REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.10.10 14:36 | aktualizacja: 2018.10.10 15:09

17. rok akademicki UTW zainaugurowany

We wtorkowe popołudnie, 9 października, biłgorajski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował kolejny rok swojej działalności. Tego dnia wręczono także Ogólnopolskie Karty Seniora.
17. rok akademicki UTW zainaugurowany

We wtorkowe popołudnie, 9 października, odbyła się inauguracja roku akademickiego biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie zostało zorganizowane w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Udział w nim wzięło kilkudziesięciu seniorów, nie tylko słuchaczy UTW, byli też przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Januszem Rosłanem na czele, jak również zaproszeni goście.

- To już nasz 17. inauguracja roku akademickiego - cieszy się prezes UTW Halina Wlaź i podkreśla, że przez te lata wiele się zmieniło, najbardziej w świadomości seniorów. - Powiedziałabym, że bardzo zauważalna jest coraz większa aktywność osób starszych. Jest coraz więcej osób, które nie chcą na emeryturze zamknąć się w czterech ścianach swojego domu, a aktywnie spędzać czas w gronie podobnych sobie ludzi. My dajemy na to szansę. Poza wykładami, w których uczestniczymy jako słuchacze UTW, mamy wiele innych ciekawych propozycji - dodaje Halina Wlaź.

A wśród nich są np. występy artystyczne, uczestnictwo w klubach kulinarnych, czy literackich. Ale to jeszcze nie wszystko. Dowodem na ogromną aktywność biłgorajskich seniorów jest chociażby inicjatywa zorganizowania widowiska historycznego zatytułowanego "Kobiety w życiu Piłsudskiego", które mieszkańcy Biłgoraja będą mieli okazję zobaczyć już na początku listopada br.

- Na początku może trudno przekonać mniej aktywne osoby do włączenia się w taką działalność, ale sama na swoim przykładzie wiem, że jak już się wejdzie w te tryby to później ciężko zrezygnować. Wśród innych osób jakość życia jest znacznie lepsza, dlatego zachęcam wszystkich do wstępowania w nasze szeregi. Nie trzeba być nawet seniorem, wystarczy mieć ukończone 18 lat. Obecnie mamy już ponad 70 słuchaczy i cały czas rośniemy w siłę - mówi prezes UTW.

Podczas wtorkowego wydarzenia obecni mogli wysłuchać wykładu, który poprowadził prof. Janusz Solski, a który dotyczył chorób cywilizacyjnych i sposobów na ich uniknięcie. Ponadto tego dnia zainaugurowano w Biłgoraju Ogólnopolską Kartę Seniora. Każdy chętny mógł otrzymać blankiet uprawniający do zniżek oferowanych przez partnerów akcji.

red.
red. dodany 10 października 2018
 
Odsłon: 4667

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

Urzędnik
Oceniano 19 razy  +11
Janusz Rosłan ten zły człowiek dał odprawę wiceburmistrzowi Michałowi Decowi aż 60 tys zł po czym ten przeszedł na emeryturę a później przyjął go z powrotem do pracy. Czy to nie jest legalna kradzież pięniędzy przez tych złych ludzi???!!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
dzisiaj, 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
dzisiaj, 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w piątek, godzina 09:48 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
dzisiaj, 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
w piątek, godzina 20:22 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika