REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2019.03.12 14:30 | aktualizacja: 2019.03.13 10:04

Z matematyką za pan brat [WYNIKI]

Już po raz trzeci Przedszkole Katolickie zaprosiło do udziału w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej. Tym razem do rywalizacji stanęło kilkudziesięciu przedszkolaków z placówek z całego powiatu biłgorajskiego.
Z matematyką za pan brat [WYNIKI]

Matematyka jest królową nauk, ale nie wszyscy radzą sobie z nią śpiewająco. Warto więc zachęcać do nauki tego przedmiotu już od najmłodszych lat. Jedną z takich inicjatyw jest Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna, której pomysłodawcą i inicjatorem jest dyrektor Przedszkola Katolickiego w Biłgoraju Mieczysław Król. W tym roku do przygody z matematyką zaprosił przedszkolaków już po raz trzeci.

Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna została zorganizowana we wtorkowe przedpołudnie, 12 marca.

- Edukacja matematyczna powinna być wprowadzona już od najmłodszych lat. Bazujemy a teoriach i sugestiach prof. Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej, która wskazuje jak wypracować umiejętności matematyczne już od wieku przedszkolnego. Chcemy uczyć, ale przez zabawę, przez dostrzeganie w otoczeniu rzeczy związanych właśnie z matematyką i to ma odzwierciedlenia w przygotowywanych przez nas testach, z którymi mierzą się najmłodsi podczas Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej - mówi Anna Wołoszyn, przewodnicząca jury oceniającego młodych miłośników matematyki.

Zadania zostały przygotowane tak, by rozwijały rozumowanie logiczne i czynnościowe. Mniej jest zadań typowo obliczeniowych, gdyż tego rodzaju czynności dzieci w tym wieku zwykle maja opanowane. - Koncentrujemy się też a kodowaniu i programowaniu, co jest przygotowaniem do późniejszej nauki informatyki w szkole. Chodzi też o umiejętność wyszukiwania zależności - dodaje Anna Wołoszyn i podkreśla, że wyniki ubiegłorocznych konkursów wskazują, że już w tym wieku można dostrzec prawdziwe matematyczne talenty, a to z kolei daje szansę na ukierunkowanie rozwoju dziecka, by jak najlepiej wykorzystać jego potencjał i możliwości.

W tym roku do udziału w olimpiadzie zgłosiło się 38 osób z przedszkoli i oddziałów zerowych z terenu całego powiatu. Kibicowali im nie tylko rodziców, ale także nauczyciele i zaproszeni goście. W przerwie można było posłuchać koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Biłgoraju.

- Zależy mi na tym, żeby dzieci polubiły matematykę, a organizując tego typu zawody dajemy im szansę na zdobycie nowych, pozytywnych doświadczeń, co mam nadzieję w przyszłości zaowocuje. w ten sposób wyławiamy też prawdziwe talenty - stwierdził dyrektor Przedszkola Katolickiego Mieczysław Król i przyznaje, że bardzo istotne w kształceniu młodego człowieka jest zaangażowanie rodziców i ich współpraca z pedagogami. - Matematyka to piękny przedmiot i daje wiele możliwości - podsumowuje dyrektor Król.

Wyniki Olimpiady dla Przedszkolaków w Katolickim Przedszkolu

Wyniki Olimpiady

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

I miejsce - Dawid Majewski ( Samorządowe Przedszkole nr 1 w Biłgoraju)

II miejsce - Nela Madycka ( Katolickie Przedszkole im. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju)

III miejsce - Wojciech Bucior ( Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Lipinach Górnych )

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

I miejsce - Katolickie Przedszkole im. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Lipinach Górnych; Szkoła Podstawowa im. KEN w Szyszkowie

III miejsce - Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Biłgoraju

red.
red. dodany 12 marca 2019
 
Odsłon: 6084

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Brodziaki
Piknik historyczny w Brodziakach
OSP w Brodziakach, GOK w Biłgoraju, GRH "Wir" z Biłgoraja oraz wójt gminy Biłgoraj zaprosili na kolejny już Piknik Historyczny w Brodziakach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 października.
w środę, godzina 08:05 Biłgoraj
Wygrana w Lotto padła w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:28 Józefów
Kolizja z udziałem oznakowanego radiowozu
24 września 2022 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w środę, godzina 07:18 Biłgoraj
Mostu już nie ma, przejazdu też
w czwartek, godzina 11:20 Powiat
Złodzieje katalizatorów znów aktywni
w sobotę, godzina 17:38 Łukowa
Łukowa gra dla Mirka
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa zaprosiło na festyn charytatywny pod hasłem "Gramy dla Mirka". Wydarzenie odbyło się w sobotę 1 października na placu przy Szkole Podstawowej w Łukowej.
w poniedziałek, godzina 14:49 Turobin
Mieszkaniec Turobina walczy o względy rolniczki w telewizyjnym show
we wtorek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą
27 września 2022 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w środę, godzina 10:38 Biłgoraj
Zmiany w kierownictwie KP PSP
w sobotę, godzina 21:05 Aleksandrów
Mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Zmarł na miejscu [AKTUALIZACJA]
29 września 2022 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
w niedzielę, godzina 18:50 Biłgoraj
Udało się wygrać 100 tys. zł?
w niedzielę, godzina 13:20 Biłgoraj
34. raz biegali ulicami miasta
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
29 września 2022 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w czwartek, godzina 11:31 Kraj
2. stopień alarmowy BRAVO
29 września 2022 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
we wtorek, godzina 14:19 Biłgoraj
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
30 września 2022 Biłgoraj
Zarząd Powiatu spotkał się z pracownikami DPS-ów. Tematem podwyżki płac
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat biłgorajski dostali podwyżki, średnio po 500 zł. Decyzję władz powiatu ogłosił dziś starosta Andrzej Szarlip, po posiedzeniu Zarządu Powiatu, na spotkaniu z dyrekcjami obu placówek i przedstawicielami związków zawodowych i pracowników oraz "Solidarności".
w czwartek, godzina 09:07 Biłgoraj
Dorzuć się do rockującej muzyki
w sobotę, godzina 12:43 Smólsko Duże
Zaginiony 65-latek odnaleziony. W poszukiwaniach wykorzystano drona z kamerą termowizyjną
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika