przeszedł na emeryturę a później przyjął go z powrotem do pracy. Czy to nie jest legalna kradzież pięniędzy przez tych złych ludzi???!!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
dzisiaj, 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w środę, godzina 15:41 Biłgoraj
Biblioteka ma patrona. To zasłużony dla miasta prawnik, historyk i publicysta
W środę 22 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju oficjalnie otrzymała imię prof. Jerzego Markiewicza. Decyzja ta była wynikiem wniosku złożonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, który wpłynął do burmistrza Biłgoraja 7 marca 2023 roku. Uhonorowanie prof. Markiewicza jest wyrazem uznania dla jego zasług i wkładu w rozwój nauki, historii oraz społeczności lokalnej.
dzisiaj, 09:02 Biłgoraj
Pożar w Biłgoraju
dzisiaj, 09:42 Frampol
Strażacy ponad 6 godzin walczyli z podtopieniami
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
dzisiaj, 13:58 Biłgoraj
Majówka w Biłgoraju
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
dzisiaj, 15:53 Biłgoraj
Projektanci rywalizują w Biłgoraju
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
we wtorek, godzina 13:07 Korczów
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 11:15 Zwierzyniec
Mieszkanka powiatu potrąciła rowerzystkę
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Mieszkaniec Potoka Górnego znalazł na swoim polu, podczas plewienia plantacji malin, duży fragment siekiery krzemiennej. Z analizy wynika, że narzędzie może być datowane na pierwszą połowę 3 tysiąclecia przed naszą erą. To kolejne sensacyjne znalezisko na terenie powiatu biłgorajskiego.
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:19 Powiat
Biłgoraj i okolice bez prądu
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
Mieszkańców Biłgoraja i okolic czeka prawdziwa uczta smaków. W piątkowe popołudnie 17 maja do naszego miasta zawitały food trucki i przez cały weekend będą serwować dania z różnych stron świata.
w środę, godzina 17:57 Biłgoraj
Radni się podzielili
we wtorek, godzina 07:52 Biłgoraj
Z Biłgoraja do Hiszpanii
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika